Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék tenni a túlságosan...

Mit tudnék tenni a túlságosan izzadó hát ellen?

Figyelt kérdés

Igazából mindenhol az átlagnál jobban izzadok, és a meleget sem birom.


Viszont az izzadás leginkább a hátamon zavar. Felsétálok teljesen nyugodt tempóban a városba és már érzem hogy folyik a víz a derekamon, és a pólómon is elkezdenek látszani az izzadásnyomok. A karjaim alatt nem zavarnak, hiszen az általában a kevésbé izzadóknak is szokott látszani.


De az, hogy nem tudok végigmenni a városon anélkül, hogy ne stresszelnék azon, hogy mindenki látja mögöttem, hogy a pólóm vizes hátul, az kibírhatatlan.

Extrémebb esetekben viszek magammal zsebkendőket, és mielőtt a pólóm szívná fel, 3 percenként benyulok hátul a pólóm alá és zsebkendővel törlöm át magam a derekamon. De nyílván ez sem megoldás.


Az sem, hogy egész nyáron feketébe vagy fehérbe vagyok. Hiszen ugyanúgy látszik mindkettőn, ha vizes, csak pár méterrel közelebbről. Másrészt én sem érzem jól magam, hogy mindíg csak ez a két esetleg három szín van rajtam.


Tudom, hogy mindenki izzad ilyenkor nyáron, de azt is látom és tudom, hogy nem ennyire, hogy 5 perc kintléttől már átázik a derekán a póló.


Erre szeretnék keresni valami praktikát, megoldást.

Tudom azt is, hogy a stressztől méginkább fokozódik ez a folyamat, de ezt sajnos nem 1 nyár alatt fogom kikalapálni magamból. Szóval valami olyasmi megoldást keresnék, ami fizikailag kivitelezhető.


2019. jún. 11. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Kövér vagy? Ha igen, azok általában könnyen izzadnak.

Az a gáz, hogy emiatt cikinek érzed...

Én is izzadadok, mégse zavar, nem tehetek róla

2019. jún. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kövér, 188 cm 83 kg. Hasamon van egy kis felesleg, de átlagos az alkatom.
2019. jún. 11. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!