Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért olyan bizalmatlanok...

Miért olyan bizalmatlanok egyesek a természetgyógyászattal kapcsolatba?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 17:21
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Ha az OKFŐ a nevét adja a képzéshez, akkor hogy lehet sarlatánság?

Én most nem az ezotériáról beszélek, hanem a fitoterápiáról, akupuntktúráról, reflexológiáról.

2022. máj. 3. 18:00
 12/43 anonim ***** válasza:
92%
Ha hiszel benne, az a te dolgod. Nekem sarlatánság, és az orvostudománynak is.
2022. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy a természetgyógyászat felülírja az orvostudományt, de az egyetemen is tanítanak komplementer medicinát, ami az alternatív gyógymódokkal foglalkozó tudomány.
2022. máj. 3. 18:03
 14/43 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, én nem tanultam ilyen tárgyat.
2022. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
11mert az átlagember nem tudja, hogy ki akkreditálta és milyen képzsét végeztél. Nagyon sok himihumi képzés is ad természetgyógyász papírt. Te pl. melyiket végezted? Mit milyen részletességgel tnaultál? Csak mert rákerestem és így hirtelen nem találom, hogy ki, hol, mennyiért stb. vizsgáztat OKFŐ által akkreditáltan (sem, hogy ők maguk indítanának most épp ilyen képzést).
2022. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a problema hogy te mirol beszelsz hanem az hogy ha termeszetgyogyaszat szo elhangzik, akkor azok az emberek kerulnek eloterbe akiket leirtam. innentol minden normalis termeszetgyogyasz lesutott szemmel elbujik valahova, elen velem aki szinten az vagyok, de regota tagadom, ezek miatt.
2022. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb természetgyógyász elutasítja a tudományos orvoslást és erről lebeszéli a pácienseit is, ami a felelősség teljes hiányáról tanúskodik. Holott a kettő, egymást kiegészítve, támogatva tudna együtt létezni, mint ahogy teszi ezt a mi háziorvosunk is, aki tisztában van a természetgyógyászat határaival, ám kiegészítő kezelésként alkalmazza a természetes szereket, módszereket. A természetgyógyász képzés pedig a vicc kategóriába tartozik, sokkal jobban bízok egy orvosi egyetemet végzett szakemberben, mint egy 100 tételes vizsgát letett iparosban.
2022. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Én szerintem is az orvosok azok a szakemberek, akik a gyógyításban a legmagasabb szintet képviselik.

De szerintem kiegészítő kezelésekben a természetgyógyász is tud segíteni a kezelőorvossal együttműködve.

2022. máj. 3. 19:05
 19/43 anonim ***** válasza:
85%

"A fitoterápia (gyógynövénytan) az miért humbug?"


Amit írtam humbugnak példa, az a csí energiák meg ilyenek. A gyögynövénytan voltaképpen része a gyógyszertannak. Tehát meg tudjuk nézni, hogy egy anyag hogyan hat a szervezetre. És ez az anyag nem feltétlenül kapszula, hanem lehet akár egy gyógynövénytea is.


"Én szerintem is az orvosok azok a szakemberek, akik a gyógyításban a legmagasabb szintet képviselik.

De szerintem kiegészítő kezelésekben a természetgyógyász is tud segíteni a kezelőorvossal együttműködve."


Persze, miért is ne? Csak kérdés, hogy miért van szükség tulajdonképpen természetgyógyászra a kezeléshez az orvos mellé? Azon kívül, hogy a betegek egy részének igénye van rá. De ténylegesen mivel járulnak hozzá?

2022. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kimondtad a kulcsszót, "együttműködve". Egy ideális ellátó rendszerben ez valóban hatékonyan tudna működni, de ehhez mindkét oldalról nagy szemléletváltásra lenne szükség.

Sajnos a legtöbb (tisztelet a kivételnek) természetgyógyász nem akar együttműködni, elutasítja a tudományos orvoslást, handabandázik a gyógyszerlobbiról, összeesküvés-elméletekkel zavarja össze a hozzá fordulókat és lássuk be a beteg ember a legsebezhetőbb és sokan ezt szemérmetlenül ki is használják.

A másik oldalról szintén van ellenérzés, sok orvos nem ismeri el a természetes gyógymódokat, nincs ideje, energiája ezzel foglalkozni.

Nem mondom, hogy a tudományos orvoslás tökéletesen működik, közelről sem, de ott legalább van valamilyen kontroll, megfelelő előképzettség, felszereltség, míg természetgyógyásznak bárki nevezheti magát 100 helyes válasz után, nyithat a hátsó szobában egy "rendelőt", amit kutya sem ellenőriz, és még ha történik is valamelyik szerencsétlen pácienssel valami végzetes, akkor sem bizonyítható rá a kezelést végzőre, hogy köze volt hozzá, hiszen elintézik annyival, hogy mindenkinek joga van a saját egészségéről dönteni.

A jelenlegi körülmények között sokkal inkább támogatom azt, ha egy képzettséggel rendelkező orvos egészíti ki a praxisát természetgyógyászattal, mert egy teljes szemléletváltásra és annak az ellátórendszerbe való integrálására nem állunk még készen és ameddig ez szakmailag és törvényileg nem történik meg egyszerű hazardírozás a természetgyógyászat, mint önálló szakma elismerése.

2022. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!