Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a fr@ncért van az, hogy...

Mi a fr@ncért van az, hogy néha (nagyon is! ) látszódnak a lábamon az erek? :@

Figyelt kérdés
18/L
2011. ápr. 16. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Visszér tágulatod lehet.Nem szabad elhíznod, dohányoznod. Vitamínok közül elsősorban a C vitamin, és az E vitamin szedése javasolt. Rostokban, és friss leveles zöldségekben gazdag étrendet javasolnék.Jót tesz az úszás is.
2011. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Meg fogsz halni... amúgy a viccet félretéve,nem mondod ,hogy ezt komolyan kérdezted?

Nagyon sok embernek igen fehér a bőre ,nekik nagyon átütnek a kékeszöld vénáik. Ha fizikai munkát végzel, idegeskedsz, úgye nő a különböző szervek,szövetek oxigén és tápanyagigénye(ugye a vér viszi) és ettől kidudorodik. Vagy attól függően is hogy mógatod e a kezed stb...(21 éves orvostanhallgató)De ezt nem az orvosin tanultam vagy 10 éves korom óta legalább tudom. Annyira egyértelmű, Istenem!

2011. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak hogy nem iszok alkoholt sem, és még csak nem is dohányzok-.-

Egy időben tornáztam , kitöréseket csináltam és lám meglett az eredménye szépen kijött két ér egy a vádlimon(ez pici) és egy a combom belső hajlatánál. de ez nagyobb. és azok ugyan elhalványulnak de nem múlnak el teljesen, úgy mint a többi :( Ez ellen lehet tenni valamit?

2011. ápr. 16. 10:21
 4/13 A kérdező kommentje:

2.

Ez nagyon nem igaz. Tapasztalatból tudom, hogy nem minden embernek látszódnak az erek. Nekem meg nagyon szokott látszódni. Tudom, hogy másnak nagyobb probléma van, csak sajnos ez az én sz@r életem , és nekem is vannak problémáim ahogy neked is.

2011. ápr. 16. 10:23
 5/13 anonim ***** válasza:

nem mógat,lógat:D

Előzőnek:ne ijesztgesd,ennyi idősen azért nem valószínű:)Nem azt modnta,hogy lila ,pókhálószerű erek vannak a lábán.

2011. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"Nagyon sok embernek" hol írtam itt mindenkit?
2011. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat,nekem minden fizikai munkánál(futás akár) kisujjnyi vastagságban kidudorodik egy véna.De ebből nem lesz problémád.
2011. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt mondják a sport jót tesz, az úszás is. na de nekem meg pont hogy a tornától jött ki kettő akkor meg milyen sportot végezzek , amitől nem fog kijönni? Úszásra meg nincs külön medencém, közösre meg nem megyek.

Amúgy vékony testalkatom van az elhízásra egyenlőre még nincs esély.

2011. ápr. 16. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon látszódnak az ereim, nincsenek kidudorodva, csak átlátszik a bőröm alatt. Mikor el voltam hízva, szinte alig látszottak, most hogy lefogytam megint látszanak, úgyhogy biztos a vékony testalkat miatt van. Nem fáj, meg semmi ilyesmi, úgyhogy semmi gond.
2011. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem csak átlátszanak az ereid, hanem nagyon ki is dudorodnak, színesek, akkor lehet, hogy kezdődő visszértágulat. Érdemes olyan tornád csinálnod, aminél a lábaid mozognak - könnyű kocogás, bicikli, tánc - de nem megerőltető, nem emelsz nehezet. Ha fekszel vagy ülsz, mindig rakd fel a lábadat a csípődnél magasabbra és óránként mozgasd meg picit (pl. bokakörzés).

Sajna ha kinyúltak az erek, nem igazán húzódnak már vissza, mert nem rugalmasak, viszont így elkerülheted, hogy rondább vagy később fájdalmas legyen.

Ha tényleg hajlamos lennél a visszeresedésre, (gyanúsabb, ha a családban másnak is volt) akkor sose szedj fogamzásgátlót és ne dohányozz. Hosszabb ülőútra pedig vegyél fel kompressziós harisnyát. Gyermekvállalás előtt érdemes genetikai tesztet is csináltatni, hogy nincs-e hajlamod trombózisra, ami egy terhesség során (sajnos esetleg előtte is) igen nagy gubancot okozhat.

Persze egyáltalán nem biztos, pláne így látatlanban, hogy a leírtak közül bármelyik igaz lenne rád.

2011. ápr. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!