Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A hashajtó segít eltávolítani...

A hashajtó segít eltávolítani a bélfalon megtapadt salakanyagot? Illetve képes teljesen kitakarítani a bélrendszert?

Figyelt kérdés
Persze a gyógyszer semmiképpen nem jöhet szóba, csak a természetes alapanyagú(gyógynövényes) hashajtó hatású készítményre gondoltam.
2011. okt. 2. 06:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"De elképzelhető, hogy van a vastagbél falán salakanyaglerakódás."


Hááát, elég nehezen. A vastagbél nem egy PVC szennyvízcső, hanem egy élő, saját perisztaltikus mozgást is végző szerv. A fala vékony, tágulékony. A salakanyag nem a falára tapad, hanem a mozgás és nyomásváltozás következtében a lumenében halad előre mikor milyen sebességgel. Ha valamiért ez a mozgás lelassul és besűrűsödik a béltartalom, székszorulásról beszélünk. A ki nem ürülő bélsár a bél belsejében, nem a falán pang. Ilyenkor hashajtó hatására felfokozódik a bélmozgás, vagy pl. mechanikus úton "megolajozzák" a bélsár útját (pl. régen ricinus olaj, paraffin olaj), vagy beöntésekkel kimossák a bélsarat. Vastagbél tükrözéskor is jól látható, hogy az egészséges bélfalra nem tapad a bélsár, az nedves, nyákos borítású.

Tehát lehet a vastagbélben pangó bélsár, de az (mondjuk a divertikulózis kivételével) nem azért nem jön ki, mert a bélfalhoz tapad.

2011. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű hogy az egészséges bélrendszer mentes a lerakódásoktól, viszont aki nem táplálkozik egészségesen, annak hosszú idő után kiöblösödések keletkeznek a belein, és azokban már bizony panghat a béltartalom, sőt már olyat is hallottam, hogy az a béltartalom meg volt kövesedve. És igen, ha ezeket a megkövesedett lerakódásokat nem távolítják el időben, sajnos végzetes következményekkel is járhat a dolog, ezért fontosak azok a tisztító kúrák, amelyek alaposan feloldják, és kipucolják a beleket.

Menjetek el egy hasfeltáró műtétre, és majd láthattok hasonlót.

2011. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:51


Köszi voltam, az egyik legjobb barátom sebész gyakornok, így általa jó pár hasi műtétre bejutottam, patológián is láttunk már, és NINCS LERAKÓDÁS!! Kemény széklet/székletpangás létezik, de az SOSEM FOG LETAPADNI A BÉLFALRA!! Ez csak egy tévhit, a méregtelenítő kúrák nem erre hatnak, csak így hangzatosabb eladni..

2011. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Látjátok, ez az a helyzet, amikor beigazolódik hogy olyan orvosokat nevel ki a gyógyszeripar (persze csak suttyomban,)akik meg vannak győződve a saját igazukról, és mindenáron megcáfolnak bármilyen egyéb tényt, ha ők nem azt a képzést kapták. Vegyétek már észre , kedves orvostan hallgatók, hogy megvezetnek benneteket, annyira egyoldalú képzésben részesültök, hogy még eszetekbe sem jut egy olyan tényt elfogadni, de legalább alaposabban utánajárva kutakodni, ami nem tananyag. Azon gondolkodtatok már hogy miért van az, hogy az orvoslás csak abban tud gondolkodni, hogy a betegségeket VALAMI okozza. Egy orvos fejében nem születik meg soha, hogy VALAMINEK A HIÁNYA is okozhat problémákat. Nem tanulják meg,hogy az ember nem csak testtel rendelkezik, hanem tartozik hozzá egy lélek is, és a kettő együtt tud működni. Milyen orvosi beavatkozás segít az embereknek lelkileg és testileg valóban meggyógyulni? Az orvosi kezelések NEM a gyógyulást célozzák meg, hanem lehetőleg egy egész életen át való kezelést, rengeteg gyógyszer adagolásával. Ez NEM!!!! gyógyulás. Ez az emberek megnyomorítása.

