Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan étel, ital, amely...

Van olyan étel, ital, amely csökkenti természetes módon a koleszterin szintet?

Figyelt kérdés
Olyan kéne, amely a vesét nem károsítja.
2011. márc. 16. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hidegen sajtolt olajok, legfőképp a ligetszépe, pórsáfrány, lenmagolaj, búzacsíra olaja kiváló a magas koleszterinszint csökkentéséhez. Azonkívül kevesebb állati eredetű táplálék, mint a hús, tej- és tejtermékek, tojás. Ha a triglicerid-szint is magas, akkor az egyszerű szénhidrátokat kell csökkenteni, ilyenek a cukor, fehér liszt, fehér rizs....
2011. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A triglicerid szintem nem magas. Ez akkor azt jelenti, hogy "CSAK" az állati eredetű ételeket kell csökkentenem?

A koleszterin szintem pedig:6. Nem hiszem, hogy ez nagyon magas, de szeretném csökkenteni. A fokhagyma kapszuláról hallottam, hogy jó a csökkentésére. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mennyi ideig kell szedni? Fél év múlva megyek legközelebb labor vizsgálatra.

2011. márc. 17. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, első vagyok. Hallottál már a "koleszterin mítosz-ról"? Ez arról szól, hogy manapság már minden eltérő értéknél gyógyszert akar felírni az orvos, mert beskatulyázzák az embereket egyfajta értékhatáron belül kell!!!! lenni minden mérhető értékednek, mint a vérnyomás, koleszterin szint, nem beszélve arról, hogy régen még más értékek voltak mérvadóak. Ezek a határok mindig a gyógyszergyártók igényeinek megfelelően alakulnak, én még emlékszem arra, mikor még a 140-es vérnyomás egy 40 év körüli embernél teljesen normálisnak számított. A koleszterinnel ugyanez a helyzet, amikor az ember több állati terméket fogyaszt, ha olyankor mész koleszterinszintet méretni, biztos hogy egy magasabb értéket mérnek. A koleszterin egy létfontosságú anyag a szervezetben, a nemi hormonok előanyaga pl. És háromnegyed részét a szervezet maga állítja elő, mert annyira fontos. Tehát nem kell mindent elhinni még az orvosodnak sem, hiszen ő is a gyógyszeripar megfizetett embere, felírja a gyógyszert ahelyett, hogy elmondaná milyen egyszerü lejjebb vinni a koleszterinszintet megfelelő táplálkozással. Egyébként sem a koleszterinnel van baj, hanem azzal, hogy általában szintén a rossz táplálkozás miatt az emberek érrendszere teljesen tönkre van téve, törékeny, és nem rugalmas az állapota. Ezért, az erek felszínén lévő apró repedésekben megtapadnak a vér alkotórészei, mint pl. a koleszterin, és kis plakkok alakulnak ki, amiknek egyenes következménye az erek eldugulása, szivinfarktus, agyvérzés, stb. Ha az emberek fogyasztanának sok zöldséget, plusz vitamin-kiegészítőket, ( C-vitamin több ezer mg naponta, vagy E-vitamint, Omega 3 zsírsavakat...)amik kifejezetten az erek védelmét és tápanyagellátását szolgálja, akkor nem kellene aggódni a magasabb koleszterinszint miatt, hisz a rugalmas és sima falú erekben akadálymentesen juthat a vér minden szervhez. Úgyhogy inkább azon aggódj, hogy hozzájuss naponta a szükséges vitaminokhoz, ásványokhoz. a mi családunk a dr Lenkei féle multivitamint szedi, plusz C-vitaminból 2-3 ezer mg-ot naponta. Tíz éve semmi problémánk nincs, én most leszek 48 éves.
2011. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!