Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen orvoshoz, menjek ahol...

Milyen orvoshoz, menjek ahol felsorolva a különböző tüneteimet nem fog elküldeni szakorvoshoz, hanem az egészet egybe nézve rakja össze a képet?

Figyelt kérdés

- Étel intolerancia ( puffadás, reflux, fáradság, akne), kb 10-12 éve kell drasztikusan limitálnom mit eszem

- Habos vizelet ( ha állva vizelek ) kb már egy éve

- Alapvetően nem sok életkedv ezek miatt, szocializálódni egy gyötrelem ( kivéve, ha olyan ételeket eszek amire semmi reakcióm nincs, ezek általában a nyers vegán, illetve főtt hús ételek )


Ami furcsa, hogy csináltam egy 9 napos vízböjtöt, és 4-5-6. napra elmúlt, tehát még ha álltam is akkor sem volt habos, de utána megint visszajött ( ergo nem protein okozza, mivel 9 napja nem ettem proteint ) , a helyzet brutálisan javult azóta általánosságban, de most az elmúlt pár napban megint jobban észrevehető a habos vizelet


Úgy néz ki összefüggésben áll azokkal az életelekkel amiket a gyomrom nem bír megemészteni ( elmúlt 3 napban pl zabot ettem és nagyon durván felpuffaszt ), tehát ha olyanokat eszek ami után refluxot, puffadást okoz, a habos vizelet is felerősödik


26f



2019. okt. 10. 18:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
refluxra böjtölni szoktam, az általában beválik napi 1x max 2x enni
2019. okt. 10. 21:21
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát az étrendmódosításnak van mindig a legnagyobb hatása a szervezetre, nem véletlenül van millióféle különböző étrendi irányzat. Egy étrendmódosítás hatása képes 2-3 hónap alatt megszüntetni évek óta fennálló kellemetlen tüneteket. Szerintem az orvosok által legtöbbet javasolt étrendmódosítás a tejtermékek elhagyása, a második a cukor (méz, szőlőcukor, glükóz, növényi szirupok stb.) és a könnyen felszívódó szénhidrátok kiiktatása.

Egyébként legholisztikusabban az endokrinológus nézi a testet és van képben az összefüggésekről, tünetek okairól. Csak valamit ki kell találnod, mire hivatkozz, hogy a háziorvos az endokrin szakrendelésre utaljon be, nézz utána vagy kérdezd meg itt a gyakorin, hogy milyen panaszokkal küldik az embert endokrinológiára.

Sajnos a gasztroenterológusok egyáltalán nem látják egyben a dolgokat, pedig tényleg nekik kellene leginkább, hiszen nem egy új tétel az az orvostudományban, hogy a táplálkozás az egészség kulcsa. Nekem is voltak bőrelváltozások az arcomon, végre találtam egy bőrgyógyászt, amelyik nem csak helyileg nézte, nem kenőcsöket írt fel, hanem azt mondta, hogy meg kellene vizsgálni pár belgyógyászati dolgot, mert az arcon ezeknek a tünetei szoktak megjelenni, mint gasztroenterológiai háttér, hormonháztartás, IR. Amikor mentem ezzel a gasztroenterológiára, lehülyézték a bőrgyógyászt, majd még pár év szívás után kiderült, hogy pedig igaza volt és én is jelentősen tudtam javítani az arcomon pusztán étrenddel.

2020. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!