Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Napi 8000 egységnyi D3 vitamin...

Napi 8000 egységnyi D3 vitamin az veszélyes mennyiség már? Ehez jön még napi 3 . 000 mg-nyi C vitamin, nem egyszerre, mivel hamar ürül, hanem étkezésekkor, hogy bennem is maradjon és a gyomromat se tegye tönkre. Kéne még valami?

Figyelt kérdés
Jelenleg ez az amit szedek meg k2 vitamint. csak azt akarom, hogy minél erősebb és energetikusabb legyek ami SIKERÜLT is , mivel csak 3 hónapja tolom, de mintha tele lennék erővel. nem fáradok el és hatalmas fizikai megterhelésre vagyok képes, mikor elötte nagyon kis fáradékony és kifulladós voltam.
2020. ápr. 4. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
4000 a felső határ, ami egy felnőtt számára klinikailag igazolva ártalmatlan. Azt tudnod kell, hogy d vitamin zsírban raktározódik. Ezért egyrészt nem kell napi szinten fogyasztanod, másrészt idővel felhalmozódik a szervezetben, ezért alapból az ilyen méréseknek túl sok értelme nincs, ugyanis nem az számít, hogy egy étkezés alatt mennyit veszel be, hanem összesen mennyi d-vitamint sikerült már beraktározni. Kérdés, hogy elbírja-e a szervezet, és képes-e a felesleget valamilyen módon lebontani. Erről nincs információ, valószínűleg nagyon sokáig (pl 10 éven keresztül) kéne a kutatást folytatni, amire nincs lehetőség. Tehát senki nem fogja neked megmondani, hogy mi lesz veled 10 év múlva. Szerintem valószínűleg semmi.
2020. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Józan ész, de azt nem lehet vitaminokkal megszerezni. Nagyon ügyes kis meszesedéseid lesznek, olyan helyeken, ahol nem is gondolnád, és nem is szeretnéd! Sok sikert, hülyegyerek!
2020. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem beszélve arról,hogy előtte illett volna nézetni egy vesefunkciót is,mert ekkora mennyiséggel tartósan azt is szétküldheted.
2020. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
100 ezer egységre volt kutatás, most nem találom meg, akkor jelentkeztek rövidtávon tünetek (hiperkalcémia). Tehát a jelenlegi álláspont szerint 50 ezer egység felett okoz biztos problémákat, 4000 egység alatt biztos rendben vagy, a kettő között kérdőjelek vannak.
2020. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

" Józan ész, de azt nem lehet vitaminokkal megszerezni. Nagyon ügyes kis meszesedéseid lesznek, olyan helyeken, ahol nem is gondolnád, és nem is szeretnéd! Sok sikert, hülyegyerek!"


Nade kéremszépen, itt nem ezt írják, a kevés eszemmel csak ezt olvastam el.....



[link]



"The Endocrine Society Practice Guidelines recommend that up to 10,000 IUs daily was safe for adults.8,14 This is in contrast to the recommended UL at 4,000 IU/d from the IOM. Thus the safety profile for supplemental intakes above 4,000 IU/d remains uncertain. For an individual with a high body mass index (BMI), doses over 10,000 IU/d may be necessary to achieve a 25(OH)D of at least 100 nmol/L. "

2020. ápr. 4. 20:01
 6/16 anonim ***** válasza:

D vitamin hiányos vagyok, rendszeresen ellenőrzik a D vitamin szintemet vérből mert nem szabad túladagolni. Egy idő után magas lesz tőle a kálcium szint, vérképző rendszeri problémákat okozhat, hányást, hasmenést, emésztőrendszeri panaszokat, vesekövet, és meszesedsz tőle. Jol tudom mert nekem túladolás miatt volt már magasabb a kálcium szintem és alacsonyabb a vasam. A hormonháztartásra is hat, nekem endokrinológus irta ki először a vizsgálatot és ő mondta, hogy ezt ellenőriztetni kell egy bizonyos mennyiség felett már káros.

Én nem állítom hogy te mást olvastál de nekem 3 orvos mondta hogy nem szabad észnélkül szedni.

2020. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
63%

Sajnos sokszor az orvosok nincsenek képben a vitaminokat illetően, de hol lenne elvárható, hogy a normál túlterheltségükben még angol nyelvű szakcikkeket is olvasgassanak, amikor a vitaminoknál jóval fontosabb és nagyobb kockázatú gyógyszerekben meg tényleg képben kell lenniük.

