Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A homeopátia kamu?

A homeopátia kamu?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 08:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
17%
Akik nem hisznek ebben, azok a kamilla teában sem hisznek??????????????
2022. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

31

Én hiszek a kamilla teában. A hpátiában nem. Meg is írtam neked priviben. Egy 30 évig hpátiás orvosként dolgozó angol férfi megírta a hpátia történetét, alapjait, a szerek előállítási módozatait, használatát, stb. Egy egész könyv volt. A végén arra jutott, hogy sajnos 30 évet elpazarolt az életéből. Elég szomorú volt. (Mármint ő is, meg a sztori is.)

2022. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
#32 nem főként tőled kérdeztem, hanem a többi nagyokostól, aki ki se próbálta, csak rámondja, hogy humbuk, mert ezt hallotta.
2022. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
59%

Nem azért mondja rá senki hogy humbuk, mert azt halotta, hanem azért mert semmi bizonyíték nincs rá.


Az orvostudomány és a gyógyszeripar a bizonyítékokra épül. Nagy mintás, több fázisú klinikai vizsgálatokra.

Ezzel szemben a homeopátiára csak anekdotikus bizonyítékok léteznek, érdekes módon a gyártók sem próbálkoznak nagyon, hogy rendesen vizsgálják a termékek hatásosságát.

Az hogy valamire bejött.. hát ez általában olyan betegségekre igaz, amikből egyéb kezelés nélkül is kigyógyultak volna és bármi egyéb placebo is hatásos lett volna.

Gyakorlatilag a homeopátiás szervekben semmi hatóanyag nincs, lásd Novák Hunor öngyilkossági kísérletét.

2022. máj. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
59%
Ja és a kamillateának illetve a gyógynövények hatása vizsgált és bizonyított. Rengeteg szintetikus gyógyszer alapja is.
2022. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!