Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hangterápiák a YouTube-ról...

Hangterápiák a YouTube-ról tényleg gyógyítanak?

Figyelt kérdés

Szkoliózisom van, a gerincen meg is van csavarodva. Kb 9-10 fokos lehet. A bal bordám a mellem felett be van esve, a másik oldalon kiáll. Észre lehet venni oldalról és elölről is. Gyógytornára járok, sajnos amióta az első karantén a vírus miatt be lett mondva, nem mentem már tornára. Akkor a hátam nem volt még megcsavarodva. Pár hete megint elkezdtem, és sajnos akkor tudtam meg hogy rosszabbodott... :(

Már két hetente kell járjak, itthon még sajnos nem nagyon csinálhatok gyakorlatokat, mert ha nem csinálom helyesen akkor csak rontok. Az lenne a kérdésem először is hogy van még valaki így? Sajna ma és tegnap elkezdett fájni a jobb oldalam fent. Pont ahol görbe vagyok. Van egy kis puppom is, még egy icipici lordózisom. Így rajtam nem nagyon látszik, mert van tartásom, de félek hogy műteni kell. Azt mondta a kinetoterápiás hogy ha nagyon sokat dolgozok, esetleg javíthatok is valamit, de nem 100 százalékosan. Most már aszimmetrikus gyakorlatokat is csinálok, hogy valahogy visszategyem a helyére a mellkasomat. 16 lány vagyok, és a legjobban attól félek hogy mozgáskorlátozva leszek pl egy műtét miatt, vagy a szívemet és a tüdőmet nyomja majd a mellkasom. Megpróbálok mindig helyesen ülni, meg minden de attól félek hogy mégis rosszabodni fog. Szerintetek mennyire befolyásolja a mozgást egy 9-10 fokos görbület csavarodással együtt?

Amiután 18-20 éves leszek, nem fog többet rosszabodni, ugye? Ha esetleg koeszertre lesz szükség, akkor azt is csak 20 éves koromig kell hordjam, nem? Kipróbáltam egy hangterápiát a gerincemre a youtube-ról, mert rengetegen írták hogy működik. A Sapien Medicine direkt szkoliózis-ra való videójába hallgattam bele, sajna pár másodperc után elkezdett fájni a hátam. Ezért félek fojtani, mert lehet a hangtól van. Az lenne a kérdésem hogy a Sapien Medicine fekete mágiát használ-e vagy fizilailag működik a természet törvényeivel, illetve aki kipróbálta, arra hogyan hatott? Sokan írták a kommentekben hogy meggyógyította a 30 fokos görbületet egy hét alatt, stb, stb, ez szerintetek igaz? És ha igaz, akkor legalább örökre maggyógyítja, vagy ha abbahagyom a hallgatást akkor visszarolmlik?

A legjobban attól félek hogy korszettbe élem le az életemet vagy hogy megműtenek és merev leszek. Rengeteget sportolok, síelek, korcsolyázok, biciklizek, kirándulok, kung-fu-fok kétszer egy héten, bár ebben a sportban amit egyik oldallal csinálok, az esetleg javít, a másik oldallal ha csinálom(pl rúgok) az ront. Ezért megpróbálok kevesebbet csinálni abból az oldalról ami ront, és erősebben avval ami javít, de abbahagyni nem szeretném, mert azt mondta a kinetoterápiás hogy a sportnak köszönhetem hogy van tartásom. Kétszer egy héten ha csinálom a kung fut gondolom nem sok.

Bocs hogy ilyen hosszú lett köszönöm hogy végigolvastad. Nagyon jólesett hogy kiírják ide mindent.



2020. nov. 17. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A problemadhoz sajnos nem ertek, de azt ajanlom neked, hogy ne higyj el mindent, amit hallasz es latsz.

A hangterapia esetleg egy kis relaxalasra jo, de ha logikusan gondolkozol, akkor magad is rajohetsz, hogy biztos nem fogja a gerinced es a csontjaid fizikailag a helyere mozgatni. Ha ennyire egyszeru lenne, akkor senki nem hordana fuzot, jarna tornara, es vetne ala magat a mutetnek.

2020. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem hatásosak, de mivel rengetegen írták hogy használt, azért gondoltam megkérdezem itt is hogy aki használta az mit tapasztalt. Lehet hogy van benne valami, de azt én sem hiszem hogy egy hét alatt meggyógyul egy súlyos ferdülés...
2020. nov. 17. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Ezt hívják úgy, hogy placebo...
2020. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Online nem tudná tartani az alkalmat a gyógytornász? (kihangosítod, kamera stb)...
2020. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert minden gyakorlatnál szó szerint tartania kell engem, hogy a helyes pozícióba csináljak mindent. Azt mondta hogy fel fog írni hát gyakorlatot amit itthon is csinálhatok, de az sajnos nem elég.
2020. nov. 17. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!