Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen módszert ajánlanátok,...

Milyen módszert ajánlanátok, voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy visszatérő, nagyon súlyos betegségem. Harmadszor tért vissza, és tudom, hogy a stressz okozza, illetve, nem tudom, hogy működik, nem vagyok orvos, de, ha van egy hosszantartó, stresszel teli időszakom, akkor visszaesem, vagy rosszabbodik az állapotom. Nem vagyok idegbeteg, igazából azt, hogy engem nyomaszt valami ilyenkor, gyakorlatilag anyukámon, barátomon és pár nagyon közeli baráttól eltekintve senki nem veszi észre, szóval, ha nem lennék tőle beteg, meg lennék róla győződve, hogy tudom kezelni a nehéz helyzeteket.

Milyen terápiák vannak erre? Minek járjak utána? Azt sem tudom, hol kezdjem..

Köszönöm a segítséget.


2011. szept. 29. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt... Aztán így alakult ki a pajzsmirigy problémám, lenyelheted a dolgot, de előbb utóbb felszínre tör valahogy. Azóta inkább elküldöm az embereket a fenébe...:)

Amúgy pszichológus tart kognitív terápiát, még a Valeriána gyógynövény nyugtatót tudom ajánlani, és alevedula teát. És azt, hogy néha pár napra lépj le.

A körzeti pszichológushoz tud beutalót adni a háziorvos, kezdhetnéd ott, a pszichiátert pedig kerüld el amíg csak lehet.

2011. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazán az olvasottakból számomra nem derült ki, hogy pontosan mi is ez a betegség, de depresszióra gondolok. Menj el a háziorvoshoz, és légy hozzá őszinte. Segíteni fog!
2011. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

bár nem tudom, milyen betegséged van, de nekem is van ilyen :D

én arra törekszem, hogy nyugodt és higgadt maradjak, jógára járok, figyelek az egészségemre, meg úgy általában magamra, sokat lazítok, olvasok. a lehető legkevesebbet gondolok a betegségemre, gondolatban én teljesen egészséges vagyok,így a tüneteim is nagyon-nagyon ritkán jönnek elő. járok orvoshoz is, de nem igazán hiszek benne, hogy tudnak segíteni. a legtöbbet nekem egy nagyon kedves természetgyógyász hölgy segít, reflexológiára járok hozzá, teákat kever nekem, étrend-kiegészítőket ajánl, amiket szorgalmasan eszem is, így könnyebben átvészelem a hullámvölgyeket. (nekem autoimmun betegségem/cholitis ulcerosa-m van)

2011. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem depresszió, hanem daganat. Kvázi idegi, lelki problémám nincs. Semmi olyan, ami ORVOSILAG összefügg a betegségemmel. De, ha visszagondolok, összeáll a kép, csak akkor estem vissza, ha érettségiztem, sokadik, egyre kuszább vizsgaidőszakom volt, vagy családon belüli nézeteltérés volt. Persze, minden megoldódott, mindent megcsináltam (vizsgák), mindent megbeszélünk, csak ezek után pár hónappal, vagy éppen ezek alatt kiújul.


Pszichológusnál vagy háromnál is jártam, onkológián belül, de ez kevés. A beszélgetés nem elég, ha az lenne, nem csücsülnék nyakig a kakiban már harmadszor. Az orvosi kezelés mellett keresnék alternatív terápiákat, és itt nem táplálékkiegészítőkre gondolok, mert a rákra mindenkinek ez az első és 'legjobb' "gyógymódja".


Szóval: tudtok konkrét tréningeket, pszichoterápiát, akármit, ami esetleg használna, ha újra stresszről lesz szó? Vizsgaidőszakot, államvizsgát nem hagyhatom majd ki, ha újra meggyógyulok, illetve igen, de utána azon stresszelhetnék, hogy hogyan fogok munkát találni érettségivel, és szakma nélkül, nulla tapasztalattal a hátam mögött.

2011. szept. 29. 22:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Plusz: jógázom én is, rajzolok, és maximálisan kiiktatok minden olyan embert/helyzetet, ahol/akivel nem érzem magam jól, de a fentebb említett fordulópontokat nem fogom tudni.. És tényleg nem látványos, és nem is kóros dologról beszélünk, nekem is 5 év kellett, mire rájöttem, hogy ennek lehet ehhez köze. De most már szinte 90%-ig biztos vagyok ebben.
2011. szept. 29. 22:11
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem egy pár alkalom Csernusnál tutira segítene, nekem sokat segített :)

meg szinte minden nagyobb városban vannak személyiségfejlesztő tréningek, én egyre jártam, szerintem nagyon jó volt

2011. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Az én hitem szerint a daganat, nem más mint a rengeteg minket ért kimondatlan, elfolytott lelki probléma szervezetünk által egy helyre tömörített válasza.

