Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ma voltam a lányom eredményeié...

Ma voltam a lányom eredményeiért az orvosnál és 5,9 a koleszterinje.9 ÉVES! 126 cm magas és 27,5 kg. Úgyhogy még csak nem is túlsúlyos! Sőt! Mit tudok tenni érte, hogy csökkentsem a koleszterinszintjét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Végül is az 5,2 a normál érték, ez fölött már egy kicsit magas, de aggodalomra semmi ok.

A tojássárgájára is vigyázz, sok a koleszterin benne.

Halat kéne ennie legalább heti 3X.

2012. márc. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Na, akkor meg is van a megfejtés, a koleszterinszint emelkedik a krónikus vesebetegségekben.


Nem kell vele foglalkozni, a vesebetegség gyógyulása után rendbe jön.


Lényeg a lényeg, az epesavak (és így elővegyületeik = prekurzoraik) mennyisége függ a táplálék zsíros mivoltától.


Viszont neked ezzel most nem kell törődnöd, eheti azt, amit a többiek, viszont az alapbetegséget meg kell gyógyítani.


üdv,

egy orvos

2012. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves "orvos"! Az korántsem biztos!

A koleszterin emelkedésének számos oka lehet, ha nem eszik állati eredetű kajákat, akkor akár lehet genetikailag öröklött anyagcserezavar is, de reméljük ilyen probléma nem áll fenn.


Nekem fiatal korom óta vesekövem van, már többször voltam kőzúzáson is, viszont a koleszterin magassága a májamtól van.

2012. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugye nem kell a hat éve fennálló/kiújuló vesegyulladás és a vesekő közti különbséget ecsetelnem, "kedves laikus"?
2012. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A margarint felejtsd el (egy molekula választja el attól, hogy műanyag legyen), és a tehéntej sem az emberi fajnak való. Egyébként önmagában a magas koleszterinszint miatt nem kell aggódni. Egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

2012. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A vákuumot is egy molekula választja el a műanyagtól, ez a molekula pedig egy műanyag-molekula. Okostojás.
2012. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!