Valódi gyógyulás az, amikor az ember ténylegesen megszabadul a betegségeitől. És ezt az állapotot soha nem az orvosoknak köszönheti.

Sajnos.

Én tudom, hogy a legtöbb ember azért megy orvosnak, mert tényleg egy küldetésnek érzi a betegekért végzett munkát. Ám ha nem jön rá menet közben, hogy csalódnia kell, hogy igazán nem tud segíteni a módszereivel, akkor lelkiismerete sincs.

Gondoljatok bele egy kicsit abba amit leírtam.

2011. okt. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Látjátok, ez a helyzet, amikor valaki nem tudja értelmezni a kérdést, miszerint: "A hashajtó segít eltávolítani a bélfalon megtapadt salakanyagot? Illetve képes teljesen kitakarítani a bélrendszert?" És korrekt válasz helyett elkezdi fikázni az orvostanhallgatókat (én nem vagyok az), akik valóban helyes választ adtak. Ráadásul nem is a saját kútfőjéből vett, az elméjében kikristályosodott gondolatokat ír, hanem a számtalan ezo- és csodatévő oldalról, Édesvíz és Alexandra - könyvből csordogáló unalomig szajkózott holisztikus szöveget törli az orruk alá. A lélek és test kapcsolata között persze létezik összefüggés, de a feltálalt szövegben nincs válasz a feltett kérdésre...
2011. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15%

Az általad említett könyvek számomra nem irányadóak, megmondom őszintén, soha nem olvastam ilyeneket. Annál inkább szeretem dr Lenkei Gábor, Szendi Gábor, Atkins, Miller könyveit, mert érdeklődési körömnek megfelelő témájúak, és nem légből kapott információkkal vannak tele, minden állításukat tudományosan alátámasztják bennük.

Egyáltalán nem szándékom lefikázni az orvostanhallgatókat, sőt, nyilván jó fejű emberek jelentkeznek csak erre a pályára. Célom csak annyi, hogy felkeltsem az érdeklődésüket bizonyos, a szakmájukat érintő nem mellékes tényekre.

2011. okt. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha anatómiáról van szó én az orvosoknak hiszek, megnéznmek néhány boncolást, nyilván olyant is akinek problémái voltka a beleivel.

A saját házi orvosomnak nem tudok hinni mert csak ennyit mondd felírom az antibiotikumot majd ettől meggyógyulsz... de nem mondja meg mi a bajom...

Ha diagnosztizálásról van szó akkor is az orvosnak hiszek, mivel úgy tudom Magyarországon hivatalos diagnózist csak neki van joga felállítani.

A természet gyógyásznak is hiszek, de cska miután kiváltottam a gyógyszereket.

Egy rendes természet gyógyász nem hiszin magét okosabbnak az orvosnál, mert ő akkor is csak kiegészítő kezeléseket adhat. Ha elmegyek hozzá azért teszem, hogy jobb legyen a közérzetem amivel a házi orvosom nem foglalkozik, vagy csak miután kiváltottam a gyógyszereket (súlyosabb esetben), azért hogy ne kelljen olyan sokáig szednem

Egyébként a fizioterápia (fürdő kezelések, nem csak fürdés!!!!) is egy fajta természet gyógyászat, teljesen elfogadott terápiás kezelések, nem csak mozgásszervi, de szervi problémák, rehabilitáció esetén is. Az elfogadható természet gyógyászati ágak ezekhez nagyon kozel vannak, így egy fürdős szakember gyógymasszőr, vagy fizó asszisztens, gyógytornász is lehet jó megbízható tgy.

Egyébként meg nagyon sok orvos meg hiába elismert, nem ismeri eléggé a fizioterápiás kezeléseket.

2011. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!