Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lelki problémákra akupunktúra?

Breegooca kérdése:

Lelki problémákra akupunktúra?

Figyelt kérdés

- állandó szorongás: a kinézetem miatt (főleg a heg)

szorongás, hogy mit gondolnak rólam

- szorongás, lámpaláz társaságban, feleletnél, vizsgáknál

- halálfélelem főleg elalvásnál (hogy többé nem kelek fel), de van hogy napközben is (akármi történhet, a legkülönfélébb dolgok jutnak eszembe, pl. kisiklik a vonat, a busz lehajt a hídról, elütnek, kocsival baleset, stb.), emiatt nem tudok rendesen pihenni, hajnalban alszom el -> kimerültség (ha a barátommal alszom, általában nyugodt vagyok)

- lehangoltság, elhagyatottság, rossz kedv, ha nem vagyok a barátommal

- önbizalomhiány

- akaraterő hiánya a tanuláshoz, jövő megalapozásához…

- pánikrohamok (heves, gyors szívdobogás, halálfélelem, önkontroll elvesztésétől való félelem, izzadás, hideg/meleg hullámok, úgy érzem, mintha jeges víz csobogna a mellkasomban vagy az egész testemben, néha úgy érzem, mintha valaki ülne a mellkasomon, nehezen lélegzek)


a szívem néha magától is gyorsabban ver, mert nagyon szorongós-görcsölős vagyok, de a biztonság kedvéért voltam két ekg-n is, de azt mondta az orvos, minden rendben, nem vagyok szívbeteg, talán annyi, hogy belégzésnél gyorsabban ver, mint kilégzésnél, de elméletileg ez sok fiatal lánynál van..


ezekre a bajokra jó lehet az akupunktúra? én úgy tudom, inkább testi/szervi panaszokra, szenvedélybetegségekre jó, de láttam 1-2 helyen, hogy szorongás, pánik szindróma ellen is hatásos tud lenni..


egyik ismerősöm, mióta volt 10 kezelésen, sokkal jobb kedvű, egyfolytában nevet, nem görcsöl semmin, jobban tud koncentrálni a tanulásra..


megéri kipróbálni? vagy menjek inkább pszichológushoz/pszichiáterhez? csak mert elég drága és nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy csak úgy belekóstoljak mindenféle ilyen dologba..


viszont ezt az állapotot már nem bírom sokáig.


19/L


2011. febr. 9. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg.Én nem birtam a buszozást és a dokim mondta h akupunkturával kikezel.Mondjuk nem éltem a lehetőséggel mert vége lett a sulinak,de ha még járok pár évig tuti belevágok,végülis lehet h hosszabb távon segit mint az ha "kibeszéled a dolgaid de van h az sem használ".Nagyon rossz véleménnyel vagyok a pszichologusokrol,nekem amilyen ismeröseim oda járnak még egyiken sem segitett.
2011. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Stresszoldást tudnak akupunkturával kezelni.
2011. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos jó az akupunktúra is, de szerintem próbáld ki az EFT-t, azzal ingyen kezelheted magadat. Bárcsak én is megtanulhattam volna 19 évesen.
2011. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amiket itt felsoroltál, azokon tuti nem fog segíteni az akupunktúra. Mindenképp menj el egy pszichológushoz. Nekem is voltak pánikrohamaim elég gyakran és még egy pár tünetem nekem is az volt mint neked, pár alkalommal voltam pszichológusnál aki megértette velem, hogy teljesen alaptalanok az aggodalmaim és a félelmeim és mondott stresszkezelési technikákat. Ezeket a problémákat neked kell megoldani, de a pszichológus segít benne és útmutatást ad.
2011. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!