Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a lábamon...

Miért van az, hogy a lábamon (főleg ott, meg a vádlimon mostanában a jobb lábamon eléggé) néha látszódnak a kék erek? Nem az, hogy 'kint vannak' (visszér), csak látszódnak . Aztán pedig eltűnik. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Fehér a bőröm lehet ettől. De másnak is fehér a bőre , és annak meg nem szokott látszódni legalábbis volt ilyen is:S

Nekem akkor miért?

Szoknyát sem merek így felvenni.


És mit lehetne tenni, hogy ne látszódjanak?

A szolárium , a barnásabb bőrtől kevésbé látszódna?:S

KOmolyan néha már nagyon zavar:/ .


18l


2011. márc. 28. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedjél 2-3ezer mg C-vitamint naponta
2011. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

valamilyen C- vitaminos tablettát mostanában szoktam szedni , belekell áztatni a vízbe...



de miért szedjek? attól nem fog látszódni?

2011. márc. 28. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
A vlamilyen C-vitamin tartalmú izé, az nem biztos hogy elég. Azért van szükség azokra a mennyiségekre amit irtam, mert a C-vitaminnak döntő szerepe van az erek állapotának alakulásában. Ha annyira kékek az ereid, az lehet magának az érnek valamilyen problémája, de lehet a bőrnek is hibája. Mindkét esetben jó a sok C-vitamin, mert ez az anyag feltétlenül kell ahhoz hogy kollagén keletkezzen a szervezetedben, ami a bőr, és az erek szöveteinek alapvető anyaga. Amúgy az izületek és a csont épségéhez is nagyon kell. Úgyhogy aki a mai világban nem szed vitaminokat, elsősorban C-vitamint, akkor sajnos nincs esélye sem egészségesnek maradnia. Nézd csak meg az élelmiszereket, táplálkozáskutatóink megvizsgáltak terményeket, és arra jutottak, hogy a káposzta pl. az 1965-.höz képest csak 5% vitamintartalommal rendelkezik. Ugyanez a helyzet már sok növénnyel, de a tejjel is. Nem is csoda hogy ennyi szív-és érrendszeri beteg van manapság. Persze lehet hallani olyan rémhíreket is, amiket a gyógyszeripar terjeszt, hogy a vitaminok kárt is okozhatnak, ne hidd, én már majdnem 10 éve szedek jó nagy adagokat, 48 éves vagyok, és semmi bajom nincs!!! Sőt, annyi energiám van, hogy nem tudok elfáradni. Én a dr Lenkei féle vitamint szedem, a közepes multit, mert az vált be nálam, az alap nem volt elég. Nézz utána!
2011. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!