Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Depressziós vagyok. Nincs...

Depressziós vagyok. Nincs pénzem pszichológusra, valami tipp hogy hogy tudnék belőle kimászni?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta depressziós vagyok. Egy időben eléggé súlyos volt, pánikbetegség lett belőle (nem mertem elhagyni a lakást). Párszor akkor voltam ilyen ingyenesnél, de eléggé unszimpatikus volt a nő, nem nagyon értette a dolgát (csak gyógyszereket akart rám tukmálni..). 2 év alatt majdnem teljesen összeszedtem magam. Most 18 éves vagyok, de annak ellenére hogy most egész jól érzem magam, nem ártana egy pszichoterápiás kezelés, hogy elmondhassam hogy 100%ig kigyógyultam a dologból. Vannak olcsóbb de ugyanúgy jó kezelések? Esetleg alternatívák? (pl önsegítő könyvek stb.)

Köszönöm előre is a válaszokat! (18/L)


2011. jún. 22. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A párom depressziós volt, emiatt ért véget a kapcsolatunk. Elhatalmasodott rajta és már nem tudtam segíteni. Mindenképpen fordulj szakemberhez, próbálj megint ingyenest és addig menj míg nincs egy szimpatikus. Szinte mindenki ír fel gyógyszert.. leginkább Zypresát..de ha te nem hiszel az ilyesmiben akkor ajánlom Szendi Gábor írásait..
2011. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszaeső depressziós vagyok 15 éves korom óta, ráadásul csőstül szakad rám az élet állandóan.

Én már lemondtam a gyógyszerről, mert az csak tompít... kinyírta a hírhedt reflexeimet, állandóan fáradt voltam, de ugyanolyan flegma és rosszkedvű.

Pszichológust normálisat normális áron képtelenség találni, nem véletlenül kéri meg az árát az, aki segíteni is tud.


Most stratégiát váltottam, mindig keresek valami új kihívást, hobbit, ha meguntam az eddigit, váltok.

Eddig bejött, mindig lebeg valami a szemem előtt, amiért érdemes küzdeni.

A betegségem miatt kis híján a 3 éves kapcsolatom is ráment, mert mióta a párommal élek együtt, csak gyűlnek a gondok. Aztán rájöttem, hogy ha ennyi mindent kibírtam már mellette, akkor érdemes még küzdeni :)

Azóta minden oké, néha a pánikbetegségem rámtör, olyankor koncentrálok arra, hogy nehogymár ez a hülye betegség akarjon dirigálni, és összeszedem magam :) 21/L

2011. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia! :)

A Zen tanával foglalkozó könyveket ajánlom, és amiben relaxációs gyakorlatok vannak. Esetleg járhatnál Tai Chira, jógára.

Ami még beválhat: aroma illetve színterápia. :) Tudom ajánlani a rooibos teát, a fahéj, gyömbér tartalmú italokat(teákat). A zöld teát is. Nem csak a testet, hanem a lelket is tisztítja.

Ajánlom az étrended változtatását. Ebben segíthet a háziorvosod is. :) Egyél sok nyers, tiszta ételt, magvakat. (Ha fogyasztasz húst azt grillezd vagy párold.) Egyél változatosan. És, ha teheted magad készítsd az ételeidet. :)

Bár ezek is mind pénzbe kerülnek, azért lényeges kevesebb összegből megúszod. :))

Minden jót kívánok! :)

2011. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
*lényegesen :)
2011. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia!

Velem sok-sok rossz dolog történt, rengeteg bánat,fájdalom,csalódás és miegymás.. olyan ami más életébe talán az egészbe nem történhet... megváltoztam azóta elég rendesen, főleg az események miatt.

És már nem mondom hogy rossz irányba! Egészen megkomolyodtam és normális ember lettem. Még csak 17 vagyok és tényleg kijelenthetem. Sose szedtem gyógyszert pedig volt szorongásom szintúgy... nem hittem a gyógyszerekben. Csak én magam tudom meggyógyítani a lelkemet. Megpróbáltam hinni és az aki hisz az mindenre képes az életben. És ez nem süket duma. Rengeteg jó könyv van amiket én is elolvastam...

Pl Az Erő, a Titok, Andrew Matthews ir nagyon jó könyveket pl a Legyél boldog most c. könyve akárcsak a Hallgass a szívedre.. Müller Péter Varázskő, Isten bohócai, Örömkönyv... Paulo Coelho egy-két könyve.. de még Dr. Csernust is olvastam.

Azt ne feledd hogy a könyvek nem fogják megoldani a problémádat, Te neked kell rájönnöd azoknak a megoldására... és a könyvek csak erőt adnak. Ahogy akár egy új hobbi, a meditáció, jóga.. ami érdekel csináld szivvel lélekkel... ne tekints semmire se úgy hogy rossz...addig ne várd hogy elfogadjanak és te elfogadj bárkit, mig saját magadat nem tudod. És adj sok szeretetet mindenkinek... én is ezt tettem és azóta sokkal könnyebben megyek át mindenen.. és most se mondhatom hogy boldog dolgok történnek velem... de az elém kerülő akadályokat megpróbálom lehetőségekként kezelni... és a legjobbat kihozni.. ennyi.

Ha hosszú lett ne haragudj ennyire jött ki azért remélem tudtam segiteni, amiket előttem írtak is mind hasznosak, szerintem fogadd meg.. sok sikert:)

2011. jún. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Én is sokáig voltam depressziós, nekem az segített a legjobban, hogyha öleléseket kaptam.:) Jó hosszú erőteljes ölelés:) Többet ér mindenféle gyógyszernél.
2011. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem a sport segít a legtöbbet. Kezdj el rendszeresen sportolni valamit. A futás pl. nem pénzkérdés, de nagyon jó hatással van az úszás, a lovaglás, túrázás, bármi amit szeretsz. A csapatsportokkal pedig barátokat is szerezhetsz akiknek ki tudod önteni a szívedet! Próbálj örülni az életnek az apró dolgoknak is. Nekem az a véleményem, hogy mindenki sikerre született - elvégre TE az ÖSSZES spermiumot legyőzted fogantatáskor! Több millió közül te lettél a győztes, azért ez nem kis teljesítmény.
2011. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Orbácfu,citromfu tea
2011. jún. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
MINDENKÉPPEN KERESSEKETK FEL KINEZIOLOGUST...A DEPRESSZIO AZ AGYBANN KEZDÖDIK ...BIZONYOS DOLGOKAT NEMTUDTOK FELDOLGOZNI.....SEGITTEK IRJATOK
2011. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Rhodiolin
2011. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!