Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a különbség egy 100 W és...

Mi a különbség egy 100 W és egy 150 W-os infralámpa között?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy árban nagy kükönbség van, teljesítményben, hatásban van bármiféle különbség esetleg? Sosem értettem ezeket a watt-os dolgokat, háztartási gépeknél sem, hogy most egy 500 W turmixgép miért jobb vagy miért nem jobb, mint egy 800 W-os pl. A fogyasztás miatt, teljesítmény miatt vagy mi miatt? Most tervezek infralámpát venni, de nem tudom melyiket vegyem.

2022. szept. 29. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az infralámpánál azért egyszerűbb a dolog, ott meg van melegmennyiségben a teljesítményben (fogyasztásban) a különbség.

Háztartásban a villanymotorok teljesítmény(felvétele!) alig mond valamit.

2022. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1: szóval ez olyasmit jelent, hogy ugye az infravörös fény hullámhossza 780-1400 nanométer és egy 100 W-os infralámpa csak 1000 nm-ig képes a bőr alá hatolni mert éppen annyira melegszik csak fel, míg egy 150 W-os már 1200 nm-ig?
2022. szept. 29. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, az összefüggés nem ez (így még nem hallottam megközelíteni).

Meg mit jelentenek a számok?

Az 1000nm, az 1 mikrometer, ami a mm 1000-ed része! Most számít, hogy ezred, vagy 800-ad résznyire hatol be?

Nem is tudom, miért "gondolkoztam" azon, amit írtál..


Mondjuk úgy, hogy a 100W-os ugyanolyan melegérzetet ad 1m2-en, a 150W-os 1,5mm2-en.

De sok függ a sugárzási szögtől az "optikától".

2022. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!