Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nagyon durván ekcémás vagyok....

Nagyon durván ekcémás vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Voltam már orvosnál, többnél is. Mindig felírják ugyanazokat a hatástalan krémeket, sőt közölték velem hogy fogadjam el, ez sosem múlik el. Egyszer magánorvos sok pénzért mondta hogy ez allergia, de a kivizsgálás még több pénzbe fájna. A háziorvos és sztk-s orvos meg nem küldött tovább sehova. Mit tehetnék? Télen-nyáron vörös égő foltok borítanak és egyre jobban terjed.

2017. dec. 25. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj beutalót allergológiára a háziorvosodtól! Köteles kiadni a beutalót. Onnan küldenek vérvételre, amiből több mindent meg tudnak nézni, és a hátadra is ragasztgatnak egy csomó allergént. Innen meg fogják állapítani mire vagy allergiás.
2017. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Bőrfertőtlenítés, sebgyógyítás.

2. Ekcéma fellángolásának csökkentése. Elocom-ot használsz?

3. Ha allergia gyanús vagy, akkor vagy elmész tb alapon allergia vizsgálatra (ha nincs rá keret, nem kell minden áron magándokihoz menni, amit lehet, oldja mehr tb-te), vagy elkezded magad tesztelni. Általában tej, tojás és mosó-öblítőszer okoz ekcémás panaszt. Egyszerűen moss mosódióval, öblítő nélkül és a két élelmiszert teljesen hagyd ki az étkezésből. Három hónap teljes megvonás és utána fokozatos visszaterhelés során ha végig nincs változás, akkor ezekre nem vagy allergiás.

2017. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

nekem anno a lábszáramon volt pár évig egy viszkető ekcéma vagy dermatitisz, ami sehogy nem akart elmúlni és majd megőrültem a viszketéstől. Az sztk-s orovosok írták rá a hatástalan krémeket, végül egy penge bőrgyógyász magán orvos írt fel rá egy büdös kátrányos krémet amitől két hét alatt elmúlt. Igaz egy 20-asba fájt, amit soknak tartottam, de amióta meggyógyult már nem tartom soknak.

Az a poén, hogy hozzá már nem is azért mentem, hanem anyajegy szűrésre, az volt a huszas, de amikor meglátta, mondta, hogy azért írna rá egy krémet azt próbáljam ki. Ezt külön kellett kikevertetni a patikában.

2017. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ott van a baj a dologban az ekcémákkal, hogy a viszketés miatt ha megvakarod, egy idő után kialakul vakarás utáni időleges enyhülés miatt az önjutalmazó dopaminválasz, tehát egy ördögi körbe kerül az ember.
2017. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírták előttem szólók.



Uriage-nak van pár cucca, ami segített nekem, [link]


plusz ehhez tartozó mosakodógél

de ezek is csak félmegoldások, nekem ősszel kiderült, hogy hisztamin intoleranciám van és az ekcéma ehhez is köthető...

Remélem nem kened semmilyen illatos, parfümös cuccal. Kerüld az illatos tusfürdőket, ne mosogass, csak kesztyűben.


Attól is függ milyen fajta ekcéma, mert pl. nekem most másodlagosan elfertőzödött ekcémám van és azt is máshogyan kell kezelni.

2017. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet a fűtés miatt jön elő télen, a száraz levegőtől, de tisztálkodási szerek, illetve étel is okozhatja. Igyál sok vizet, kend a bőröd zsírosító krémmel, használj mindenmentes fürdőszereket, és figyeld milyen ételre vagy érzékeny. Próbáld ki, hogy egy időre elhagyod a tejet és tejterméket, hogyan reagál rá a bőröd. Azután a glutént figyeld.
2017. dec. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valami kevert gyógyszertári krémet használtam. Nem csak télen van ez a problémám hanem egész évben. Jelenleg is speciális tusfürdőt használok, az öblitő/mosószer rendes. Leginkább a hajlatokban jön elő és a nyakam és az arcom környékén.


"Ja, és ott van a baj a dologban az ekcémákkal, hogy a viszketés miatt ha megvakarod, egy idő után kialakul vakarás utáni időleges enyhülés miatt az önjutalmazó dopaminválasz, tehát egy ördögi körbe kerül az ember."


Ez nálam pont így van. Ráadásul sokszor már észre sem veszem hogy vakarózom és alvás közben is csinálom.

2017. dec. 26. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Alvás közbeni vakarózást úgy gátoltam, hogy zokniban aludtam és az ekcémára száraz pzs-t tettem, így gátoltam, hogy a paplan dörzsölése miatt viszketni kezdjen. Ugyanez volt napközben a nadrágszár dörzsölődése miatt.

Dermazin krém segített időlegesen még a kezdetekben. Megfigyeltem, hogy krémek csak vékonyan kenve használtak, mert akkor is viszketett nagyon ha krém teljesen átitatta, és akkor is ha tökszáraz volt mert akkor berepedezett.

Mivel egy idő után kialakult, hogy nagyon jó érzés a megvakarás (szinte szikrák pattogtak a szemem előtt annyira jó volt megvakarni), ezért a feladat egyik része, hogy függőségként is kell kezelni amiről le kell állni. Tehát először kell egy krém ami enyhíti annyira a viszketést, hogy elviselhető legyen, és hogy meginduljon a sebgyógyulás, másrészt pedig ha meglesz a megfelelő krém akkor tudatosan meg kell állni, hogy nem vakarod, mert ez egy idő után újrahuzalozza normálisra az agyban kialakult dopaminválasz túlműködést ami okozza a vakarás miatti kielégülést.

2017. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bioderma kifejezett ekcemara valo testapoloja gyogyszertarban kaphato kb 6000Ft emelle holt tengeri so rossmannban lehet kapni 1,5 kg 900 Ft.Ezt egy heten 2-3 alkalommal tedd a furdovizedbe egy zacskoval(0,5kg).

Nekem ezektol elmult a veresre vakart fel testemet borito ekcemam.

2018. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én másfél éve szenvedek vele. A bőrgyógyászokat nem igazán érdekli, rutinból felírják a szteroidos krémet és közlik ne vakarjam. Amikor csak egy-egy helyen volt leragasztottam, igaz nem vakarjam, de nem múlt el ugyanúgy nedvedzedt és növekedett. Most hidegen sajtolt olajokkal próbálkozom külsőleg és belsőleg is. Az enyhébb részeken már múlik,de a rosszabb helyeken még csak időszakos enyhülést ad. Még csak egy hete próbálom, remélem tartós lesz.
2018. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!