Nem gondolom, hogy önmagadon kívül másra is szükség lenne ahhoz, hogy legyőzd. Éld meg, és ne nyeld le a feszültségedet. Ha ordítani van kedved, mert túl nagynak érzed a problémádat, hát tedd meg. Ne hagyd többé, hogy a lelki feszültségeid fizikailag is megnyilvánuljanak.

Ez a kiújulást akadályozhatja meg!

Egy könyvet szeretnék a figyelmedbe ajánlani, sokat segíthet.

Rüdiger Dahlke: A lélek nyelve: A betegség

Ez a fizikai tüneteket szünteti meg!

Ami nekem mindíg segít, Maria Treben: Egészség Isten Patikájából című könyv. Az interneten, a teljes könyv teljesen szabadon letölthető, nem érdemes megvenni.

Keresni is könnyebb benne gépről.

Sok sikert Önmagadhoz! Kitartás, türelem. Sikerülni fog leküzdeni minden rosszat.

2011. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A könyvet köszönöm, meg fogom keresni. Viszont, úgy érzem 5, lassan 6 év távlatából, hogy itt az idő arra, hogy külső segítséget kérjek, mert egyedül, illetve a dokikkal közösen nem fog működni hosszútávon. Hidd el, volt időm egyedül kipróbálni mindent, kezdve az agykontrolltól a lefekvés előtt elképzelem, ahogy kitisztul a testemig, azon keresztül, hogy az önerősítésben nem használtam sosem tagadószót (pl. nem azt mondogattam, hogy "nem fáj, nincs hányingerem", hanem "jól vagyok, legyőzöm", stb.), állítólag az agy nem érzékeli a tagadást, ha kimondom, hogy nincs hányinger, a mellette lévő "nincs" szócska a belső folyamatok során értelmezhetetlen az agynak, és csak a hányingert fogja lefuttatni a "szoftverem".


Csernust pedig pont a stresszfaktor miatt kerülném el:)

2011. szept. 30. 11:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen ez teljesen igaz. Csak a pozitív gondolatokat szabad erősíteni. "Köszönöm, hogy egészséges vagyok testileg, lelkileg." Csak jelen időben mindíg mindent. No de akkor ez neked nem újdonság.

Én azért nem értek egyet az ilyen esetben kívülről jövő segítségben, mert gondolj csak bele, hány éve vagy jobban vagy rosszabbul. Belegondoltál már, mi lett volna ha azoktól,akik csak a gyógyszerekbe nem pedig önmagukban hisznek,ennyi év alatt mennyi negatív energiát kaptál volna? Mennyi félelmet ültettek volna el benned? Valamennyi még így is biztos van, ám a félelmeidtől mindenképpen meg kell szabadulnod, ami tudom nem egyszerű, de hittel menni fog. Hidd el, hogy már megvalósult az amit szerettél volna. Az egészség tudatával feküdj le minden este.

2011. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szavaid:) Ez így van, ahogyan mondod, de a külső segítség nem csak gyógyszeres kezelést takarhat, így akiket én itt most keresnék, nem táplálnának belém plusz negatív energiákat.

Biztosan léteznek olyan pszichológusok, vagy olyan különösen okos és ráérző emberek pszichológus diploma nélkül is akár, akik képesek olyan ötletet, tippet, megoldást adni nekem, ami segíthetne.. Nézegettem a kineziológiát, de az sem az igazi. A magam erejéből mindent kipróbáltam, most jó lenne valami olyan "szakember", aki kívülről átlátja a helyzetet. Egy kórházban megismert barátnőm kineziológushoz járt, neki "elég" volt annyi, hogy elképzeltették vele, ahogy a betegsége hozzá van nőve, tapadva, és megkérték, hogy vágja le magáról. Mondta, hogy ő erre nem képes, hátha keres magának másik embert, akibe belemászhat:), úgyhogy addig dolgoztak a problémán, míg eljutottak oda, hogy neki az a legmegfelelőbb, ha elképzel a betegségének egy párt, hogy ne maradjon egyedül, miután levágja magáról:) Ő meggyógyult.

Szóval, a stressz oldaláról megközelítve kellene nekem valaki, aki ért a stressz és a betegségek közti kapcsolatokhoz, és ha nem is keni-vágja a megoldást, de rávezethet a személyre szabott megoldásra.. A pszichológusaimnak nem jött össze:/

2011. szept. 30. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!