Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan szedjek gyógyszert?

Hogyan szedjek gyógyszert?

Figyelt kérdés
Pár éve evés közben annyira félrenyeltem hogy majdnem megfulladtam miatta. Azóta nem tudok gyógyszert lenyelni, cask ha kis darabokra van összetörve akkor nagy nehezen lemegy. De ha már nagyobb szemes akkor már gondban vagyok. Lehet hogy valami automatikus reakció ez nálam, hogy félek nehogy megint úgy járjak... De már idegesit is és most kaptam egy gyógyszert ami elég nagy szemű és fontos lenne szednem. Kapszula és elvileg könnyen lemegy mert csak boritás van rajta és a besejében van a hatóanyag, de nem lehet szédszedni. Úgy nem alkalmazható. Viszont nem tudom hogyan nyeljem le. Mondták páran hogy próbáljam hogy ételbe rakom de az nem hat, mert tudatában vagyok vele hogy közte van a gyógyszer és nem tudom lenyelni akkor se. Mit tehetnék? Ha valakinek már volt ilyen gondja és tudna segiteni annak nagyon örülnék. Fontos lenne szednem ezt a gyógyszert de a gyógyszer miatt aggódok...
2009. aug. 3. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám csak nekem régebbóta.
2009. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy pszichés zavar. Le kell tudnod győzni! A kapszulát nem lehet szétszedni, nem véletlenül van abban a gyógyszer. Beszéldd meg magaddal, hogy ezt l e k e l l n y e l n e d, más megoldás nincs. Akarat kérdése az egész. Helyetted ezt más el nem végezheti. Hajrá!!!
2009. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van akaraterőm mert már többször próbáltam, de automatikusan fulladok olyankor. Hiába próbáltam nagyobb szemeket bevenni nehezen ment csak le, mert érzem hogy fenn akar akadni.
2009. aug. 3. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:
huhh,megértelek,nálam is ez a gond,és ha sikerül is lenyelnem,megakad a torkomon!és ha nyelek rá,érzem hogy ott van,és nem megy le.mintha keresztbe állna
2009. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
" A Lélek Nyelve: Betegség" Ez egy könyvnek a címe. Arról van szó benne, hogy milyen lelki gond, milyen testi tünetben jelentkezik. Amiről írtál, gondold át, mi lehet, de valami, ami a torkot fojtogatja. Valamiről nem beszélhetsz, pl. Titoktartás, vagy csak "hallgass a neved". (bocs, durvára sikerült, szóval valami hallgatási kényszer) Ez csak példa, de valami efféléről van szó. Csak akkor múlik el, ha a görcs feloldódik.
2009. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az valt be, ha valami surobbel nyeltem le oket, tehat a viz a legszarabb megoldas. A tej jobb mert zsiros, es konnyen lecsuszik, de a gyumolcslevek (rostosak) is jol mukodtek. Szerintem ha felbevagod, akkor csak elesebb lesz az ele, es megkonnyebben megakad. Vagy esetleg harapj bele citromba aztan gyogyszer es viz. De ne igyal tejet, ha elotte citromot nyaltal, mert abbol mas fog kisulni.:)
2009. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!