Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Igaz, hogy ha olyan kecskének...

Igaz, hogy ha olyan kecskének a tejét iszod amely parlagfüvet evvett akkor elmúlik a kutyaszőr allergiád?

Figyelt kérdés
Ha igaz hol lehet ilyet kapni???!!

2012. dec. 10. 20:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kínában elkülöníteném az éhező nép étkezését - ahol az egészség háttérbe szorul a túlélés mellett - a Taoista táplálkozástól, ami az egészségről, az élet meghosszabbításáról, a szellem felemelésének segítéséről szól.


A tej, tejtermék mint szükséges fehérje, kalcium forrás egészen biztos hogy évszázadunk nagy kamuinak egyike. Mivel nélkülük is kellő mennyiségű kalciumhoz jut a testünk húsokból és zöldségekből, fehérjéket pedig húsokkal pótolunk, így a tejtermékek csak mint fölöslegesen tukmált élelmiszer maradnak (például az én szememben). De miért?


Itthon hiába esznek egyre több tejet (tejterméket), hiába emelik a csillagos égig a kalcium napi ajánlott beviteli mennyiségét, ugyan úgy sok, vagy egyre több csontritkulásos ember van (mellette a szervek elmeszesedése is nő). A sok kalcium bevitele fölösleges, természetes életmódot folytató népcsoportok Ca bevitele minimális a miénkhez képest, talán 50-60mg körül van (amennyihez növényekből, húsokból jutnak). Hol vannak csontbetegségek, csontritkulás stb.? Nem náluk, pedig kórosan "kalciumhiányosak", elvileg..


Nem lehet, hogy nem jutunk elég d-vitaminhoz a bevitt kalcium hasznosításához, és ezért vannak a problémáink? Én úgy tudom hogy igen :-"

2012. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem ártana harcművészem ha a sok keleti mellett a magyart is tanulnád-- na nem az EZO marhaságokra gondolok és nem is a kínai taora ami a harcművészeknek való de maradjunk annál abból is inkább a testgyakorlatokat ismerem el-- egyébként Kína csak az utóbbi évtizedekben kezdet fellendülni- előtte nyomor volt a köbön az egész országban! Az én fiatal éveimben legalábbis az volt!


Megemlítetted a csontritkulást-- az főleg idős nőknek természetes velejárója sajnos a hormon működés leállása miatt- ez az öregség sajnos-- bár megállítható- én legalábbis megállítottam önmagamnál-- mivel 70 elmúltam. Na persze nem kajával és nem gyógyszerrel hanem öngyógyítással, azóta megállt s ez 6 éve tart-- de így javítom pár éve a látásom is amikor magamra is van időm és türelmem persze. Ma mondjuk már nem látok csak homályt, aztán gyógyítom és utána megint látok mindent jó pár napig, ezt játszom 7 éve amikor egy szemem megműtötték és nem túl jól sikerült a másikkal már vissza se mentem- így maradt rám azóta mind két szemem, a csontom, a korom a fenébe na és hajam ami eddig nem őszült. De azt most már nem fogom kezelni, mert a férjemnek esetleg rosszul esik csak nem mondja, mert Ő már hófehér közben én vagyok az idősebb. szóval még nem tudom miképp, de a hajamat ki kell hagynom. Csak az a baj ha kihagyom a hajamat akkor elképzelhető hogy rohamosan öregednék-- most még mindenki azt gondolja, hogy 60 körül vagyok..

2012. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igyekszem.. figyelni a helyesírásra.. :)


Ó, ha megtaláljuk a fiatalság és egészség kulcsát, én 22 éves fejjel úgy gondolom, hogy legyünk tekintettel magunkra és éljünk vele!

2012. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

De hogy hozzád se legyek hűtlen kérdező-- tanuld mag a gondolati tenyered használatát az egész testedre kivetítve-- tudniillik az allergiát a túlérzékenységed okozza-- vagy is bármi éri a szervezetedet kívülről azt lereagálja.


