Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még depressziós tünet vagy...

Ez még depressziós tünet vagy már valami más? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tele van az alkarom és a combom karmolásokkal, zúzódásokkal. Azért csinálom őket, mert a pillanatnyi elviselhetetlen mentális állapotokat megszakítja, és addig is a fájdalomra koncentrálok. Illetve a dühkitöréseim eredményei, mert tárgyakat nem bántok, utólag mindig nagyon megbánom. Magamat azonban nem sajálom, meggyógyul úgyis.

Utólag pedig szeretem a sebhelyeket elnézegetni. Kicsit büszke is vagyok, hogy meg mertem tenni.

Ez még elmegy depressziós tünetnek? Vagy valami más bajom is van már?

Van még más is így?



2018. dec. 2. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ez így magában azt is jelenthetné hogy unatkozol és szereted magadat karmolgatni. Semmi köze a depresszióhoz. Inkább azt kéne leírnod hogy éled meg a mindennapjaidat, milyen fájdalomról beszélsz stbm
2018. dec. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Az egyik barátom hasonló helyzetben van, és neki a kórházban, ahova bevitték azt mondták, hogy depresszió gyanújával menjen vissza kivizsgálásra és terápiára egy hétre.. Egyébként ő is ezeket csinálja, meg falcol, és égeti magát gyújtóval, viaszt csepegtet magára. Öncsonkítás, ami az egyik jele lehet..
2018. dec. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez az elmeháborodás tünete.
2018. dec. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na most fogajunk, hogy tizenéves kis picsnek néztek. :D a depi az tini koromban lett diagnosztizálva, azóta többször megerősítve felnőtt korban is. Romló tendenciát mutatva. Csak arra voltam kíváncsi, ez még elfér-e a tünetek közt, vagy már kijött valami bónusz is.

Hozzáteszem, józan pillanataimban nem bántom magam. Csak azokban a nagyon durván elborultakban. Ha lenne kihez szólnom, talán nem lenne szükség rá, de csak így tudom kiélni, levezetni.

Pf. Imádom, hogy minden más kérdésnél körbenyalnak mindenkit, én meg vonzom a "kedves" válaszokat.

2018. dec. 2. 06:41
 5/5 anonim válasza:
Borderline zavar is lehet.
2018. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!