Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szedjek be napi négy db...

Hogy szedjek be napi négy db DALACIN nevű gyógyszert, ha csak 6 óránként szabad?

Figyelt kérdés

most keljek fel hajnalban is? vagy mi?:D

hüvelyi folyás ellen kaptam(mert kiderült hogy nem gombás hanem bakteriális) és a párom is kapott.

jó ez neki egyáltalán? mert nem láttam semmi ilyesmit a leírásban...:/?


21/L


2011. máj. 4. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
6x4=24 de egyébként nem hiszem hogy baj ha picit tolódik és hamarabb veszed be :) orvos nem mondta?:O
2011. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez fura :O Nekem a Dalacint antibiotikumként szokta a doki felírni. De hadd kérdezzem meg, mennyi ideig kell szednetek ezt a napi 4-et?
2011. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Viccmesélő Troll ***** válasza:

Utolsó, látom sikerült értelmezned a kérdést. A kérdezőnek is antibiotikumként írták fel, mert antibiotikum (baktréiumok ellen van)...


Kérdező, elvileg azért kell 6 óránként bevenni, hogy megfelelő szinten maradjon az antibiotukum, ne csökkenjen a szintje a hatásos dózis alá. Nem tudom, hogy mennyit árt, ha mondjuk 2 órával elcsúszik a reggeli bevétele, de ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor érdemes betartani a 6 órát.

2011. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Viccmesélő Troll ***** válasza:
Bocs a gépelési hibákért, de már eléggé el vagyok fáradva :D
2011. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát antibiotikumként írta fel :)

és nem is gondoltam bele hogy megkérdezzem, hogy hogyan, mivel azt nem mondta hogy csak 6 óránként lehet....

2 dobozzal. egy dobozban 16 db van. szóval 8 nap alatt benyelem az összeset elvileg...:/

de nem mondott semmit. kaptam probiotikumot(tejsavtermelő...)

ezzel kapcsolatban: azt mikor szedjem be?

2011. máj. 5. 07:35
 6/7 Viccmesélő Troll ***** válasza:
Elvileg úgy kell szedni, ahogy a dobozára ráírta a gyógyszerész. A probiotikumot azért írta fel, hogy a normál hüvelyi baktériumok ne pusztuljanak el. Igazából nem hiszem, hogy a probiotikumnál meg lenne határozva, hogy mikor szedd be, de azért azt sem árt rendszeresen szedni (mondjuk minden nap :))
2011. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

minden nap egyet kell :)

csak az időpontra gondoltam :)

2011. máj. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!