Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Afta, szájfekély gyógyítható...

Afta, szájfekély gyógyítható kamillateás öblögetéssel?

Figyelt kérdés
Van az ajkam belső részénél egy fekély szerű seb, egy pici, kb gombostű fej nagyságú, fehér folt. Illetve afta, nem tudom mi a neve. Kb 4 napja érzem van ott valami, amikor megnéztem akkor csak egy kis seb volt, olyan volt mint egy pattanás. Nagyon fáj (picike) de nagyon rossz amikor hozzáér az ínyemhez. Még egy pohár vizet sem tudok nyugodtan meginni, mert odafolyik a víz, és csíp. Az evésről és fogmosásról nem is beszélve... Azt szeretném kérdezni, hogy a kamilla tea, alkalmas-e a gyógyítására, vagy mindenképpen forduljak orvoshoz. Ki hogyan kezelt, akinek már volt? Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 31. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez ugyanaz-e ami nekem szokott néha lenni a számban de nagyon hasonlóak a tünetek. Megmondom őszintén én egy szem mentolos Mebucain-t szoktam bevenni. Kicsit csíp az elején de mivel fertőtleníti a szájat nekem be szokott válni. Odapöckölöm a nyelvemmel a "sebre" aztán hagyom elolvadni. Ha nagyon csíp akk kicsit "arrébb teszem". Mondjuk csak az elején szokott csípni és csak egy kicsit. Nem jobban mintha pl a nyelvem ér hozzá. Tudom hogy alapból torokfájásra való de nekem bejött.

Ha nagyon aggódsz azért lehet jobb lenne orvoshoz menni vele.

A kamilla nemtom hat-e.

2012. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az az igazság, hogy elkezdtem kamilla teázni. :) Nagyon csípte az első két korty. De abbamaradt a fájdalom. De ha eszek, akkor az egész elölről. Ha hétfőig nem múlik el, a fájdalom és a seb, vagy nem tudom micsoda. Akkor inkább elmegyek orvoshoz. Amúgy ha beírod a googliba hogy "szájfekély" akkor van kettő www.apatit.hu-s kép. Abból nekem a kisebb seb van. De az elhelyezkedés kb ugyanaz. Az íny előtt az alsó ajkon.
2012. júl. 31. 12:53
 4/8 anonim válasza:
Citromsavas borogatást próbáld ki.
2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert a citromsav jó rá? Nem akarom feleslegesen szétmarasztani a számat. :D Már bocs. :)
2012. júl. 31. 22:57
 6/8 lekoklar válasza:
mundisal gél
2013. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 baraczka válasza:

a kamilla tea jót tesz az aftának (meleg kivonattal ecsetelni), viszont semmilyen savas/savanyú/csípős szer, étel nem használható rá és nem segít (még inkább ingerli, csípi a sebeket).


Egy szájsebészeti beavatkozás után az orvos a Corsodylt ajánlotta napi kétszeri öblögetésre, emellett segít még a sós meleg vizes öblögetés, mert összehúzza a sebet.

2014. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen! Nekem is hatott a kamilla. Pár nap múlva teljesen eltűnt. Minden evés után öblögettem, napjában többször is.
2014. okt. 15. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!