Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Létezik altató és nyugtató...

Létezik altató és nyugtató hatású tea?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja nem tudok aludni rendesen.

Ha sikerül este elaludnom, akkor éjfél körül +-1 óra, arra ébredek, hogy potyog a könnyem és sírok. Aztán nem tudok visszaaludni, mert sírok. Lelki bajaim vannak, tudom. Csak még hosszú idő kell hogy meg tudjam oldani a helyzetemet.

Tudtok valamit ajánlani? Tea, homeopátiás akármi.......?!?!?!

Help!!!


2010. dec. 19. 01:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy napközben teljesen jól vagyok. Tehát nem zakatol az agyam minden percben a bajomon. Csak valamiért az éjszaka.......... vacak.
2010. dec. 19. 01:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

van de nem oldaná meg a problémád max megszoknád hogy azzal alszol el és szarabb lenne!

[link]

itt kicsit tájékozódhatsz ha érdekel a dolog!

2010. dec. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Igen, citromfű, orbáncfű, levendula. Ha a tea nem válik be, gyógynövényekből készült tablettákat is lehet kapni erre a célra, (én Valerianát szedtem átmenetileg, amikor hasonló problémáim voltak).

Jobbulást!

2010. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Tudnál nekem mesélni erről a bogyóról? Tényleg hatásos? Igazából félek attól, hogy függő leszek... :(

Szóval olyan nem is tudom, de valamit muszáj, mert ez így nem állapot. A dokimat csak most tudtam elérni, és azt mondta, hogyha nem élet-halál kérdése, akkor kb. 1 hónap múlva tud időpontot adni.

Át fogom aludni az éjszakát?

2010. dec. 19. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy teakeverék, ammitől úgy fogsz aludni, mint a tej.

Megnyugtatja a lelkedet, kisimítja az idegeidet. Íme:

50g kankalin, 25g levendulavirág, 10g orbáncfű, 15g komló, 5g macskagyökér

Ebből végy egy púpozott teáskanálnyit, negyed liter vízzel forrázd le, hagyd állni 3 percig, szűrd le és amilyen melegen csak tudod, kortyolgasd el lefekvés előtt. Tehetsz bele egy kis mézet is. Egy hét után már érezteti a hatását.

2011. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy megoldás van, ha gyógyszert nem akarsz szedni. Bár drasztikus lehet, ha nappal munkában, suliban meg kell felelj, de csak azt tudod szerinetm csinálni, ha nem fekszel le aludni, vagy ha lefekszel, és felkelsz éjszaka, akkor ha nem kezdessz el álmosodni éjszaka és nem tudsz visszaaludni, felkelsz, és csinálsz valamit. Olvasol, tanulsz, vagy még megteheted, hogy egyszerűen délután elmész sportolni, vagy valamit csinálni, ami tudod, hoyg annyira lefáraszt, hogy beájulsz az ágyba! Ha annyira fáradt vagy, akkor akármekkora a baj, egyszerűen nem fogsz tudni fentmaradni, mert a szervezeted nagyon fáradt lesz.
2011. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MARS1919 válasza:
100%

Hogyan hat a valeriána?


A macskagyökérnek van néhány igen jótékony tulajdonsága. Az ember gyorsabban elalszik a hatására. Javítja az alvás minőségét is. Idővel egyre hatékonyabb lesz, tehát rövidtávon célszerű minden este alkalmazni. A leghatásosabb álmot hozó szernek tartják.


A valeriána gyökér nyugtató, feszültségoldó hatású. Használják fejfájás, álmatlanság, izomgörcs, szívidegesség, ingerlékenység, bélirritáció esetén is. Enyhe görcsoldó. Külsőleg alkalmazva sebekre, fekélyekre és ekcémára is gyógyír. Májbetegeknek alkalmazása nem ajánlott!


A valeriána hatóanyagai számos gyógyszer alapját képezik, használják a macskagyökér kivonatait gyógytea, gyógyító fürdő, tinktúra formában is. Komlóval együtt alkalmazva is hatékony.


A valeriána gyógyhatását a szakemberek a gyógyszereknél biztonságosabbnak tartják - a következtetésre összehasonlító kísérletek után jutottak. Ha ugyanis valaki gyógyszert szed, hozzászoktathatja szervezetét, és egyre nagyobb adagokra szorul, majd pedig, ha leteszi a gyógyszert, elvonásai tünetektől szenvedhet. A macskagyökér fogyasztása ugyanakkor nem okoz függést és nem jár elvonási tünetekkel sem, ha elhagyjuk.


Fontos viszont tudni, hogy a valeriána hatása összeadódik más gyógyszerekkel és az alkohollal, ha együtt alkalmazzuk őket. Ne használjuk tehát más altatókkal. Alacsony dózisban kezdjük alkalmazni, majd növelhetjük az adagot pár nap után. Biztonságosnak tekinthető 4-6 hétig tartó alkalmazásnál.

2013. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!