Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet bajom az ilyen táplálkoz...

Lehet bajom az ilyen táplálkozásból? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Alapvetően mennyiségben nem zabálom túl magam, én úgy látom hogy igen csak változatos ahogy eszek.

Reggelire nem nagyon szoktam enni, néha egy csomag sajtot, tarját vagy magában halpástétomot. Ebédre kevés rizs csirkecombbal, vagy pulykaragu, vagy reggeli vagdalt 1-2 dobozzal. Délután egy üveg vágott vegyes savanyúság, 4 fánk, 1 csomag tarja. Kora este vagy semmi, vagy egy 250 g-os sós chips. Olykor megiszok egyszerre egy doboz tejet, van hogy kettőt, abból is 3,5%-ost. Nagyon ritkán reggel iszok 1-2 energiaitalt.

Fizikai és szellemi munkát is végzek, ha tehetem mozgok, gyakran futok, kerékpározok. Szerintetek mennyire egészséges a táplálkozásom és az életmódom?

24/F



2018. jún. 5. 16:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Néha 5 tojás is van 8-10 szelet szalonnával. Ez ennyire nem mind egy napra van nálam megéve, gyakran váltogatom, de túlzott kalóriabevitelem nincs, elhízott sem vagyok, se ránézésre, se a TTI-m alapján se. Ásványvizet iszok, kerülöm a szénhidrátot, kenyeret nem eszek egyáltalán, cukros üdítőket sem iszok szinte soha.
2018. jún. 5. 16:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy nagyon egysíkú. Hol vannak a friss zöldségek, gyümölcsök? A konzerv konzervvel meg aztán nagyon nem egészséges. Nem kell kerülni, de csak azon élni sem jó.
2018. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezek egyáltalán nem konzervek, a tojás pl. az sem az, a szalonna sem. tarja, sajt az a vákuumcsomagolt fóliás, a chipsből a sima sósat veszem. A rizs, csirke, pulyka mindig frissen van főzve/sütve.
2018. jún. 5. 17:17
 4/14 A kérdező kommentje:
Bár kb. 2 hónapban 3-4 alkalommal eszek konzervet is, de ilyen tartalmasabbat, pl. csülökpörkölt, pacalpörkölt, stb.
2018. jún. 5. 17:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs vele, én is változatosnak látom, ha a tarja, pulyka, csirke stb. nem ilyen burgonyakeményítővel dúsított vacak és normális színhúsok, akkor rendben van az is. A vegyes üveges zöldség pedig csak ecettel és sós vízzel van tartósítva, az korrekt vitamin és ásványianyag forrás. Mondjuk a chips burgonya, tehát szénhidrát, azzal nem kell átesni csak a ló túloldalára.
2018. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A savanyúság tök jó c-vitamin forrás, de nem több. És ez kevés.
2018. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kérdező nem csak savanyúságos dolgokat sorolt, a többiben megvan más minden a C-vitaminon kívül.
2018. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Aki szerint egysíkú, egyoldalú, miért látja annak?

Szerintem tartalmazza rendesen mind a háromakrotápanyagot ez az étrend, vannak benne vitaminok, ásványok is ahogy kell. Az orvosi vizsgálatokon a vérképem tökéletes, koleszterinem szinte nulla.

2018. jún. 5. 18:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Sok tápanyagot beviszel s ha a vizsgálat sem mutat gondot, akkor nagyon vészes már lehet...

Ha aggódsz, írj be egy napot a Chronometerbe vagy szedj valamit, mást nem tudok mondani így ránézésre, mennyiségek nélkül. Én ugyan ennék még zöldséget, változatosabban, de ha másból beviszed, amit kell, az is jó. Van 1-2 elem, amit sok táplálkozási csoport nem tart jónak, de az átlagemberhez viszonyítva nem rossz s nem is egysíkú, ahogy már írtam, elég jól viszel be tápanyagot, úgy tűnik...



Arról felesleges vitázni itt, hogy ki szerint mi az egészséges, ebben sosem lesz egyetértés az emberek között s nem is mindenkinek ugyanaz az egészséges. Ha semmi nem utal rá, hogy rossz lenne, akkor bizonyára megfelel neked így, nem látok riasztó elemeket, amik bizonyosan rosszak...

2018. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fehérje-szénhidrát-zsír-fehérje-szénhidrát-zsír- nagyjából ennyi a kajád a kis savanyúságot leszámítva. Ez nem változatos. A sport nyilván sokat segít, de jó lenne ha többfélét ennél.
2018. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!