Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan meritsek energiát,...

Honnan meritsek energiát, hogy ne épüljek le teljesen szellemileg?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozom egy gyárban, és az utóbbi fél évben azt vettem észre, hogy egyre rosszabb a szellemi állapotom. Nehezebben jegyzek meg dolgokat, hamar elfelejtek mindent. Azt tudom hogy lehetne ezt fejleszteni (nyelvtanulás, rejtvényfejtés, stb.), csak nincs hozzá energiám. Ez a munka annyira lefáraszt mindennap fizikailag, hogy már hazafelé a buszon elalszom. Otthon az első dolgom kávét inni, mert amint leülök, már csukódik is le a szemem. Szabadnapjaimon is általában 12 órákat alszom, csak utána vagyok valamennyire használható. Viszont a kávé sem használ már annyit, mint eddig. Energiaitalt próbáltam, semmi hatása nem volt.

Azt ne írjátok, hogy keressek másik munkát, mert 2 éve folyamatosan keresek, de eddig nem kellettem sehova.

Orvosi vizsgálatokon 2 hónapja voltam az aktuális alkalmassági vizsgálat keretében, nem volt semmi rendkívüli az eredményekben. Ennek ellenére szedek mindennap magnéziumot.

Tehát mivel tudnál növelni az energiaszintemen napi szinten, hogy ne fáradjak ki ennyire, és ne épüljek le teljesen?

42N



2020. máj. 3. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Váltani kell nagyon gyorsan.
2020. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mettol meddig dolgozol?

Mikor fekszel le aludni?

Mit csinalsz otthon a szabadidodben?

Hany szabadnapod van egy heten?


Elso korben ezekre valaszolj, utana tobbet lehet segiteni.

2020. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Mettol meddig dolgozol?"

Napi nyolc óra, három műszakban.


"Mikor fekszel le aludni?"

Munkaidő után 1 óra a hazaút busszal. Munkaidő vége után három órával, tovább nem birok soha fennt maradni.


"Mit csinalsz otthon a szabadidodben?"

Munkanapokon alszom. Szabadnapjaimon leginkább kertészkedek. Az a hobbim. Vagy kézműveskedek, vagy kimegyek a közeli erdőbe.


"Hany szabadnapod van egy heten?"

Most 2. A járvány előtt kb. 1 évig csak 1 volt. Minden szombaton kötelező túlóra volt.

2020. máj. 3. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:

HA olyan munka amit nem szeretsz csak muszály robotolni akkor ez szokott lenni.

Próbálj meg a valami jót vagy szépet találni a munkában mert e nélkül nem fog menni huzamosan.

2020. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Te milyen jót és szépet tudnál abban találni, hogy napi nyolc órát pakolsz raklapra 10 kilós dobozokat? Vagy egyhelyben állsz, és két másodpercenként kiveszel a gépből egy valamit, és rakod egy dobozba?
2020. máj. 3. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

De ilyen nincs hogy nincs mas munkakehetoseg? Melyik varosban elsz?

Raadasul egy ora buszozassal gondolom valami nagy varosba mesz, ott nem neztel mas munkat?

Esetleg autoval menni busz helyett, es ezzel idot sporolni meg?

Nekem ne mond, hogy ott ahol laksz es az egy oras vonzaskorzeteben abszolut 0 azaz zero munkahely van 2(!!!!) eve..

milyen munkat kerestel, ahova nem kellettel?

Mert en ha ennyire szenvednek, inkabb elmennek barhova, akar arufeltoltonek, eladonak, ruhauzletbe, takaritononek, barminek csak hogy valami valtozas legyen az eletemben.

2020. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"De ilyen nincs hogy nincs mas munkakehetoseg? Melyik varosban elsz?"

Azt nem mondtam, hogy nincs munkalehetőség, csak engem nem vettek fel sehová. Zirci vagyok, Veszprémbe járok be céges busszal.


"Raadasul egy ora buszozassal gondolom valami nagy varosba mesz, ott nem neztel mas munkat?"

Veszprém nem egy túl nagy város. Az út azért tart ennyi ideig, mert más faluba is megy a busz. Ott néztem más munkát, de eddig hiába jelentkeztem.


"Esetleg autoval menni busz helyett, es ezzel idot sporolni meg?"

Nincs jogositványom. És nem is kaphatok.



"Nekem ne mond, hogy ott ahol laksz es az egy oras vonzaskorzeteben abszolut 0 azaz zero munkahely van 2(!!!!) eve.."


"milyen munkat kerestel, ahova nem kellettel?"

Közgazdasági érettségim van, plusz pénzügyi-számviteli ügyintéző és bérügyintéző OKJ-m. Angolul beszélek szinte folyékonyan bár nyelvvizsgám nincs. Németül pedig alapfokon. De ezeknek még semmi hasznát nem vettem, még Balaton parton sem.


"Mert en ha ennyire szenvednek, inkabb elmennek barhova, akar arufeltoltonek, eladonak, ruhauzletbe, takaritononek, barminek csak hogy valami valtozas legyen az eletemben."

Ilyen helyekre jelentkeztem én is, de még válaszra sem méltattak, vagy próbanap után küldtek el, az okát sehol sem mondták meg.

Legutóbb egy raktárba jelentkeztem. Behivtak egyszerre négy embert, elmondták a részleteket. Nem kérdeztek tőlünk semmit. Majd még aznap délután küldték az emailt hogy nem választottak ki. Utána felhivtam őket, hogy mégis miért nem feleltem meg, hiszen egy szót sem beszéltünk. Mire lecsapták a telefont. A pozició pedig azóta is meg van hirdetve. Ilyen tapasztalataim vannak dögivel.

2020. máj. 3. 13:32
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 76 százalékos!


Köszi a semmmit! Én válaszoltam az összes kérdésedre, erre te eltűnsz egy szó nélkül, akárcsak a munkáltatók, ahova jelentkeztem. Mivel nem tudtál érdemben segiteni, jobb lett volna ha hallgatsz. Minek faggattál mindenről? Semmi értelme sem volt. De legalább te is megerősitetted azt a tapasztalatomat, hogy nem érdemes senkitől sem segitséget kérni, mert felesleges. Senkit nem érdeklek.

2020. máj. 4. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:

76%-os vagyok

Nem szo nelkul leptem le, irtam sok mindent amit a masodik valaszombol lathatod.

Azt, hogy miert nem kellessz meg takaritononek vagy arufeltoltonek sem, nem tudom megvalaszolni.

De ha allitasod szerint ennyire nincs munka es ennyire nem kellessz sehova, inkabb becsukd meg, hogy a gyarban dolgozhatsz.

Amugy meg :

- fovarosba/ nagyobb varosba koltozes

- sajat magad tovabbkepzese

- sajat vallalkozas inditasa

- hirdetes feladasa hogy barmilyen munkat elvallalsz

2020. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!