Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak tapasztalataitok...

Vannak tapasztalataitok hipnózissal kapcsolatban? Van komoly érzékelhető hatása?

Figyelt kérdés
Akármilyen oldalról nézve, de főként a (mentális) gyógyításra helyezve a hangsúlyt. (Hipnoterápia). Segít/nem segít, mennyire hatásos, vannak-e csalók?
2009. márc. 15. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pszichológushallgató vagyok, több órámat egy igazi hipnoterapeuta szaktekintély tartotta/tartja.

A válasz: IGEN, nagyon hatásos tud lenni, DE csak ha nincs semmilyen ellenjavallat (pl. skizofréniát és más pszichózisokat nem lehet hipnoterápiával gyógyítani).

A tanárom rengeteg pozitív élményről számol be az órákon, és igen megdöbbentő eredményekkel rendelkezik ő személy szerint is és persze a szakma is - pl. szomatikus fájdalomcsökkentés, depresszió, stb. Szerintem mindenképpen érdemes felkeresned egy képzett hipnoterapeutát, ő meg tudja mondani, a te problémád kezelhető-e így.

Azt nem tudom, vannak-e csalók, de gyanítom hogy sajnos igen. Ha valódi szakembert keresel (meg egyébként is érdemes), nézz körül a www.hipnozis.hu oldalon.


Amúgy személyes élményem is van a hipnózisról, bár nem terápiás, csak élmény-szintű, és állíthatom, hogy a dolog teljesen tudományos, semmiféle szemfényvesztésről nincs szó.


Mielőbbi jobbulást!

2009. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, sokat segítettél!
2009. márc. 15. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!