Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A meszkalin valóban bizonyos...

A meszkalin valóban bizonyos enzimek termelődésének meggátlása révén fejti ki hatását?

Figyelt kérdés

Nevezetesen bizonyos az agysejtek glükózellátásáért felelős enzimek termelődésének csökkentése révén.

Azért kérdezem csak egy hangoskönyvből hallottam egy Aldous Huxley nevű író könyvéből, amit idelinkelek.


[link]



ápr. 14. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy MAO gatlo-e? Az nem a glukoz, hanem a neurotranszmitterek lebontasat gatolja. Szerotonin, dopamin foleg. Ezek millio agyi folyamatban vesznek reszt, tobbek kozott a glukozlebontashoz is lehet kozuk. En nem vagyok kemikus, de meg a kutatok se tudnak ezekrol mindent egyelore.


A meszkalin es tarsai hatasmechanizmusa is csak korulbelul tiszta, de az biztos, hogy a szerotonin a kulcs.


Angol wiki, ha tudsz angolul.

Ez alapjan nem MAO gatlasrol van szo,ha jol ertem, de Huxley idejeben meg lehet az volt a teoria.


"In humans, mescaline acts similarly to other psychedelic agents.[60] It acts as an agonist,[61] binding to and activating the serotonin 5-HT2A receptor with a high affinity.[62] How activating the 5-HT2A receptor leads to psychedelia is still unknown, but it is likely that somehow it involves excitation of neurons in the prefrontal cortex.[63] Mescaline is also known to have even greater binding affinity for the serotonin 5-HT2C receptor.[64]"

ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
93 vagy 94 a könyv. Értem. Köszönöm a választ :)
ápr. 14. 17:03
 3/5 A kérdező kommentje:
27 perc körül kezd beszélni róla hogy cukormegvonás az agysejtektől hatására jön a meszkalin látásmódváltoztató hatása. :D
ápr. 14. 17:06
 4/5 anonim ***** válasza:

1954-es iras.

The doors of perception az eredeti cime. Fun fact: a Doors egyuttes neve ezen alapul.

ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom ugyanaz a könyv lenne, az volt az érzékelés kapuja de van egy új az észlelés szóval.
ápr. 14. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!