Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Allergiák! Allergiások! Mit...

Allergiák! Allergiások! Mit használtok allergia esetén? Elsősorban táplálék- pollen- és porallergiások, de minden más is érdekel! Nektek mi vált be? Vagy családtagoknak?

Figyelt kérdés

Minden lehetőségre kíváncsi vagyok, minden út, bármilyen nézőpont. Alternatív gyógymódokról is szívesen olvasok, ha találtatok hatékonyat.


Hatóanyag, dózis, orvos neve, tgy neve, honlap, cikk, minden, ami neked segített és szerinted másnak is segíthet, jöhet!!!


Írjatok!


Jöhet privát is!


Köszönöm szépen!!!



2022. aug. 28. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Kivárom a végét.
2022. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gluténérzékeny vagyok nincs rá gyógymód csak és kizárólag szigorú diéta.

Pollenre és porra Cetirizin

2022. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én minden évben alergiás vagyok 1-másfél hónapig június- júlis környékén, piros szem, orrfolyás rossz közrézet

Nekem idén lendindt írt fel az orvos, kb. 1 hét szedés után teljesen elmúltak a tüneteim, de azt mondta hogy ha a szezon előtt kezdem el jövőre akkor nem is lesznek majd.

2022. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az edzőmnek attól múlt el a pollen allergiája, hogy januártól virágport evett. Két szemmel kezdte, pár naponta növelte az adagot.


A fiamnak és nekem egyik évben nem jött elő, mert talpmasszázsra jártunk. Heti egyszer fél óra.


Egyébként a parlagfűre nekem a lertazin és a histyzint vált be, de idén még nem kellett, mert csak nagyon enyhe formában jött elő tavasszal.


Glutén allergiára csak a glutén teljes megvonása segít.

Viszont a többi ételallergia máshogy viselkedik, tünetfüggő.

A fiam pl. allergiás a zellerre, de ez csak vizsgálatra derült ki. Ette a zellert nyersen, levesnek, levesben főve, semmi baja nem volt tőle. Ugyanakkor anyukám barátnője egy levélkétől is kórházba került, majdnem megfulladt. Mogyoró ugyanez.

A tej is más tüneteket okoz mindenkinél, kis mennyiségben lehet hogy semmit, de van, akinek attól is megy a hasa.

Majd ha még eszembe jut valami, leírom. Nálunk van bőven esetpélda sajnos.😊 de tudjuk kezelni, belejöttünk, és hálásak vágyunk a panaszmentes időszakokért.

2022. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem orrfolyáom és tüsszögésem van, de nem mutatható ki semmilyen pollenallergia (30 éve még volt, lány és fásszárú növényekre) A pálmafás, tengeri helyeken voltam csak jól. Vérképem azonban jelez vmit, sok az Eosinophilem, endokrinológus szerint vmi ételre vagyok allergiás. Egyelőre csak tejfehérje és tojásfehérje intoleranciát tudtak kimtatni. Most 2 hónapja felírt a doktornő Desloratidine Actavis nevű tablettát. Ettől már semmi bajom. Vérkép ellenőrzés majd jön...
2022. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy az allergiák a nátriumhiány és káliumtúladagolás tünetei.


Erősen kell sózni az elfogyasztott ételt tiszta sóval és tiszta vizet kell inni.

Ja és tiszta sóval, a boltokban kálisóval mérgezett konyhasókat is árulnak.

2022. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazán köszönjük minden kedves hozzászólónak! 👍🙋‍♀️
2022. szept. 6. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!