Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mióta probiotikumot szedek...

Mióta probiotikumot szedek (8napja) puffad a hasam és nagyon mozognak meg blugyognak a beleim és időnként fáj is a hasam meg folyton éhes vagyok. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Biokultot szedek. Régen probiost használtam az nem okozott semmi gondot. Mi lehet a baj? Nagyon kellemetlen.
2019. szept. 19. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a szedését, inkább egyél naponta 1-2 doboz élőflórás joghurtot vagy kefirt.
2019. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De abban csak 1 féle bakterium van ebben 12. :(
2019. szept. 19. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt szoktam néha szedni, de nekem még nem okozott semmilyen gondot.

Próbáld meg azt, hogy ha reggel veszed be, akkor este megiszol egy bögre gyógyteát (bármit, ami jó az emésztésnek, pl. gyömbér, kamilla, borsmenta). Ez segít visszaszorítani a káros bélbaktériumokat, hatásosabb lesz a probiotikum.

2019. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Reggel szoktam bevenni. Az említett teák meg nem jók refluxra és nekem az van sajnos. A kamilla meg semmire nem jó tönkreteszi a bélbolyhokat és még allergiás is vagyok rá. Sosem értettem miért olyan közkedvelt gyógynövény mikor többet árt mint használ. Ha baktériumot akarsz írtani inkább a kakukkfüvet javaslom. Undorító íze van. :) nem csodalom ha a baktériumok is kihalnak tőle. A rossz hír hogy olyan nincs hogy csak a rossz baktériumokat írtja valami a jókat meg nem. Vagy vagy. Gondold végig :) rossz bakteriumokat meg gombákat csak cukormentes diétaval lehet pusztítani. Hosszadalmas folyamat. Ja és este inni teát.....az nekem azt jelenti, hogy az ejszakát a klotyón fogom tölteni alvás helyett. Köszi nem.....
2019. szept. 20. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:

A bélboholykárosító, -szárító hatás nagy eséllyel egy modern tévhit.

Refluxra ajánlott a kamilla, kerülni a mentaféléket kell.

Persze ha úgy érzed, allergiás vagy a (jó minőségű) kamillára, ne idd.

[link]

[link]

[link] itt érdemes elolvasni a gyógynövényekkel kapcsolatos részt.

Az meg, hogy a jó bacikat is kiirtja - hát, egyrészt a gyógynövényeket nem csak antibakteriális hatásuk miatt isszuk, hanem a bennük lévő jótékony vegyületek miatt is, amik pl. csökkentik a gyulladást. Másrészt, a refluxnál a kóros bélbaktériumok nem csak a vastagbélben találhatók meg, hanem a vékonybélben, sőt esetenként még a gyomorban, gyomorszájon is megtelepedhetnek. Ezeket kell kipucolni. A gyógynövények nem széles spektrumú antibiotikumok, nem irtják ki napok alatt az összes bélbaktériumot, annál sokkal enyhébb hatásúak. Kedvező hatásaik miatt a népi gyógyászat és a gyógyszergyártás is használja őket.

A megfelelő (cukor- és finomított ch-mentes) étrend szintén nagyon ajánlott reflux esetén, ebben igazad van. Én is diétázom már jó ideje, és azóta nincsenek refluxos tüneteim.

2019. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy érzem, hogy allergiás vagyok a kamillára hanem akkorára dagadt tőle a kezem allergiavizsgalaton, hogy az orvos is elcsodálkozott. Egy korty után hívhatnám a mentőt.
2019. szept. 21. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy jó cikket (angolul). A probléma az lehet, hogy a BioKult túl erős neked. Valami gyengébb kellene, vagy szét is lehet szedni a kapszulát és kisebb adagokra osztani.

[link]

Azt javasolják, hogy a probiotikumot evés közben, vagy evés előtt fél órával vegyük be, és együnk probiotikus élelmiszereket is.

2019. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most már mindegy ma ér véget a 2 hetes kùra. 1 napot már kibírok. De köszi a cikket :)

Refluxra nekem a fehérakác tea vált be. Megfazasra meg a bodzavirag. Ajanlom mindenkinek.

2019. szept. 24. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!