Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyakori szódabikarbóna-fogya...

A gyakori szódabikarbóna-fogyasztás okozhat-e károsodást? 2-3 naponta, ha beveszek vízzel egy teáskanálnyit, az még belefér?

Figyelt kérdés
Mamámékkal is sokszor ittatták gyerekkorukban. Kipróbáltam, és tényleg jobban érzem magam utána. Utánanéztem a dolognak, és azt találtam, hogy lúgosítja a szervezetet, ami pedig jótékony hatású. azt szeretném megtudni, hogy mennyi a még egészséges mennyiség, amit el lehet fogyasztani, meg azt, hogy van-e nem kívánt mellékhatása.
2010. dec. 8. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Okozhat komoly károsodást! Semlegesíti a gyomorsavat és arra kényszeríti a szervezetet hogy többet termeljen! Hozzájárul ehhez a gyomorban felszabaduló széndioxid!Ezt a lúgosítás hablatyot meg felejtsd el sürgősen én biokémikus vagyok és egy eszméletlen ostoba vélekedés ez! Tudod a szervezetben hány helyen van sav ami az élethez elengedhetetlenül szükséges? Hallottál a citrátkörröl ami a sejtélet és tápanyagcsere alapja? Nézz utána javaslom, csodálkozni fogsz!Szent-Györgyi Albert foglalkozott vele sokat.
2010. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy a citrátkörben savak forognak körbe és azok látják el a sejteketa mitokondriumok szintjén tápanyaggal.
2010. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy meg az hogy valamit kellemesnek találsz rövidtávon az nem azt jelenti hogy hosszútávon is jó!Lásd a cigarette drog stb.
2010. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor a gyógnövények sem jók? Azoknál is a lúgosítás van kiemelve, mint fő jótékony hatás. Ha rossz a közérzetem és fáradtékony vagyok, akkor mit csináljak? Legalább akkor adjatok valami tippet! Fáj mostanában sokat a fejem, régebben volt egy dioxinmérgezésem, és emiatt sokszor rosszul voltam, amikor bevettem egy kanál szódabikarbónát, akkor mindig jobban lettem. Bizonyára még mindig igen magas arányban van bennem jelen, és állandóan károsít. Első: ha biokémiával foglalkozol, akkor segíthetnél valamit, ha már a szódabikarbóna fogyasztását nem javaslod. Köszi. Meg az eddigi válaszokat is köszönöm.
2010. dec. 8. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"Akkor a gyógnövények sem jók? Azoknál is a lúgosítás van kiemelve, mint fő jótékony hatás"


Honnan veszed? A kakukkfű pld hurutoldó köptető! A kamilla gyulladáscsökkentő, a szennalavél hashajtó! Honnan veszed ezt a lúgosítást?

Azt pedig hogy mi a terápia csak kivizsgálás után lehet eldönteni csak úgy ajánlgatni bármit nagy felelőtlenség!

2010. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy csalánlevél teát ihatsz nyugodtan. A dioxinmérgezés hatása elhúzódó.
2010. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan a gyemekláncfűnél olvastam a lúgosításról. Azt szoktam fogyasztani leturmixolva. De majd beszerzek csalánlevelet is gyógynövényboltban. Évekig rossz volt a közérzetem a mérgezés után. Tudom, hogy olyan már nem lesz soha, mint előtte volt.
2010. dec. 8. 15:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot.:)
2010. dec. 8. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!