Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Magas a vérnyomásom, mit...

Magas a vérnyomásom, mit vegyek be rá? 20f

Figyelt kérdés
febr. 7. 11:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
46%

Fehér fagyöngy teát nem főzni, hanem áztatni.


3 dl vízbe 1 evőkanállal raksz, ezt áztatod legalább 6-8 óráig szobahőmérsékleten.


Amikor eljön a reggel, leszűröd és:


Reggel: 1 deci


Délben vagy délután: 1 deci


Este: 1 deci (meginni)


Ez fokozatosan beállítja a vérnyomást.


Mellé, ha gondolod:


Pásztortáska-Csalán-Citromfű keverék 1:1:1 arányban.


Ebből 2 teáskanál keverék, napi 4-5 deci vízben felforralva.


10 percig állni hagyni. Két részletben is ihatod.


Ezt inkább szorongásra:


Citromfű-Komló keverék 2:1 arányban.


Napi fél literhez, 1 evőkanállal megfőzni.


10 percig állni hagyni, több részletben eliszogatni.

febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Grimfox ***** válasza:
75%
Ki kéne deríteni, mi okozza. Utána lehet rajta gondolkodni, hogy elég e rá a természetes gyógymód. Mert ha olyan a helyzet, nem kerülhető el a gyógyszer. 20-30 évvel megrövidítheti az életet, ha valakinek muszáj lenne szednie, de mégsem szedi. Viszont ha az oka olyasmi, amihez nincs tényleges szükség erős gyógyszerekre, akkor van több hivatalos, és nem bejegyzett gyógynövénykeverék is vérnyomáscsökkentésre.
febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomás két érték. Az automata pulzust is mutat . A manzsetta méret a karkörfogathoz igazítandó.

Ha stresszes, szorongó vagy pihenve újra kell mérned, és a második, harmadik érték átlagát feljegyezni.

Ekkora vérnyomással helyből búcsúzz a nikotintól, alkoholtól.

A magas sótartalmú dolgoktól.

Az olyan erősporttól, amihez nem végzel napi szinten kardiót.

Végül pedig mégis dokihoz kell menned, mert ez nem zréfa.

febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
ja meg régebben, mikor középiskolás voltam, volt egyfajta szűrés, ott 150 felettit mértek és jól le is szidtak miatta úgyhogy én biztos nem megyek orvoshoz
febr. 7. 17:31
 15/27 Grimfox ***** válasza:
77%

Miért? Étrend, vagy életmód miatt ilyen a vérnyomásod? Esetleg túlsúly? Ha nem te tehetsz róla, akkor ok nélkül szidtak le.

Ha nem mész orvoshoz, nem fogod tudni, mi okozza a magas vérnyomást, és nem fogsz tudni rá megfelelő alternatív gyógymódot se találni, ha ez lehetőség. A félrekezelt magas vérnyomás pedig rosszabb, mint a sima magas vérnyomás.

febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

túlságosan szorongó vagyok, erősebben reagálok a stresszre,de amúgy igazából nem vagyok dagadt meg semmi, sőt az erőnlétem is kiváló, mert anno tesiken úgy másztam kötélre, hogy a lábamat nem is kellett használnom és simán kézzel felkúsztam

és régen úsztam is elég sokat, az jól megalapozta a vázizomzatom

dohányozni soha nem dohányoztam és nem is akarok, néha pár sör lecsúszik 1-1 vizsga után

febr. 7. 17:41
 17/27 Grimfox ***** válasza:

Ez alapján nem életmód, vagy túlsúly. Az úszást mondjuk ha teheted, érdemes lenne folytatni, még ha nem is intenzív formában. A szívednek jót tenne, ami közvetve az érrendszernek, anyagcserének is. Hátha ez besegít.

Ki kéne próbálni a stresszcsökkentést. Gyógynövényekkel, és relaxációs módszerekkel. Lehet kapni vény nélkül a patikákban valeriána tablettákat. Az nyugtató, szorongásoldó. Lehetne inni teában is, de az íze olyan, mint a bagzó kandúr szaga. Ezért jobb tablettában. Éjjeli alvást segítendő, a komló+levendula tea hatékony. Az is nyugtató, de eléggé altat, ezért csak este érdemes inni. Ha ezekre reagál a vérnyomásod, de még nem megy 140 alá, akkor lehet próbálkozni diólevél+pásztortáska, vagy fehérfagyöngy+pásztortáska keverékekkel.

A családodat végig kellene kérdezni, hogy szülői, és nagyszülői rokonságban volt e magas vérnyomással küzdő. Ha hajlamod is van rá, az bonyolítja a helyzetet.

febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
apai ágon mindenkinek magas volt, nagyapámnak agyvérzése is volt
febr. 7. 19:29
 19/27 Grimfox ***** válasza:
Uh. Így nagy az esély, hogy nálad is örökletes. Főleg ha ilyen fiatalon jött ki. Ha nem reagál a szorongáscsökkentésre, akkor sajnos vagy kezeletlenülhagyod, vagy orvossal konzultálsz. Az örökletesre hosszú távon nem jók a természetes módszerek.
febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
akk marad így
febr. 7. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!