Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Torokfájás ellen gyors és...

Torokfájás ellen gyors és hatásos módszerek?

Figyelt kérdés
kérlek valaki,, kész szenvedés.

2021. máj. 13. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Betadinból egy-két csepp közvetlenül a torkodba.

Nem kell lenyelni, csak tartsad rajta, azután köpd ki.

Ha nincsen otthon ilyened, akkor gargalizáljál erősen sós vízzel.

2021. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ami bejött - gyömbértea friss reszelt gyömbérből, és pálinka. Tudom sokan megkérdőjelezik, és nem azt mondom hogy ez a legjobb mód, de nekem bevált. Itt nem a lerészegedésre gondolok, hanem este megiszol egy bögre gyömbérteát, és utána egy feles vagy kevesebb pálinka, aztán irány az ágy.

Amúgy a gyömbértea önmagában sokat segíthet.

2021. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Grimfox ***** válasza:
95%

Ha nagyon izmosat akarsz, és bírod is, melegíts mézet, és reszelj bele gyömbért. Aztán hűtsd le szobahőmérsékletre, és kanalazz belőle 2-3 kanállal naponta háromszor. Ha teáskanállal eszed, akkor egész napra elosztva, amikor eszedbe jut is megeheted ugyanezt a mennyiséget. Lehetőleg ne akácmézet használj, mert a gyömbér magában is csípős tud lenni, az akácmézzel együtt pedig kicsit már kellemetlen lenne a fájós torokra.

Ha ez nem jó, akkor az első válaszoló által említett sósvizes gargalizálás is jó, vagy zsálya, esetleg kamillateás gargalizálás. Ha egyik se megoldható, akkor a méz magában is jüt tesz.

2021. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!