Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a menete egy reiki kezelésn...

Mi a menete egy reiki kezelésnek? Házhoz-mennek vagy rendelőben folyik?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodom hogy kipróbálom. Láttam több hirdetést is, de kíváncsi lennék előbb a tapasztalatokra. Hogy néz ki egy ilyen kezelés? Ha házhoz mennek, hogy zajlik a kezelés? És mennyibe kerülne?
2009. febr. 17. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vagy te mész el a reiki kezelőhöz, vagy ő megy el hozzád, ez megegyezés kérdése. Fontos azonban hogy tradícionális reiki gyógyítóhoz menj! (sajnos ezt is hamisítják és megjelentek különféle álreiki -k pl. a RAI, ERO, stb. melyeknek semmilyen gyógyító hatása nincs, csak a pénzed nyúlják le.)


A reiki kezelés úgy történik, hogy leülsz vagy lefekszel. A kezelő a tested különböző helyei fölé helyezi a kezét és lényegében ennyi. Neked nem kell semmire koncentrálnod, csak lazítsál.

A reiki energia el fog jutni a megfelelő helyre, kellemes meleget, bizsergést, ellazult érzetet fogsz érezni. Az akkut problémáid nagyon gyorsan is gyógyulhatnak, a krónikus betegségek lassabban. Azomban a reiki mindig hat és javít az állapoton, a a súlyos betegek is meggyógyunak mint. pl. a rák!


Jómagam is reikizem, 8 éve, gyakran kezelek embereket és természetesen magamat is. Ajánlok neked egy oldalt, ahol minden régióból találsz olyan képzett kezelőt, reiki mestert aki tud neked segíteni. A weboldal bal oldalán találsz "A Közösség Szolgálattevői" menüpontnál reiki mesterek elérhetőségeit, akik gyakorlott kezelőhöz irányítanak, ahol épp laksz vagy őket is keresheted. Mindegyiküket személyesen ismerem és jó szívvel ajánlom őket, mindegyikük képzett reiki gyógyító.


[link]


Üdvözlettel, Szabó Gábor


Ha esetleg székesfehérvári lennél, szívesen felajánlom a reiki kezelést.

2009. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem működik ez a link... megnéznéd újra, engem is érdekelne! Köszi!
2009. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már megy az említett link,

[link]

tegnap szerver probléma miatt nem volt elérhető.

2009. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszi, megnyílt! :)

Kifejtenéd, mit jelent az, hogy álreiki? Van tapasztalatod abban, hogy azok nem működnek? Esetleg találkoztál ilyen reiki mesterekkel és nem stimmelt velük valami? Honnan lehet tudni, hogy ki az "igazi"?

2009. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az "álreiki" az azt jelenti, hogy bár reiki néven nevezik magukat, ott hiába végzel tanfolyamot nem fog működni a gyógyulás. Másik jellemzője az "álreiki"nek, hogy pár hét alatt mester lehetsz, aminek csak a pénz a függvénye! :S és minden a pénzről szól, hogy a reiki mellé végezz ilyen-olyan tanfolyamokat... és még mindíg nem tudsz gyógyítani.


Igen találkoztam ilyen emberekkel Fehérváron ahol élek sok ilyen van: így hirdetik magukat hogy reiki 1-2-3 meg sok más hókusz-pókusz tanfolyam, és menj hozzájuk... lepengeted a pénzt és ennyi blabala.



Néhány jellemzője az "igazi" reiki mesternek

-vissza tudja vezetni a tanátadási vonalát egészen a módszer megalapítójáig (Usui-ig)

-4 szimbólumot használ

-felelősséget vállal a tanítványaiért, a tanfolyam után is folyamatosan kérdezhetsz, tanulhatsz tőle, sőt az újabb rendszer szerint (a Reiki Ryoho ban) az van hogy a tanfolyam után van lehetőség eljárni közösségi gyakorlásra is ahol a haladó technikákat pl. szkennelés, betegség oka, és sok más technikát tanulsz még. Sok gyakorlással eljutsz arra a szintre hogy magadon és másokon is hatékonyan tudsz segíteni (gyógyítóvá válsz), és persze folyamatosan tanulsz... ez egy folyamat. És miután sok beteget meggyógyítottál, és több száz !!! óra beteg kezelés van mögötted akkor érsz el a mesteri fokozatig. Érted? Persze nem kell mindenkinek ezt elérni.


