Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Íngyulladásra kinek milyen...

Íngyulladásra kinek milyen házi módszer vált be?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni hogy a TB-s orvosomhoz többé nem megyek - másféle (fizetős) orvosra pedig jelenleg nincs pénzem.

Amit próbáltam eddig, és részben hatásos volt az - a kamillás öblögetés - az aloe vera nedvének rányomása - és a sós vízzel való fertőtlenítés. Mégis a helyzet egyre csak rosszabb..

Most már ott tartok hogy ha tovább romlik a helyzet, akkor csak folyékony, vagy szétnyomkodott/összeturmixolt kajákat ehetek (amíg ki nem esik pár fogam).

Valaki volt ilyen helyzetben?

Át lehet állni a turmixolt/íztelen kajákra?

Vajon mennyi időt kell majd így kibírni?

Esetleg másféle (akár fájdalmas) házi módszerek lennének ami segíthet?



2021. júl. 27. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Háziorvostól kérj rá antibiotikumot mielőbb. Aztán DM-ben van Dondodent nevű szájspray, zsályaolaj van benne főleg, brutális gyulladáscsökkentő.

Jobbulást!

2021. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Köszönöm. A házi orvosommal nincs semmi baj. Remélem ír majd fel antibiotikumot. Köszönöm a választ.
2021. júl. 27. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem hamar jobban leszel!
2021. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, mitől van begyulladva az ínyed. Kamilla, zsálya, kakukkfű öblögetések fertőtlenítenek, de huzamosabb ideig kell csinálni őket. Napi 2 alkalommal legalább, és akár 1-2 hétig is. Ha a gyulladás csak valami más probléma járulékos tünete(pl foggyökér, nyálmirigy, stb), akkor viszont nem fog elmúlni, még ha enyhül is.
2021. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet hogy a fogkő miatt van eleve a gyulladás. Viszont pár hónappal ezelőtt antibiotikumot írt fel a fogorvos - ami hónapokig levitte. Csakhogy olyan szóváltásba keveredtem a fogorvossal, hogy oda többet semmiképp nem megyek vissza. Ezért nem jelentem meg a fogkő leszedésen sem. Így hónapok alatt újra begyulladt.

Most úgy vagyok vele hogy jó lenne megint pár hónap időt nyerni. Közben talán ha szerencsém lenne találnák új munkahelyet, és akkor elmehetnék magán fogorvoshoz. Viszont azon is gondolkodom hogy nem foglalkozok az egésszel. Már így is annyit szenvedtem emiatt. Lehet hagynom kéne hogy kiessen az a pár fogam - utána levinni a gyulladást - és el van intézve. (De ez sem lesz egyszerű menet, mert a múltkor mikor mozgott a fogam konkrétan nem tudtam szilárd kaját enni.)

Most úgy vagyok még a héten vissza megyek a házi orvoshoz, és teszek egy próbát ezzel a zsálya olajjal is. De majd meglátom még. (Még nem döntöttem el.)

Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 28. 14:30
 6/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha a fogkő miatt van a gyulladás, akkor nem fogják levninni a gyógynövények, de még az antibiotikum sem. Ha ideglenesen le is viszi, újra kijön. Amíg nem találsz fogorvost, akivel meg tudod csináltatni(vagy munkát, hogy fizetős fogorvosra is fussa), addig szerintem valamilyen erősebb szájvíz lenne az ideális, vagy folyamatos öblögetés alkoholos gyógynövénytinktúrákkal vízben oldva. Ezek legalább féken tartják a gyulladást, bár nem fog megszűnni, mert az oka jelen van. Zsálya, kakukkfű, és kamilla keveréke lenne a legjobb, mert ezek egyenként is elég erősek, keverékben pedig egymást kiegészítik. Csak ne nyeld le...

Próbálj szerezni friss zsályát, kakukkfüvet, és kamillát. Ha nem megy, szárított is jó, csak abból több kell. Szerezz erős, de semleges ízű alkoholt. Leggyakrabban vodkát, és barackpálinkát szoktak használni. Minél magasabb az alkoholfok, annál jobb. Minden gyógynövényből rakj 3 evőkanállal (szárazból akár néggyel, öttel is) egy befőttes üvegbe, majd öntsd fel az alkohollal, és légmentesen zárd le. 10-14 napig érleld sötét, meleg helyen, aztán alaposan szűrd le. Egy deci vízhez negyed deci tinktúrát keverj, és ezzel öblögess reggel, és este fogmosás után. Amíg nem készül el a tinktúra, a maradék gyógynövényekből készíts teát, szúrd le, és öblögess azzal, mintha tinktúrával öblögetnél. Ismétlem, ez csak csökkenti a gyulladást, nem fog megszűnni. A gyulladás okát el kell távolítani.

2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Aha értem, ez jó ötletnek tűnik. Tegnap én is olvastam leírásokat hogy a zsályából hogy lehet saját olajat csinálni. Bár ez elég nehéznek tűnt, és fel is adtam - de amit te írsz az egyszerűnek tűnik ;)

Van saját bio kertünk amiben van orvosi zsálya, és kakukkfű is. Kamillából csak a gyógyszertári van. Egy próbát mindenképp megér.

Köszönöm ezt a részletes leírást.

2021. júl. 28. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!