Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi az az intubálás és hogy...

Mi az az intubálás és hogy kell csinálni, újra élesztés közben tényleg törhetünk el bordákat (véletlen) és hogy kell a bordatörést megelőzni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak orvos intubálhat.A légutak biztosítása a cél, így tudják ballonnal, vagy géppel lélegeztetni a beteget.

Ahhoz, hogy borda ne törjön, kemény felületen kell elkezdeni a mellkas kompressziót.De még így is előfordul.

2011. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Újraélesztés közben valóban törhetsz bordát, de ha életben marad, kit érdekel, h bordatörött lett? Senkit. Megelőzni helyes mellkaskompressziós technikával lehet, ám 1-2 borda tényleg nem a világ vége, pár hét alatt összeforr.


Intubáláskor pedig egy csövet vezetnek a beteg légcsövébe (legtöbbször szájon át), aminek az a célja, h az ember légútjai szabadok legyenek. A végére többnyire ballont tesznek, és azzal lélegeztetik.

2011. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Az ért nem egészen mindegy, hogy törik-e borda, mert volt már olyan betegünk, akit azért vesztettünk el, mert a borda átszúrta a tüdőlebenyt!

2011. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, pilóta szeretnék lenni és ezért kell ezeket tudnom, de ha nincs ott orvos és meg vannak a repülőn a cuccok az intubáláshoz, akkor azt én is megcsinálhatom?
2011. júl. 22. 13:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem.Ott sok minden látni kell, a nyelőcsövet, a légcső, hangszálak, ehhez szakember kell.Mondjuk nem tudom, egy pilóta milyen kiképzést kap...
2011. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
még én sem tudom, de remélem nem kell majd újraéleszteni, mert azt nagyon nem szeretném :(
2011. júl. 22. 13:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd pilótaként tudnod kell, akkor a kiképzésen meg fogják tanítani, bár megkérheted a fül-orr-gégészed, hogy hadd láthass be a torkodba, és hogy hogyan lehet eltalálni a gégét.

Egyébként, ha sikerült megtalálni a légutakat, akkor senkit sem fog érdekelni, hogy esetleg megsérültek a sérült hangszálai. Legalábbis amíg a gépen van. Reméljük, hogy erre nem lesz szükséged.

2011. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sine.lacrimna ***** válasza:
100%
elsőnek:nem csak orvos intubálhat, mentőtiszt is!
2011. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sine.lacrimna ***** válasza:
100%

16:49

A fül-orr-gégészed aligha fogja megmutatni neked.

Ezt a patológián , vagy fantomon szokták gyakorolni.

Az én véleményem az hogy ha ezt tőled elvárják a munkahelyeden, akkor ki is képeznek rá rendesen, hiszen nem akármiről van szó, hanem elég komoly beavatkozásról.

2011. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Intubálni nemtudom hogy intubálhatsz e, de gége metszést végezhetsz.

Előkapod a bugylibicskát amivel reggel etted a fokagymás lángost megkeresed a gégén a megfelelő porcot ezt majd az oktató megmutatja, ott elvágod a bőrt és ugyan azzal a mozdulattal elforgatva a kést megnyitod a porcot oda teszel egy kibelezett tollat, annak végére meg gézt hogy ne lélegezzen be mindenféle kíváncsi bogarat, meg hasonlókat.

Noss ez akkor érdekes ha a légcső felső részén van az elzáródás. Ha lejjebb akkor te nem tehetsz semmit. De még mindig ott van a heinrich fogás.

Kérd meg az oktatódat magyarázza el neked szakszerűen.

Újra élesztés. első pont kemény felületre, vagy földre teszed az illetőt. nincs pulzus és nincs légzés neki állsz. Meg van a szakszerű módja hova tedd a kezedet és meg van az erősség is hogyan szabad, így is előfordulhat de kisebb eséllyel és és veszéllyel a bordatörés.

Ezt is az oktatótól kérdezd meg, interneten nincs elsősegély gyorstalpaló tanfolyam.

2011. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!