Már az 1 tanfolyamon is megtanulod az alapokat amivel másokon tudsz segíteni, és persze magadon. De a reiki az egy olyan módszer, hoyg mennél többet használod annál nagyobb gyakorlatod lesz benne, úgy fejlődik az érzékelésed, úgy erősödik benned az átfolyó energia.


-Nevén nevezve az alábbi reiki iskolák tradícionálisak:

-Usui Reiki Ryoho

-Usui Shiki Ryoho

-Gendai Reiki Ho

-Jikiden Reiki


Ha tehát a reiki mester nem ezekben az iskolákban végzett akkor az nem tradícionális.

2009. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én is foglalkozom reiki kezelésekkel, ha érdekel, írj privátban heves megyei vagyok
2013. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az előttem szólókhoz szeretnék egy pár szót még hozzá tenni. Én nagyon sok könyvet olvastam a Reikivel kapcsolatban. A legtöbb könyv a tradicionális és a RAI reikiről szól. A kettő között nincs nagy különbség, mind a kettő ugyan arról szól, ugyan úgy gyógyítanak. A különbség ott van, hogy a RAI Reikit könnyebben elérhetik azok is akik anyagilag nem tudják megfizetni a tradicionális Reikit. A legfontosabb, hogy aki reikit végez gyakorolja folyamatosan. Minden ember alapból tud energiát adni, bár ilyenkor a saját energiáját használja. A Reiki tanfolyamokon a beavatás után nem a saját energiánkat használjuk hanem fentről kapjuk. A Reiki energiával gyógyítás közben nem tudunk rosszat tenni, intelligens energia oda megy ahol szükség van rá a testben. A rákos betegeknél orvosi kezelés mellet lehet alkalmazni a Reikit. A RAI Reikitől sem kell félni, az a lényeg hogy a gyógyító, gyakorlott és leinformálható legyen. Az ár változó lehet.

Nekem a Reikikezelésről az a véleményem, hogy az a legjobb ha mindenki magát kezeli. Már Reiki I.tanfolyam elvégzésével tudja kezelni magát és családtagjait is.

2013. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Reiki Réka válasza:

A reiki kezelés nincs helyhez kötve, az energia mindenhol gyógyít, ezért a helyszín a kezelővel való megbeszélés kérdése.


Semmilyen különös felkészülést nem igényel Tőled, ülve vagy fekve történik úgy, hogy a kezelő a tested bizonyos pontjaira helyezi a kezét. Az intelligens energia mindig oda áramlik, ahol szükség van rá, ezért sem veszélye, sem mellékhatása nincs. Kellemes bizsergést, meleget érezhetsz kezelés közben, de ne várj el magadtól semmit, nem vagyunk egyformák, így nem mindenki ugyanúgy érzékeli az energiát.


A mai orvoslás főként a tünetek enyhítésére vagy rosszabb esetben azok teljes elnyomására fekteti a hangsúlyt.


A reiki kezelés ezzel szemben a mérges toxinok és az energetikai blokkok feloldásával - kihasználva a szervezet öngyógyító képességét - támogatja a szervezetet, ezzel pedig végső soron a gyökér ok oldódik meg. Jobb lesz a közérzeted, megnő az életkedved és valóban jobban érzed magad testileg-lelkileg.

Az ár és a kezelés menete is változó lehet, én például szükség esetén egyik kezelési módot megtámogatom a másikkal, ami a javulást gyorsítja.

Nyilván számít, hogy ki kezel, de nem kell tartanod semmitől, nem tudsz rosszul választani, mivel a kezelő nem a saját energiáját használja, hanem az intelligens rei-kit, az univerzális energiát közvetíti Feléd. Szerintem arra figyelj leginkább, mennyire érzed közel magadhoz vagy érzed legalább szimpatikusnak azt, akit a reiki kezelésre kiválasztasz.


Ha Komárom megyében vagy, keress meg.


Üdvözlettel: Réka


[link]

2014. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!