Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mitől fáj a hátam és mit...

Mitől fáj a hátam és mit tudnék tenni ellene? (nem gerincferdülés)

Figyelt kérdés
Régóta fáj a gerincem.Voltam már vele az orvosomnál, ő gyógytornát javasolt.Ugyan rengeteget ülök,de rendszeresen sportolok.Ugy vettem észre az utóbbi időben egyre erősebb állandó fájdalmat érzek és mostmár a derekam is, főleg ha hanyatt fekszek.Nem csak a fájdalom zavar,hanem sokan mondják,hogy púpos vagyok amit én is észrevettek.Olyan mintha egy S alakot ábrázolna oldalról.17 éves vagyok, nagyon gyorsan nőttem ,már három éve egy cm-el sem vagyok magasabb. 178 cm magas vagyok és 65kg.
2011. jún. 26. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sokáig ülök a gép előtt, én is érzem, hogy fáj a hátam, a vállam. Talán kevesebbet kellene (mindkettőnknek) a gép előtt ülni, és többet mozogni.
2011. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyógytornát és calciumbevitelt ajánlok.
2011. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézz utána az alexander technikának. Scheuermann kóros vagy. Jó hír, hogy az esetek túlnyomó részében nem irreverzibilis.

Üdv

2011. jún. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főként az utolsónak! Utánajártam interneten ennek a betegségnek és sajnos egyre nagyobb a gyanúm, hogy ez lesz.Minnél hamarabb elmegyek mégegyszer az orvoshoz, de mostmár felkészültebben.Remélem van mód a gyógyulásra
2011. jún. 27. 13:12
 5/6 acelsziv ***** válasza:
igyál több vizet. Hátfájdalmak vízhiány esetén is felléphetnek
2011. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ásványvíz...lehetőleg olyat amibe aránylag sok a Ca+Mg mennyisége! pl olyan 80mg/liter arány mind2ből. Iszol 4 liter olyan vizet,a calcium+magnézium beviteled is oké.Ja,és a lédús gyümölcsöket is ajánlom.Citrom,narancs,alma,szőlő,ilyesmik.Azokat főleg a szerves Ca és Mg miatt,ugyanis a tablettás Mg vagy Ca mint csupa szervetlek anyag...abból lesz a vesekő.

amúgy ha egyenes ülsz,azaz a gerinced egyenesen van,nem hajolsz előre,nem csinálsz 90°-ot a törzseddel gépezés közbe nem fog fájni.És az úszás tökéletes megoldás sportolásként hát+váll problémákra; ellenben pl a kondizásnál a guggolás vagy a felhúzással.

2011. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!