Ezért én is inkább a nemzetközi szakirodalom olvasgatását ajánlom, ahol valóban arról van szó, hogy a napi 2-4000 NE már egy nagyon alábecsült érték a kutatások szerint és sokan egyre bátrabban ajánlanak egyre nagyobb mennyiségű, akár 10000 NE bevitelt a mi égövünkön, a nyugati társadalmakban. (Lásd [link] vagy [link] ) Mert az életstílusunk hajlamosít arra, hogy a négy fal között töltsük az időt, meg hogy felöltözve legyünk a szabadban, meg arra is, hogy sok más tényezővel gyengítsük testünk általános egészségi állapotát, kezdve a nagyvárosi életformától, amiben benne van a stressz, rossz levegő, zajártalom, mozgáshiány, kritikus minőségű élelmiszerek, természetellenes bioritmus stb.

Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a kérdező saját bevallása szerint K-vitamint is szed, ami ugye a D-vitamin miatt megnövekedő kalciumnak utat mutat a csontokig, tehát a kérdező megpróbálja kiküszöbölni a meszesedéseket - a kalcium rossz helyre való lerakódását - amik a kalciumszint emelkedésének a kockázatai.

Én is úgy tudom, hogy a heteken át szedett napi 50000 NE mennyiségű D-vitamin az, aminél már idővel jelentkezhetnek nemkívánatos tünetek - első körben ugye az emelkedett kalcium- és foszfátszint. ( [link] )

Úgyhogy ez alapján a napi 8000 még akkor sem tűnik soknak, ha tudjuk, hogy a C-vitamin is segíti a D-vitamin felszívódását. Egyébként a tapasztalat sokszor felülírja a tudományt, de ebben az esetben még csak ellentmondás sem áll fenn, szóval nem kell ettől parázni. Ha érzed a hatását és azt biztosan csak a vitamin számlájára tudod írni, nincs ok a csökkentésére.

Még a "sok" C-vitamin + vesekő "kapcsolattal" szoktak paráztatni (sajnos még orvosok is), miközben az is bizonyított, hogy nincs ok-okozati kapcsolat köztük, sőt az aszkorbinsav a vesekövek több típusát egyenesen lebontja, nem pedig építi. [link]

2020. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a rendkívül részletes választ! Sajnos engem pont egy orvos rémített meg, de azóta más orvos szintén felvilágosított. Nekem mondhatják a vesekövet a C vitamínnal, Szentgyörgyi Albert vesekő nélkül halt meg 90 felett és nem 1-2 ezret szedett.... persze lehet mondani hogy ő hülye volt... a nóbeldíjat szerintem nem adják olyan könnyen, illetve nem ADTÁK régebben...
2020. ápr. 6. 21:22
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

A C vitamin izolálásáért kapta a díjat, mert kémikus volt, nem dietetikus vagy személyiedző. Vesekő nélkül halt meg, veseelégtelenségben. Nem tudom ez hogy jön ide.

Nincs is arról információ, hogy valóban ilyen nagy dózisban szedte volna a c-vitamint, ezt valószínűleg a sírgyalázók próbálják a szájába adni. Viszont szeretett kísérletezni, így a rengeteg eredménye mellett rengeteg hibás következtetése is volt. Nyilvánvalóan. Ha volt Szent-Györgyinek öröksége, akkor az az, hogy kisérletezz, és ne vakon kövesd a másik embert, mint pl most te teszed.


Egyébként a legtöbb nobel-díjas tudós megkattant, hittek a gyíkemberekben, telepátiában stb., tehát tekintélyre hivatkozás nem ér túl sokat. Az eredményeiket el kell ismerni, a hóbortjaikat pedig el kell felejteni.

2020. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ignis Subdialis ***** válasza:

Úgy látom, sokan nem értenek egyet a hivatkozott orvostudományi szakcikkekkel, úgyhogy szeretném kérni, hogy akár privátban is, írjátok meg a cáfolataitokat, mert nyilván valami elkerülte a figyelmemet. Tehát kérlek, segítsetek, nehogy legközelebb is tévesen informáljam a kérdezőket. Nagyon köszönöm!

Ha valaki netán sértve érzi magát orvosként, hogy megkérdőjeleztem a vitaminok terén való felkészültségét, elnézést kérek, de pont ezen az oldalon írnak rengetegen olyan dolgokat, hogy ezt mondta az orvos, azt mondta az orvos, amik sajnos nyilvánvaló ostobaságok, néha még leírt szövegekben (újságcikk) is rettenetes tévedésekkel, amik általános iskolai biológiai, kémiai tudással ellenőrizhetők (bár én már néha keverem az elemi iskolás és egyetemi szintű anyagokat...). Szóval most vagy a gyakorikérdések közönsége ennyire hülye vagy sok egészségügyi szakember tényleg nem veszi az energiát, hogy hiteles információval szolgáljon a páciensnek. Az egy más kérdés, hogy egyébként nem is annyira orvos, mint inkább egy dietetikus szakterülete lenne az általános roborálásra való étrendkiegészítők belövése.

2020. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!