Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek a homoopátiá...

Mi a véleményetek a homoopátiás bogyokról?

Figyelt kérdés

Vágó István Nincs benne semmi? Mit gondoltok róla?

Szerintetek így van, vagy tényleg hatásosak?

Tapasztalatok?


2011. febr. 7. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

jó....

bövebben?! nem jó!

2011. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon édesek. A világ legdrágább Tic-Tac-ja.
2011. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan homeopátiás szerek, amiben a nagy hígítási arány miatt a golyócskában gyakorlatilag egyetlen hatóanyag molekula sincs. egyesek szerint mégis használ, szóval vagy a laktóz a csodaszer, vagy csak simán placebo hatása van. mindenesetre én nem beszélek le róla senkit, mert ha csak placebo is, akkor is kíméli a szervezetet a komolyabb gyógyszerektől, és egy orvos amúgy sem írhat fel placebót a betegnek, pedig vannak esetek, ahol az is elég. ott pedig a homeopátia is használ.
2011. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Na akkor én vagyok az ellenpélda, több alaklommal is a homeopátia segített. Tüszős mandula gyulladásomra 3 féle atibiot adott a doki, de amint abahagytam a szedését már másnap lázas voltam. Ekkor vettem Angin-Heelt és lassan, kb. másfél hét alatt helyrehozott.

A télen asztmatikus köhögésem volt, az egyik direkt erre a problémára ajálott szer kb. 2 nap alatt teljesen elmulasztotta ezt a köhögést, amivel máskor 3-5 hétig küzdök.

Fiam 10 évesen iszonyú ugató köhögés miatt átesett egy csomó vizsgáalton, többféle antibiotikumot kapott és nem múlt, kiderült parlagfű allergia (a fülész doki meg végig arcüreggyulladásra kezelte!!!) kapott Aireus szirupot, semmit nem használt. kb. 3 hónap után próbáltuk meg a Natrium Muriaticum-ot és láss csodát, már két bevétel után elmúlt a köhögése és azóta másnak is ajánlotta, nekik is használt.

Fejfájásra a Spigelon nevű szert alkalmazom kúraszerűen. Amikor sokszor fáj a fejem, napi 3-at elszopogatok úy 5 napig. És segít.

Mindenkinek más a véleménye. De szerintem a dokik azért em támogatják, mert ők is részesülnek a gyógyszerpiac pénzkötegeiből. Ugye ez pont olyan kérdés, mint a védőoltások.

Egyébként egyre több olyan orvossal találkozni, aki elismeri, hogy ezek a szerek hatásosak, de ő nem ajánlhat ilyeneket, mert neki nem szabad... No comment

2011. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként egyre több olyan orvossal találkozni, aki elismeri, hogy ezek a szerek hatásosak, de ő nem ajánlhat ilyeneket, mert neki nem szabad"


Miért ne szabadna? A homeopátiás szerek törzskönyvezett gyógyszerek, amiket csak orvosnak SZABAD alkalmazni, javasolni.

Amiket felsoroltál, azok kivétel nélkül tartalmaznak hatóanyagot. Bár a "Natrium Muriaticum" egy vicc, mivel közönséges konyhasó van benne. Tehát vagy placebó hatott, vagy te is csak egy ügynök vagy, aki próbálja menteni, ami menthető a szkeptikusok figyelemfelhívása után.

2011. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én mellesleg egy teljesen hétköznapi 3 gyermekes anyuka vagyok és tisztában vagyok vele, hogy a Natrium Muriaticum tengeri só. Vitázni nem kívánok, csupán leírtam a tapasztalataimat. Szuper, hogy itt mindent szabad, csak szabadon véleményt nyilvánítani nem, mert mindjárt letámadnak a ráérő emberek.
2011. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Vitázni nem kívánok, csupán leírtam a tapasztalataimat. Szuper, hogy itt mindent szabad, csak szabadon véleményt nyilvánítani nem, mert mindjárt letámadnak a ráérő emberek."


Ennek a mondatnak fuss neki még egyszer! Nem szabad véleményt nyilvánítani, mivel szabad véleményt nyilvánítani.


[link]

2011. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már többször is szedtem homeopátiás szereket és rengeteg ismerősöm, családtagom is próbálta már. Senkinek sem használt közülünk, tehát én azt mondom semmit nem ér max placebo. Tudományos oldalról megközelítve is azt lehet mondani, hogy a nagymértékű hígítás miatt lényegében csak cukorkák.
2011. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elkezdtem szedni a Natrium muriatikumot,de eddig semmi hatását nem tapasztaltam.Meg tudná valaki mondani az adagolást?A patikus háromszor 1 db-ot mondott.Nem kevés az egy golyócska?
2011. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!