Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A hagyományos orvostudomány...

A hagyományos orvostudomány és természetes gyógymódokkal dolgozó orvostudomány között ádáz harc folyik? Példa lent.

Figyelt kérdés

Például megtalálták a herpesz gyógymódját nemrég anely természetes hatóanyagokkal gyógyít. De a hagyományos orvostudomány csak kritikával illeti ezt. Miért állnak ellen mindennek ami alternatív és nem azt a megközelítést követi amelyhez ők hozzászoktak? Link:


[link]


2020. febr. 21. 21:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem írsz semmilyen információt, semmi valósat, semmi bizonyítékot vagy kutatást. Ez igy eddig semmi. Ugyanazt hsngoztatod, amit az általad említett természetgyógyászok: "Szóval szerintem simán működhet". Ennyi. Ennyi a szakmai tudás
2020. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Varjúháj, királydinnye, csüffű, lizin és egy aminosav kombináció a fő hatóanyagok. Ezek bizonyítottan blokkolják a herpszvírus dns-szintézisét és interferonját.


Bővebben akit érdekel utánaolvas, belinkeltem a cikket.

2020. febr. 22. 10:22
 13/28 anonim ***** válasza:
94%
A mikrobiológia a szakterületem, kutató orvos vagyok, úgyhogy én nem olvasok ilyen bizonytalan oldalakon bizonytalan cikkekek. Senki másnak nem kellene, mert ez lesz a vége. Elhiszed azt, ami nem válós és nincs bizonyítva, aztán egy fórumon úgy hangoztatod, hogy ez köztudott tény (wtf)... Nem kellene. Olvasni és tanulni kellene, mert így semmi értelme
2020. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Az őseink a természetből fellelhető anyagokkal gyógyítottak, aztán elkezték bizonyos emberek kutatni hogy ezek az anyagok miként működnek.

Ekkor kezdődött az orvostudomány.

Ügye a penicilint is a gombából állították elő, az inzulint meg állatokból nyerték ki az orvosok.

Fontos megjegyezni, hogy a cukorbetegséget kezelni sem tudta a népi gyógyászat, amit annyira válványos a természetgyógyászat.


A legfontosabb külömbség mégis a hatalmas statisztikai adata az orvostudománynak.

Amíg a népi gyógszat, csak a tünetikezelést figyeleti meg, és hosszútávú kockázatokra már nem terjed ki a tudása, addig az orvostudomány teljes egészében megfigyelhet egy egész mellékhatási lefolyást.

Fontos megjegyezni, hogy az őseink gyakran mérgező növényekkel kezeltek csak tüneteket, amiknek csak hosszú idő után jöttek ki a mellékhatásai, és nem is mindig jöttek elő, így összefüggést már nem voltak képesek vonni a kettő jelenség között.


Tehát az orvostudomány nem a népi gyógyászat ellentáte, hanem abból fejlődött ki, azokat a módszereket vizsgálta első sorban, és minden hibáját, hiányosságát javította.

2020. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

64


Pedig épp egy ilyen orvos kutató szakvéleményére lenne szükség mint tied. De ugye bizonytalan oldalakat nem olvasoll. Egy igazi kutatót hataná a kíváncsiság, hogy mégis mi van szó, hogy működik stb. De a mai kutatóknak fontosabb a protokolok követése mint a nép szolgálata.

2020. febr. 22. 11:21
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

Ne viccelj már.

Minden sarlatán oldalt nem lehet elolvasni.

Egyszerűen exponenciálisan nő az ilyen hírdetések száma.

Szelektálni kell, koncentrálni a figyelmet, külömben nem marad idő semmire.


Ha minden kis ügye fogyott reklámozott termékre figyelne az orvostudomány, egyetlen fejlesztésre sem lenne idejük.

2020. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

16


A bloomberg tehát sarlatán oldal. Hol élsz ember?

2020. febr. 22. 11:52
 18/28 anonim ***** válasza:
A valóságban. És s kutatás nem ott kezdődik, hogy minden felvetést egyből elkezdi kutatni az ember, és ez pont nem a protokollról szól.
2020. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

18


De ez egy fórum az isten szerelmére. Nem a laboratóriumban vagy.

2020. febr. 22. 12:09
 20/28 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? És ha nem a laborban vagyok, akkor tegyem félre a józan paraszti eszem és legyek olyan agymosott, ostoba osztonleny, hogy tudjak azonosulni a kérdéseddel? Köszi, szerintem ezt a szintet már az oviban elhagytam
2020. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!