Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Benőtt körömre milyen gyógymód...

Benőtt körömre milyen gyógymód van az orvoson kivül? Szoptatok, igy kaphatok érzéstelenitőt?

Figyelt kérdés
benőtt a köröm a nagylábujjamon sajnos,és iszonyatosan fáj már.kb másfél hete van ez,áztattam,paradicsomot raktam rá,de semmi...véres-gennyes váladék jön belőle néha,meg már vadhús is nőtt oda.A másik lábamon is volt 2hete kb,de az magától elmult szerencsére,igaz 2hét kellett hozzá,de ez nemúgy nézki mint ha el akarna mulni....Nagyon félek ezzel orvoshoz menni...van más megoldás?Ha nincs,akkor ott pontosan mit csinálnak ezzel?Fáj?Adnak érzéstelenitőt?4hónapos fiam van,akit szoptatok,igy kaphatok érzéstelenitőt?Az fáj?Minden érdekelne!Köszönöm!
2010. nov. 25. 10:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem tudom hogy lehet e szoptatás alatt( nincs itthon nem tudom megnézni a tájékoztatóját) de ha Tetran kenőccsel leragasztod éjszakára, lehúzza a gyulladást.
2010. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A krémet lehet használni:

[link]


Bár ha már vadhús is van, az nem fog tőle elmúlni.

Ha ilyen gyakran van problémád, nem ártana gyógypedikűrre járni.

2010. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de azt csak sebészeti úton lehet megszüntetni. Nekem is így volt, én is vártam, hogy elmúljon, de nem múlt el. Be kell menned az általános sebészetre, és ott megoldják. Nem szeretnélek ijesztgetni, de ha érdekel leírhatom, hogy zajlik az egy ilyen.
2010. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan múlik el. Én megosztom veled a tapasztalataimat szívesen mert mindkét módszert kipróbáltam.

Orvoshoz mentem, és levették a körmömet. Inkább el sem mesélem milyen szörnyű volt! Hetkig papucsban jártam, ráadásul épp tél volt.

Szinte minden évben átélem egyszer ezt a körömbenövés dolgot. Tavaly nem mentem orvoshoz, csak kenegettem, amikor feltelt váladékkal kinyomtam, amibe majd belehaltam, úgy fájt, fertőtlenítettem, áztattam, krémeztem antibiotikus kenőccsel, aztán lassan elmúlt. Valaki még az ecetes forró vízbe való áztatást is javasolta. Többet sosem megyek vele sebészetre.

Igazából jobb megelőzni a dolgokat. Kényelmes a cipőd? Nekem a zokni is szokott gondot okozni, amikor a bőrcipőbe húzom, mert ahogy tolom bele a lábamat, az ujjaimnál megfeszül, és elszorítja az ujjamat, ami okozhatja a benövést. Aztán rosszul levágott, vagy le nem vágott köröm is, plusz, ha megroppan az ujjad, pl. mikor lábbujjhegyre állsz.

Én az áztatással kezdeném! Írass antibiotikumos krémet rá, és ne engedd, hogy levegyék semmiképpen!

2010. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hú te jóég..eddig is féltem,igy meg pláne..tuti nem megyek igy el,engem a sirás elkap ha bemegyek,hiába már anya vagyok,akkor is rettegek az orvosoktól....soha nem volt ilyen problémám,2hete lett először a másik nagylábujjamon,aztán az elmult nagy nehezen,és rögtön a másikon is lett.AZ első az tuti a cipőtől volt,azt azóta nem is hordom,ez a másik nemtudom,lehet túlvágtam a körmöm.Igy tényleg nem merek elmenni vele dokihoz,ha csak hozzáérek is meghalok úgy fáj,nemhogy még a körmömet is levegye,uristen....leirjátok mit csinálnak pontosan?
2010. nov. 25. 11:24
 6/12 anonim ***** válasza:
11.13 vagyok. Érzéstelenítő injekciót kapsz, majd ha hatott, lefertőtlenítik a bőrt. Utána egy sebész eltávolítja a benőtt körmöt és a gennyes részt. Az a baj, hogy a köröm benőtt a bőrbe és az ameddig ott van addig nyom, és azért fáj. Utána bekötik, valamennyit kell még várni, utána lehet jönni el. De valaki vigyen el autóval, mert ilyenkor nehezen tudsz menni. Papucsot is vigyél,(elég egyet amelyik lábadról szó van) lehetőleg olyat ami tépőzáras, mert a kötés elég nagy sokott lenni. Azt írtam le amit én tapasztaltam, a szegedi sebészeten 2006-ban. Nem valószinű hogy leveszik a körmöd. Utána kötözésre kell menni azt hiszem 2 naponta.
2010. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.De hogy távolitják el a benőtt körmöt ha az a "húsba"vagy a bőrbe van már?Kivágják,vagy megvágják?És az érzéstelenités az fáj?Azt a fájós lábujjamba adják ami be van gyulladva??Vagy olyan részbe ahol nincs azért begyulladva?Mindenféleképpen kocsival megyünk ha rászánom magam,papucsot akkor viszek.
2010. nov. 25. 12:04
 8/12 anonim ***** válasza:
11.13.-vagyok. A lábfejembe, és a nagylábujjam alsó részébe adták nekem. Közvetlenül a beteg részt nem injekciózzák. Igen kivágják a beteg részt, de nem érzel semmit belőle, azt érzed hogy matatnak a lábadnál, ennyi. Nem ez lesz életed legkellemesebb élménye, de ki lehet bírni. Utána, már amikor a seb kialakult, kamilla teába kellet nekem áztatni. Az egész kb. 15-20 perc alatt meg van.
2010. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11.13- vagyok. A köröm szélét is egyenesre elvágják, az aljától a tetejéig, utána nem nől oldal irányba. Ez kimaradt az előbb.
2010. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tesómnak se vették le a körmét.

De a paradicsomot meg az ecetet, a krumplit meg tejfölt (ezeket szokták még ajánlani) inkább főzéshez használd, többet ártanak mint használnak. Antibiotikumos krém jó lehet, de a benőtt rész mindenképpen ki kell vágni, vagy te csinálod, vagy a pedikűrös vagy a sebész, választhatsz. Amíg ott van, csak rosszabbodni fog a helyzet. Ha már vadhús is van, az házilag nem fog elmúlni.

2010. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!