Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért olyan bizalmatlanok...

Miért olyan bizalmatlanok egyesek a természetgyógyászattal kapcsolatba?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 17:21
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Egyébként a koleszterin nagy része tényleg genetika.


Testzsírszázalékom 30,5% (nő vagyok), BMI-m 21, bőven eleget sportolok, kardió is, jelenleg heti 25 km-t futok, pont próbaképp zöldségeken élek és olyan magas a koleszterinem, hogy jövő héten kapom rá a sztatint.

2022. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
A koleszterinnek kis része genetika. Rengeteg új (új, dehogy új, mondjuk az utóbbi 20 évben) tudományos vizsgálatban egészséges étrenddel és testmozgással csökkenteni tudták a magas koleszterinszintet. Van pár olyan betegség, ami öröklődik és valóban magas koleszterinszinttel jár, pl. familiáris hypercholesterinaemia, bár az ilyen betegségben szenvedők nem is élnek túl sokáig, fiatalon meghalnak szívinfarktusban, és nyilván elég ritka. Vannak kivételek, és lehet, hogy te az vagy, de azért az emberek nagy része életmódváltással kezelhető lenne. Azért a magas koleszterinszintű emberek BMI-je általában messze van a 21-től.
2022. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Testsúlyom 55 kg, magasság 162 cm, BMI 20,96, triglicerid 1 körül, HDL 2 körül, LDL 4,1-4,2 körül, össz 6,5.


Orvosom szerint nyaki ér ultrahang is kell.


A diétám alatt hatezren mondták, hogy genetika és hasonló cipőben járnak, nádszálemberek is.

2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Elhiszem, csak azt mondom, hogy a nagy részük nem ilyen. Túlsúlyosak, társbetegségeik vannak, cukorbetegség, magas vérnyomás, mozgásszegény életmódot folytatnak és rendkívül zsírosan táplálkoznak. És ez az átlag magyar, de szerintem te más korosztály is lehetsz.
2022. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Én 29.

Vannak diétahibáim, de sportolok, az étrendben rengeteg a zöldség, amikor rajtam múlik, kerülöm a gyorsan felszívódó szénhidrátokat.

2022. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
A koleszterintartalmú ételeket is kerülöd?
2022. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Tojást igen (bár a melóhelyi menzén minden vega kaja rántott), tejet igen, szinte teljesen, hús heti egyszer, de amíg gyakrabban ettem, addig is csak csirkemellet, sajtot is ritkán eszem.
2022. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Akkor nehéz, amikor venném a kaját.


Otthon nekem nincs cukor, nincs fűszerkeverék, nincs étolaj (csak oliva és azt is kéthavonta használom), nincs fehér liszt, nincs fehér kenyér. Párolok mindent vagy pörköltszerű módon készítem el vagy sütő. És vagy hal, vagy vegán.



De nincs érkezésem minden szendvicset és ebédet magamnak csinálni.

2022. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Mióta? És mindezek mellett nem csökken a koleszterinszinted?


Én úgy gondolom, igazából az orvostudomány is, csak a gyakorlatban nem ez történik, hogy életmódváltással kell kezdeni. Ha ez hónapok alatt nem vezet eredményre, na akkor elhiszem, hogy genetika.

2022. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében egész életemben kevés tojást ettem, semmi zsíros hús, viszont sok tej. 3/4 éve még keményebb diéta semmit se csökkentette a szintet.

Ja, nagyon sok rostosat eszem.

2022. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!