Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mivel kezelhetném a kezem ha...

Mivel kezelhetném a kezem ha ennyire kirepedezett a sokszori kézmosástól?

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg vagyok és sokszor kell kezet mosnom de van hogy egymás után 4x míg tisztának nem érzem ha valamihez hozzá nyúltam pl.zsíros tányér után büdös marad a kezem. Máskor télen a hideg szokta így kiszárítani de most tudom hogy a kényszeresség miatt van ez. Krémet nem bírok rátenni mert krém után muszáj lemosnom, nem bírom ha bármi rajta marad ami ragad esetleg, de ha van ilyen puhító szappan vagy ilyesmi az jó lenne. Mennyire durva amúgy hogy ennyire látszik a kezemen a sok kézmosás eredménye? Képen nem annyira jön át de ennél pirosabb és repedezett. De a kézmosással nem tudok leállni egyszerűen.

[link]



2022. ápr. 7. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Kakaóvaj, kókuszolaj tudna biztosan segíteni szerintem, tudom, azt írtad, nem bírod, de heti egyszer jó lenne bekenned legalább:( Próbáld szép lassan rászoktatni magadat, igyekezz minél több időt kibírni anélkül, hogy kezetmosnál utána, de ha 5 percet kibírsz az már jó!


Ha az segít, akkor kend be a kezed és húzz rá gumikesztyűt.


Sok sikert<3 És nem vagy egyedül, én is nagyon sokszor, sokáig mosok keze

2022. ápr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichológusi segítséget nem kapsz? VAgy gyógyszert nem szedsz a kényszertünetek elnyomására?:


Ha kibírnál 5-10 percet, annyi idő alatt már eléggé be tud szívódni a krém is.

2022. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!