Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vezetni tanulok, de egyelőre...

Vezetni tanulok, de egyelőre elég pocsékul megy, sokat hibázom, néhol nem figyelek eléggé mindenre. Túlságosan izgulok, görcsölök, másnak is volt így? Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 19:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
eddig 9 órát vezettem, 4-et rutin pályán, 5-öt forgalomban
2015. aug. 25. 19:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb rutinod lesz, annál gördülékenyebben fog menni. Ne aggódj!
2015. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Majd amikor már a kocsi kezelése nem vonja el a figyelmedet, akkor tudsz majd a környezetedre is figyelni.

Addig meg ott az oktató, akinek ez a folyamat teljesen természetes, és aki tudja, hogy más is pont ugyanilyen, ha nem mégbénább volt a kezdetekkor :)

2015. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ma ismét megyek, remélem egyre jobban fog menni már :)
2015. aug. 26. 12:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiknek könnyebben megy, vannak, akik izgulnak. Én is izgulós voltam/vagyok, de ez inkább a várakozás izgalma. Persze észreveszem vezetés közben magamon (meg az oktató is szokta mondani, hogy már megint görcsölsz), hogy néha túl görcsös leszek, vagy nehezen oldódom fel. De olyankor próbálok mély levegőt venni, figyelni, hogy mit is kell csinálni.


Többnyire amiatt, mert munka után megyek vezetni és még tele van a fejem, elvonja a figylememet. Idővel jobb lesz, csak csináld, amit az oktató mond és összpontosíts. Vannak jobb napok és rosszabbak.


Ne keseredj el!


A múltkor azért lettem görcsös és pocsékul vezettem, mert esett az eső és eddig sosem vezettem esőben (kb.40 órát vettem eddig) Féltem az esőtől.


Próbáld meg élvezni a vezetést!

2015. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Na, azóta mi a helyzet? :)


Én is Augusztusban kezdtem, mára már meg van a jogosítványom, pontosabban várom, hogy megérkezzen végre :D Elsőre megbuktam én is, mert túl stresszeltem és nem figyeltem.

2015. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek először (és remélem utoljára) forgalmi vizsgára, nagyon remélem hogy átmegyek mert az órákon már egész jól megy, de még becsúszik 1-2 rosszabb nap, amikor nem mennék át
2015. okt. 10. 02:31
 8/17 A kérdező kommentje:
De neked gratulálok, remélem én is már mehetek jövő héten az okmányirodába :)
2015. okt. 10. 02:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

És hajrá! A titka az, hogy ne akarj többet mutatni, mint amit megtanultál és ne stresszeld túl!


Én második vizsgán úgy ültem be, hogy SZINTE teljesen nyugodt voltam, és lám. Nem rontottam parkolást, manővert, semmit. Hibavonal nélkül. 30 perc után azt mondta a vizsgabiztos, hogy jó, rendben van minden és csoroghatunk lassan visszafele.

2015. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem én is le tudok majd nyugodni :D 14.-e lesz a nagy nap :D
2015. okt. 10. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!