Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan ujulhatnek meg szellemi...

SnowWhite88 kérdése:

Hogyan ujulhatnek meg szellemileg?

Figyelt kérdés

Tanacsra lenne szuksegem azzal kapcsolatban hogy hogyan kezdjem el a valtozast. Szellemileg es foleg testileg szeretnek jobban lenni egeszegesebben elni. Tudom hogy erre nincs recept inkabb most olyanokat hallgatnek meg akik kiprobaltak valamit es bevalt. Mivel egy nagyon huzos idoszakon vagyok tul az eletemben ezert sokkal ingerlekenyebb vagyok (ki nem ugye mostansag) es erzem hogy a stressz szintem borzasztoan csucson van mindennap. Fogalmam sincs hogyan segithetnek ezen. Egyik ismerosom a meditaciot javasolja masik a pszichologiat. A pszichologia az rendben van hallgatom es segit is de ettol nem fogok gyokeresen megvaltozni. Ki szeretnem magam cserelni. Nem tudom hogy kezdhetnek hozza. Sajnos mostmar kulso jegyei is vannak annak hogy ilyen feszult vagyok. A hajam csomokban hullik, nem alszok jol, a boromon egyre tobb sebhorrea keletkezik. Erzem hogy nem jo az irany de fogalmam sincs hogy allhatnek meg a lejton. Youtube meditacios videok nem sokat segitenek sajnos. Valami mas? Tanacs tapasztalat otlet barmi jol jon. Koszonom.

30/n



2020. aug. 17. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy a testi tünetek csak a stressztől vannak? Szerintem érdemes lenne elmenni orvoshoz, nehogy az legyen, hogy van egy betegséged, de nem lesz kezelve, mert azt hiszed, hogy a stressz miatt van.

Szerintem pszichológus tudna a legjobban segíteni, hogy kikerülj ebből az állapotból.

Mi az oka annak, hogy ennyire feszült vagy? Valahogy meg kellene próbálni az okon segíteni.

Stressz ellen segíthet a sport, van, aki ilyenkor ki akarja tombolni magát valamivel, valakinek pl. a jóga segít (a sporttal két legyet ütsz egy csapásra, testileg is egészségesebb leszel). Kipróbálhatod még a progresszív izomlazítást vagy az autogén tréninget (mindkettő van a youtube-on). Szerintem ezeket (és a meditációt is) hosszabb ideig kell kipróbálni, mire látod, hogy nálad működnek-e.

Nekem a nehéz időszakokban az segít, ha megpróbálom naptár és tennivaló listák segítségével megtervezni, jól beosztani az időmet, hogy jusson idő elintézni a fontos dolgokat (megnyugtat, hogy ezek el vannak intézve), és hetente többször tudjak sportolni, és legalább egyszer valami egyéb hobbival foglalkozni, ami kikapcsol. Hosszú cél nélküli séták vagy biciklizések is segítenek átgondolni a dolgokat, kiüríteni a fejemet, lenyugodni.

Ezek azok a dolgok, amik nekem beváltak, de én sose voltam annyira rosszul, mint te a leírásod alapján, nem tudom, hogy neked elegendőek-e ilyen egyszerű módszerek.

2020. aug. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy olyan táplálék-kiegészítőt ajánlanék neked, ami valóban kicserél! Nyolcadik éve fogyasztom és ajánlom, tehát sok tapasztalat van már mögötte.
2020. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!