Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha erősíteni szeretném és...

Ha erősíteni szeretném és egészségesebbé tenni a hajamat akkor mit tegyek még? Ha mindig tojássamponnal (otthon elkészítettel) fogom megmosni a hajamat, az baj vagy bolti sampont is vegyek és azzal is mossam?

Figyelt kérdés

Több éve bolti samponokat használtam eddig szinte mindig.

2 hete kb kipróbáltam a tojássampont.

Teljesen más milyen lett a hajam tőle, mint a bolti samponoktól. Sokkal egészségesebb, dúsabb, és erősebbnek látszik, mióta azt használom.


De az baj, ha csak simán tojássampont használok?

Vagy néha szükséges a hajnak olyan sampon is, amiben vannak más összetevők is, ami eltér a természetestől?


Eddig amúgy csak csalódni tudtam a bolti samponokban(is).


2011. júl. 12. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha neked beválik a tojássampon, akkor nem szükséges venned sampont.
2011. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

bocs hogy nem a kérdésre válaszolok,nem tudom hogy kell e rendes sampon is....de kíváncsivá tettél ezzel a tojássamponnal

hogy kell elkészíteni?

köszi

2011. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az oldalon olvastam el.


Amúgy én úgy csinálom, hogy a sárgáját és a fehérjét külön készítem el. A sárgájába beleteszem a citrom levét(4 evőkanálnyit kell) és valamilyen illóolajat(én pl narancs illóolajat használok, ami elveszi a tojás szagát de az oldalon többféle olajról olvashatsz ami jó rá).

Aztán ha a sárgáját és a fehérjét megkutyultam, akkor összeturmixolom. És így egyben lesz. Jól belemasszírozom a hajamba.

Szerintem próbáld, lehet első alkalommal nem olyan lesz, mint vártál. De többször próbáld ki, hogy legyen eredménye. :-) Én sem hittem benne, de még mindig jobb, mint a bolti vackok. Komolyan, semmit nem segítettek azok. Inkább használok természeteset.

2011. júl. 12. 18:11
 4/9 anonim válasza:
nagyon szépen köszi. biztos kipróbálom :)
2011. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szívesen! Sok szerencsét. Szerintem biztos jó lesz. :-)
2011. júl. 12. 18:15
 6/9 Simca válasza:

Elmagyarázná valaki a tojás sampon hatásmechanizmusát? Miből áll a tojás ? Fehérje, zsír, enzimek, a héját ide sem veszem.. a tojásmembránnak lenne értelme de valszeg azt nem szeded ki.

A másik amit csak megjegyeznék ha külön szeded a sárgáját és abba teszel citromlevet és utána összeturmixolod a kettőt akkor minek szeded ketté? ez számomra rejtély..

Valami hasznos: collagen tartalmú táplálék kiegészítőt javasolnék, jó mind hajra, körömre, bőrre, de ne várj egy nap alatti javulást, a haj és a köröm lassan nő, lassú az "anyagcsere" ezekben a történetekben de hosszabb használat után sokat segíthet

2011. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]



olvasd el itt.

2011. júl. 19. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz ne hasznalj bolti sampont, mert azok tele vannak vegyszerekkel meg mergekkel. En mar nagyon regota olyat hasznalok amiben nincsenek a kimondhatatlan nevu osszetevok.

Amit meg probaltam az a kokusz olaj. A kokuszolajnak antibaci tulajdonsagai vannak amit ha beledorzsolsz a fejborbe megoli az ott eloskodo izeket, tovabba apolja es fenyesiti a hajat. Este szoktam az egesz hajas fejbort bekenni, sapkat vagy torolkozot ra es reggel megmosom. Jo illatu es szebb tole a hajam.


Belsoleg pedig egeszseges kajakkal tudod segiteni a hajad.

2011. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én gyógyszertárban dolgozok és egy páciensem mesélte hogy ő házilag készit sampont: Kosili sampon 230ml, csalán tinktura(ha nem alárgiás rá)30ml, pantenol oldat(deksapanthenol)100ml és ad vitamin olajos oldat 10ml. ezt összeönti és csak kevés kell mert nagyon habzik.korpás hajra, hajhullásra, vagy csak ápolás céljábol is tökéletes.
2011. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!