Nekem van két csodálatos unokám és a szülők 9 éve itt felejtették őket-- a pszichés okok sajnos különböző képen jöttek ki náluk az egyik allergiás lett, szinte mindenre; pollenre, állatszőrökre, állatok tollára, atkára, ételekre. A másik unokám a kicsi, szívpanaszokkal, nagy anginás fájdalmakkal kínlódott és kezelték gyermekklinikán.De nem sok sikerrel.


Aztán mind kettőt a magam módszerére tanítottam meg, és azóta meggyógyult a szívbeteg és erősen lecsökkent az allergiás reakciók száma is-- az is elmúlt volna teljesen, mert most már csak a macska szőr van, de nekünk nincs macskánk.

2012. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt neked sem árt ismerni-- de ajánlom a harcművésznek is, igaz kicsit hosszú-


A tej.

A legértékesebb tápanyagokat tartalmazza, teljes értékű fehérjét. Aminek nagy része túró fehérje a másik része kazein ami viszont az összes fontos esszenciális aminosavat tartalmazza, épp így a tej zsírjában is megtalálható.

Szénhidrátja maga a tejcukor


Ásványi anyagok közül különösen jelentős benne a konyhasó, mész, foszfor, és a kálium tartalma. Különösen nagy a kalcium tartalma (fél liter tejben 600 mg) Ezért fontos gyermekkorban, terhes és szoptatós időszakban és bizony, idős korban.

Vitaminok közül B1 B2, de az állat takarmányozásától függően sok A vitamint is tartalmazhat.


Nyári időszakban a szabadon legelő tehenek tejében megnő a D vitamin tartalom is, De ez nem csak a tehenekre érvényes, hanem bizony a várandós vagy szoptatós anyákra is, minél többet vannak szabad levegőn, akár fák árnyékában is, annál több lesz a szervezetében a D vitamin, ami jó a csontképződéshez, illetve szoptatásnál bejut az anyatejbe is.


A felhasználása tekintetében;

A tehéntejet szoktuk felhasználni, természetesen tejérzékenységtől függő mértékben. Aki érzékeny rá, annál hasmenést vagy ismételt felböfögést okozhat. Ilyenkor, ne erőltessük közvetlenül, ha főzéssel, az ételekkel együtt adjuk, ezek a tünetek nem jönnek elő.

Nagyon egészséges betegeknek, gyermekeknek az aludttej, joghurt, kefir, mert a normál bélflórát védik. Különösen nyáron nagyon jó hűtve.


Az aludttej, természetes, a tejsav termelte baktériumok következtében lesz. Amíg a joghurtot úgy nyerik, hogy az erre a célra kitenyésztett baktériumokkal beoltják. A kefirt viszont arról kapta a nevét is, egy kefir gombával oltják be, majd 48 óráig érlelik, ami közben, alkoholos- tejsavas erjedés következtében alakul ki, a kefir jellegzetes csípős íze.


A tejszín,

Az édes tejnek felszínén természetes zsír ami 25-30 % kalóriában gazdag, ezért ételek habarásához, torták készítéséhez jobb, mint a már nehezebb zsiradék, de még a vajnál is jobb, mert habosabb felülete sokkal kevesebb zsiradékot tartalmaz illetve könnyebben emészthető.


Tejfel; A tej természetes savanyodásakor összegyűlt, zsírban gazdag réteg a tetején.

Zsírtartalma 16%kb. Ezért jó ételek dúsítására, minimális egyéb zsiradék mellett, levesek, főzelékek, húsok, mártások készítéséhez. A magyar konyhánk egyik kedvenc élelmiszere


A vaj; a diétás ételeknek egyik fontos része. Sokkal könnyebb és kalóriában kevesebb, mint a sertés vagy más eredetű zsiradék. Van benne fehérje, cukor és vitamin is. 80% a zsír és 19% a víz tartalma. Különösen jó az A és D vitamin felszívódáshoz, dúsításához. Még mindig természetesebb, mint bármely margarin.


