Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, másoknak...

Depressziós vagyok, másoknak is vannak/voltak ilyesmi tünetei/gondolatai? (19L)

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdődött, és szerencsére még viszonylag kezdeti stádiumban sikerült elkapni. Kb 2-3 hónapja járok pszichoterapeutához, ő mondta ki, hogy ez depresszió. Folyamatosan cikáznak a gondolataim, megpróbálok leírni egy gondolatfolyamot, ami jellemző mostanában: nekem elég erősen megvan a "búra alatt" tünet, már-már úgy érzem, hogy ez valami fizikai dolog, nem is mentális, és mi van ha nem is depresszióm van, hanem valami fizikai dolog, sokszor úgy érzem, hogy ha a búra nem lenne ott, más bajom nem is lenne. A másik tipikus gondolat az, hogy mi van, ha soha nem lesz vége. Bennem nincs meg az a reménytelenség érzés, hogy már nincs értelme az életnek, azt érzem, hogy "ha ennek vége lesz, én olyan boldog leszek, mint még soha". És ha belegondolok, hogy soha nem lesz vége, akkor már megfogalmazódik, hogy így mi értelme élni. A fülzúgás is egy tünetem, amióta van a depresszió, jött vele ez is. Hiába mondta a pszichoterapeuta, hogy ez normális ilyenkor, olyan gondolataim vannak h meg fogok süketülni, mert Beethovennek is így kezdődött :'D A mostani állapotom hullámzó, vannak hullámvölgyek, amikor erős a búra és emiatt (vagy emellett) a rosszkedv, de már olyan is volt, hogy olyan jól voltam, hogy önkéntelenül múlt időben beszéltem a depresszióról. Ilyenkor van, hogy 1-2 napig is elfeledkezek a búráról, de ilyenkor is tudom, hogy ott van.

Bocsánat, ha az egész írásom össze-vissza van, meg ha nevetséges, azt is megértem, de talán egy sikeresen kigyógyult embernek nem az :) legfőképp ilyen emberektől szeretnék egy kis bátorítást illetve megnyugtatást a tüneteimmel és a gondolataimmal kapcsolatban, köszönöm előre is



2017. dec. 20. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a legrosszabb időszakom van,nagyon szeretném már,hogy vége legyen,de kilátástalan. Szarul alakul minden,az egyetlen,ami visszatart az öngyilkosságtól,az a remèny,hogy egyszer jobb lesz.
2017. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sikerült kijönnöm belőle. És csak egy megoldás létezik; ha Te saját magadnak, a fejedben élő szörnyeteget végleg kiírtod. Semmi sem erősebb a tudatodnál, pont ez az ami az őrületbe kerget. De ez lesz a megoldás is! Egy orvos, vagy pszichológus sem adhat olyan tanácsot ami totál megnyugtat, én sem fogom ezt megtenni, de hátha segít. Gondolj bele, hányszor estél el amikor járni tanultál? És hányszor próbáltad újra és újra és újra. Nem adtad fel ott, amikor a földön voltál, hanem felkeltél! Tudod ez a különbség egy kisbaba és egy felnőtt közt, utóbbi feje már tele van mindennel ami hátráltatja, de ha csak egy dologra összpontosítana mindennél jobban, akkor megoldja a helyzetet. Nézz szembe saját magaddal, mit látsz ha a korábbi (10 évvel korábbi) énedet látod, s mit tanácsolnál neki hogy változzon az élete és ne járjon így? 10 év múlva pedig mit javasolnál a mostani énednek? Nézz szembe magaddal, te nem vagy gyáva és menni fog! Csak Te vagy erre képes és menni fog! Ezt mindenkinek javaslom! Az élet csodálatos, csak meg kell ismernünk!
2017. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én más néven ismerem ezt a búrát, de, ja, másoknak is vannak/voltak ilyesmijei.

Bátorításként azt tudom mondani, hogy az nagyon jó jel, ha kilátsz néha a búra alól. :) Majdnem irigyellek.


Fülzúgás meg mindenkinél előfordul néha. Ha állandóan zúg lehet érdemes megnézetni szakorvossal. De depresszióba tuti nem süketült bele se Beethoven, se te nem fogsz. XD

2017. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!