Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miből lehet tudni, ha valakine...

Miből lehet tudni, ha valakinek vashiánya van? Ez milyen tünetekkel jár?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én 1 hete tudtam meg véradáson hogy vashiányom van. Semmit nem érzékeltem ebből. Kérdeztem is hogy most akkor mi a teendő. Egyek vasban gazdag élelmiszereket (máj, hüvelyesek...stb.) ez volt a válasz.
2010. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
fáradékonyság, sápadtság, hajhullás most ezek jutottak eszembe.
2010. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Dekoncentráltság, hajhullás, fáradékonyság, heves szívverés, ájulás érzés, zsibbadás. Nekem amikor ilyen tüneteim voltak 2,7 volt a vasam. 10-27 között a jó érték.
2010. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. okt. 17. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Menj el vérvételre ha úgy gondolod, hogy valami nem stimmel. Egyébként sem árt 1-2 évente csináltatni egy vérképet még ha nincs is baj.
2010. okt. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam mostanában. Csak nekem eleve is alacsony a vérnyomásom, és ha még vért is vesznek...legutóbb majdnem elájultam :S
2010. okt. 18. 14:21
 7/14 boanka ***** válasza:
A fentebb leírt tünetekhez társul még a szájzug kirepedése, nekem 2 havonta van ilyen. Elkezdtem szedni vastablettát és a szám már másnapra rendbejött. Valamint a nagyfokú fáradékonyság is jobb lett, a DM-nek nagyon jó kis vastablettája van, 40 darab 600 ft. körül van, napi egyet kell szedni. Szerntem ha fennállnak a tünetek vérvétel nélkül is érdemes elkezdeni szedni, de tönn hónapon át, mert idő kell a vasraktáraink feltöltődésére, na meg egy része nem is hasznosul, hanem kiürül a világba:-)
2010. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hú ezt a DM-eset kipróbálom =)Köszönöm!:)
2010. okt. 20. 14:02
 9/14 boanka ***** válasza:

Nagyon szívesen! Én mindenféle vitaminkészítményt a DM-ben szoktam venni, Németországban gyártott jó minőségű cuccok, a többi ilyen jellegű készítmény árának majdnemhogy törtrészéért. Most ezekre kattantam rá, ne tudd meg hányféle tablettát szedek naponta:-)))

Imádok ott állni a polc előtt és válogatni...jó áron pláne!:-)

2010. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 chardonneret válasza:
Szia, én is vashiányos voltam, az utolsó leletem szerint most már nagyjából helyre jöttem. Nekem a fő és gyanús tünetek a következők voltak: folyamatosan álmos/fáradt voltam, mindig meg akartam fagyni, télen is egyre több réteget kellett magamra ölteni, ezeken kívül sápadt volt a bőröm, színtelenek lettem a körmeim, igaz nekem a vashiány vérszegénységgel párosult... A boltban vettem vas-pezsgőtablettát meg a háziorvos írta fel a Maltofer nevű gyógyszert, ezekkel jöttem helyre 3-4 hónap alatt!
2010. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!