Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit csináljak az ekcémás...

Mit csináljak az ekcémás lábammal?

Figyelt kérdés
Rengetegszer voltam már bőrgyógyásznál , de semmit nem segít. A lábújjam folyamatosan ekcémás és kireped , olyan szinten hogy nem bírok cipőt húzni. Olyan praktikákat szeretnék amit itthon lehet csinálni, szeretném kiáztatni a labamat mert nagyon száraz és felszeretném puhìtani, szerintetek a kamillás víg jó rá?

2023. jún. 21. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg körömvirág krém?
2023. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Holt-tengeri sóval tehetsz egy próbát.
2023. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Áztatni ekcémás bőrt? A lehető legrosszabbat tennéd vele, a maradék zsír is komegy belőle, még jobban kiszárad, beteped, ami aztán fertőződik, begyullad.

Ha be van lobbanva éppen akkor szteroidos krém az orvos ajánlásának megfelelően, egyébként pedig hidratálás, fertőtlenítés ha kezd begyulladni, nem izzadhat be, nem lehet poros és kultúrált mennyiségű napozás jó neki.

2023. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
magánban voltál?
2023. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

A kirepedő sebek gyógyulását gyorsítja az Irix spray. Nekem fagyás miatti sebek tértek vissza rendszeresen a (kéz)ujjaimon. Befujtam Írixel. (Csíp, mint a fene.)

És leukoplaszttal összehúztam a sebszéleket. Időnként (6-12 óra múlva) levettem róla a leukoplasztot, hogy levegőzzön a seb. A tapaszt a repedés irányában húzva, hogy ne távolítsa el a sebszéleket.

Nem egy elfogadott orvosi eljárás, de nekem bevált. Anélkül sokáig fájt a megrepedt bőr és nem gyógyult.

2023. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!