Túró; Gazdag fehérjében, savanyítással, oltással készítik elő, lassú melegítéssel válik túróvá és savóvá.

A túró nagyon egészséges, mert valamennyi aminosav benne van, amire a szervezetnek szüksége van. Igen sok benne az olyan aminosav is aminek magas a kén tartalma.

De jelentős az ásványi anyag tartalma magas benne pl. 400mg Kalciumot tartalmaz. Nagyon sok féleképpen felhasználhatjuk, különösen a diétás ételeknél. Viszont észrevettem, hogy a bolti hűtőknél, igen csak kevés fogy belőle.


Sajtok; Szintén jó gyógy-élelmezésnél. Különböző a zsírtartalmuk, minőségük, de ha nem zsíros az étel a hús, akkor ettől eltekinthetünk. Az a fontos, hogy amit veszünk, azt jóízűen fogyasszuk el. Ezt vallom.


A tejpor, de csak ha magyar! Nagyon jó roboráló. (Ebből az idegen" portékában, nem bizok. )


D – vitamin;

Valójában a D-vitamin nem is vitamin, semmi köze a vitaminokhoz, szerencsétlen az elnevezése. Ez egy hormonszerű előanyag, amely hozzájárul az aktív D-hormon termelődéséhez a szervezetben.


Rengeteg betegség kialakulásában szerepe van a D-vitaminhiánynak


Hiánya angolkort okoz -meggörbül a láb csontozata, növekedési zavart okoz, a koponya szögletessé válik. A csontok törékenyek, hajlékonyak késsel vághatóvá válnak, nehezített a mész - foszfor felszívódása a szervezetnek, és emiatt más ásvány sem képes lerakódni benne.


Az autoimmun betegségek közül az alacsony D-vitamin-szint

növeli a reumás ízületi gyulladások, az inzulinfüggő cukorbetegség, és a sclerosis multiplex kialakulásának esélyét.


A kutatások szerint a D-vitamin hiánya hozzájárul a szívelégtelenség kialakulásához, súlyosbodásához, megnöveli a magas vérnyomás és az érelmeszesedés kockázatát.


Vesebetegségekben a D-vitamin-hiány kockázata fokozott, ezért a megfelelő D-vitamin-pótlás kiemelt jelentőségű.

Emlőrák és vastagbéldaganatok kialakulása és lefolyása szempontjából a D-vitamin-hiány bizonyítottan rizikótényező.

A D-vitamin-hiány nagy valószínűséggel kedvezőtlenül befolyásolja a teherbeesést.


Magzati és csecsemő-, illetve kisgyerekkori D-vitamin-hiányban az 1-es típusú cukorbetegség kockázata fokozódik.

Felnőttkorban a D-vitamin-hiány növeli a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát.

A máj- és epeúti betegségek fokozzák a D-vitamin-hiány kockázatát.


Tulajdonképpen ez a hormonszerű anyag a napfény hatására keletkezik az élő sejtben. Ezért hiába fekszik valaki be a szollárium alá, az nem fogja serkenteni ennek a hormonanyagnak a termelődését. A barnaság nem több, mint az immunrendszer védekezése ar erős sugárzással szemben előhivva a börfestéket ami bizonyos mértékben lefedni képes a sejteket kívülről.


A Nap fénye gyógyítani képes vagy télen a D –vitaminnal pótoljuk. De így is a napi szükséglet 100 milligramm, ha kevesebb a napsütés, akkor emelni kell az adagot. Nagyvárosok szmogja miatt emelni szükséges az adagot szintén, mert az UV sugárzás akadályozott a ködtől.

Megtalálhatjuk halak májának zsírjában, a csukamáj olajban, tojássárgája, vaj, tejszín, tej.


Kálcium és foszfor

Főleg a csontokban van, csak kis része a testnedvekben.

A vérsavó kálcium tartalma 10 milligramm naponta 100 milligrammra van szüksége a szervezetnek. Csecsemőknek és a fejlődésben lévő gyermekeknek ennél is többre.

