Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet depressziós tünet, hogy...

Lehet depressziós tünet, hogy alig alszom, eszem, iszok?

Figyelt kérdés

Hiába vagyok fáradt, ad 6 órákat alszom. Ha "vegkimerülèsem" van, akkor max kidőlök délután, de este akkor sem tudok aludni.

Ennek az okát próbáltam már keresni, egyrészt rájöttem hogy kiskorom óta nehezen alszok el, másrészt azért is utálok elaludni mert tudom hogy ahogy lehunyom a szemem jön a reggel és az új nap..

Másrészt van mikor rohadt keveset eszek. Sajnos ha nagyon rossz kedvem van direkt csinálom,hogy eltereljem a figyelmem, aztán észre sem veszem és nem is vagyok éhes többé..

Emellett nem vagyok szomjas. Ezt a környezetem is megjegyezte, főleg anyukám, ő még azt is szokta mondani ha érződik a szájszagomon hogy egész nap nem ittam..(tudjátok nem az a kifejezett büdös, de van egy jellegzetes szaga a kiszáradt szájnak)

Most itt ülök egy 2 literes vízzel mellettem és úgy döntöttem minden nap újratöltöm, és viszem a kezemben mindenhova. Utána hátha hozzászokok és akarok is majd inni.

De elgondolkoztam az okokon. Biztos van itt valaki hasonló helyzetben. Mègha nem is depresszió, (mert ugye az elég komoly dolog) de valami életuntság állhat a háttérben? Vagy hormonok?



2019. ápr. 30. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, igen. Ha semmi örömet nem okoz a finom étel, ha irtózol a következő naptól...

Mindenképp komoly probléma ha nem eszel, iszol rendesen, egy háziorvosi látogatást megérne.

2019. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!