Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen illóolaj diffúzorotok...

Milyen illóolaj diffúzorotok van, melyik a jó?

Figyelt kérdés

Nekem hagyományos párologtatóm van, amelyikbe teamécsest kell alul tenni, felül pedig egy kis tálkája van, abba kerül a víz és az illóolaj.


Szeretem, de sajnos ez párásít is, mivel víz is kell a tálkába és így is túl párás itt a levegő.


A diffúzorokkal mik tapasztalataitok?



2020. szept. 11. 21:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy azok is vízzel működnek? Van olyan készülék, amelyik víz nélkül üzemel?
2020. szept. 11. 21:59
 2/6 Grimfox ***** válasza:
Az illóolaj sajnos odaég, ha nem vízzel párologtatod, mert alacsonyabb a forráspontja, mint a vízé. De ha csak egy meleg felületre(pl télen radiátor) raksz egy papírzsepit, amire csöpögtetsz, az gond nélkül párolog. A vizes párologtatóban az a jó, hogy fokozatosan párolog az illóolaj, nem gyorsan, mint amikor közvetlenül teszed ki hőnek. Ha elég meleg van a helyiségben, egy papírlapra csöpögtetve is párologni fog az olaj. 30 fok fölött már egész jól érezhető. Vattára is cseppentheted, és a szoba különböző pontjain kevéssé látható helyre is rakhatod.
2020. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, már próbáltam sokféleképpen, zsebkendőre, vattára, törölközőre cseppentve, fűtőtesten elhelyezett nem törékeny tálkában is, de ezek nem a legjobbak... Az aromalámpa/párologtató hatékonyabb az előzőekben említetteknél.
2020. szept. 12. 12:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nem szokott a szobában 30 C fok feletti hőmérséklet lenni! Bár lenne, mert nagyon fázós vagyok! ;)
2020. szept. 12. 12:08
 5/6 Grimfox ***** válasza:
Valóban hatékonyabb, mert folyamatosan, a vízpárához kötötten engedi ki az illóolajat, és az illatok érzékeléséhez szükség van vízmolekulákra is. Ezért nem olyan jók a vízmentes alternatívák. Szerintem ha van is olyan gép, ami víz nélkül juttat a levegőbe illóolajokat, nem lesz olyan hatékony, mint a vizes.
2020. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A puding próbája az evés. Jó lenne egy olyat kipróbálni - ha van.
2020. szept. 13. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!