Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vesehomok,vesekőre milyen...

Vesehomok,vesekőre milyen alternatív gyógymódot javasolnátok?

Figyelt kérdés
Nyáron vesegörccsel kerültem orvoshoz, kijött egy 3mm. kő, antibiotikumot kaptam rá. Most megint aggódom mert homokos, szürkés a vizeletem. Milyen alternatív gyógymód létezik még? Szeretném az okát is tudni, mitől újul ki a probléma! Nem kérek negatív választ!

#vesegörcs, vesehomok,
2021. nov. 25. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
SÖR, sok sör. NEM VICC!!!
2021. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1/1 Hivatásos gk-vezető nem ihat alkoholt!
2021. nov. 25. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Alkohol??? 0%-os, alkoholmentes sör is van ám.
2021. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Komló tea (tegyél bele sok mézet, fűíze van). Napi 2 liter folyadék, ha a tea nem kedvenc, akkor víz, a lényeg, hogy minden szénsavas dolgot kerülni kell, C-vitamint a zöldségekből próbáld bevinni ha calcium-oxalát köved volt.
2021. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:

Általában csalánteát szoktak itatni vesekőre. De ha adsz hozzá egy kevés cickafark füvet is, akkor enyhíti a húgyúti görcsöket, könnyebben kijön a kő. Csalánteát lehet akár napi 1 litert is inni, amíg ki nem tisztul a kő, meg homok, ha adsz hozzá cickafarkat, akkor csak 3 csésze.

A napi ajánlottnál valamivel több folyadékot is érdemes inni. Illetve amikor nagyon görcsöl, akkor érdemes melegen tartani, és masszírozni azt a területet, ahol fáj. Lehet venni ilyen pisztoly alakú masszázseszközt is. A görcs környékét lehet vele masszírozni, hogy ha elakadna a kő, akkor segít kimozdítani. Az alhas izmainak terhelése is ki tudja mozdítani a követ. Nekem egyszer akkor mozdult ki, és ért le végre a hólyagba, amikor egy ágyat emeltünk(görccsel annyira nagyon nem volt jó). Lehet végezni guggolást, felüléseket, és fekve lábemelést is. A lényeg, hogy az alhas izmai feszüljenek. Nem jó érzés, de ki tudja mozdítani a követ. Ha nagyon görcsöl, természetesen orvos, szükség esetén mentő.

2021. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Söröcske.
2021. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
Áh, az okokat lefelejtettem. Három fő oka lehet. Az étrend, és folyadékbevitel miatt kialakuló, a fertőzés miatti, és az örökletes. Az étrend miatt kialakuló általában világos színű:sárgás, vagy fehér. A fertőzés miatt kialakuló sötét, esetleg vöröses a belekeveredett vér miatt. Az örökletes hajlam miatti kő is sötét, gyakran sötét belső magra rakódó világos külső résszel. Az elsőt étrend, és életmódváltással ki lehet köszöbölni, a másodikat ki kell vizsgáltatni, hogy milyen kórokozó miatt van, a harmadikat pedig el kell viselni, mert az akkor is képződik, ha olyan étrended, életmódod van, ami nem okoz kőképződést. Utolsó esetben tüneti kezelést lehet alkalmazni.
2021. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7/7 Grimfox Konkrétan, mik azok a tüneti kezelések, mire gondolsz?
2021. nov. 27. 13:13
 9/9 Grimfox ***** válasza:
Görcsoldás, vízhajtás, ha esetleg beakad, ultrahangos kőzúzás. Az örökletes kőképződéssel nem sokat lehet kezdeni, de ez a legritkább kőfajta, inkább az első kettőn kell gondolkodni.
2021. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!