Leggazdagabb a tej, tejtermék. De szikes helyeken a növények kevesebbet tartalmaznak ezért a Kalciumot pótolni kell, szervezetünk ezt a pótlást, mint elemet jól tudja hasznosítani


A foszfor ugyancsak számos funkció miatt szükséges a sejtépítéshez, izommunkához, a tápanyagok felszívódását segíti elő a belekből, szabályozza a H koncentrációját

Sok foszfort tartalmaznak, a tej, hús, tojás, főzelékek.

2012. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Tudod harcművészem a nagyobbik unokám 19 lesz és fiú a kicsi is az, csak ő 12 éves. Amikor annyi idős voltam mint Te akkor meghazudtoltam a női mivoltomat, úgy tudtam verekedni-- na persze ha akartam és koncentráltam vagy nagyon dühös voltam- régen volt...


Ja, és a helyesírásom mindig csapnivaló volt- különösen már nem izgat.

2012. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt hittem a helyesírásomra írtad, hogy "ismerjem meg a magyart is".


Az öngyógyító módszert érdekesebbnek tartanám, mint a tejipar ősrégi tej ajánlását. 2x ilyen hosszút lehetne könnyedén írni a gyilkos galócáról, hiszen abban is vannak aminosavak, de ha ezek pont mérgezőek is.. akkor az ásványi anyag tartalmáról, vagy valamely pozitív hatásáról amit külön ki lehet emelni.

Ugyanis a tejnél sem említik, hogy a szuper fehérje tartalma egy részt marhainzulin, a fehérjéi közül vannak amelyek autoimmun reakciót váltanak ki egészséges emberek szervezetéből, a benne lévő d-vitamin mennyisége ha elhanyagolható, akkor nem illik érvelni vele. 600mg kalcium (fél liter tejben) pedig tízszerese is az ember napi igényének, ha nem több, tehát egy pohár is legalább 3x annyi kalciumot tartalmaz, mint amennyire valóban szükség van, mondjuk növekedés alatt. Ha ehhez nincs elég d-vitamin (mert a tehénnel ellentétben mi nem legelünk a napon, leginkább ruhával eltakarva ülünk egy sötét épületben..) akkor a bevitt kalcium töredéke sem hasznosul, legalábbis így tudom én.

2012. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok az unokákhoz!! :)
2012. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm de tudod az elmúlt 9 év alatt szinte már nem is az unokáim.

[link]

[link]


Azt írtad az öngyógyítás érdekelne-- ezért írtam meg ezt a két blogot-- persze hogy érthető legyen sok minden mást le kellett előzetesen írnom. S van benne olyan rést is ami félre érthető-- most tisztázom előre csak a fogalmakat használtam fel, mert tulajdonképpen illik rá, DE NEM VAGYOK VALLÁSOS. -szóval az értés miatt jó ha nem csak a gyógyítást olvasod el.


-- mind kettőben van gyógyítás -- de közben ki-ki öntöttem a haragomat is-- persze nem sok értelme volt de hát néha nem árt füstölögni se, leereszteni a szelepeket-- hisz nem olyan könnyű két gyermeket felnevelni csak a nyugdíjból-- közben még bővítettük is a házunkat amit öregségre vettünk, hogy legyen két kis szoba a gyerekeknek. A kicsi még zenét is tanul- szintetizátort-zongorát. A nagyobbik miatt agódom, mert két éve lemondott a továbbtanulásról-- most érettségizik, de mellette munkát vállalt- hogy különböző szakmákra befizessen-- ne legyen Reá legalább gondunk. Legszívesebben agyonütném a szülőket 9 év alatt hébe- hóba fizettek --az egyik önző disznó a másik egy felelőtlen, még önmagát is tönkre tette.. Egy életük van azt mondta mind kettő- és élik ahogy nekik tettszik.


Na de ez az év vége-- tudod azért büszke vagyok a gyerekekre-- sokkal inkább hasonlítanak ránk mint saját gyerekeink. Annak idején vettem zongorát-- egyik se akart zenét tanulni-- erre a kicsi 3 éve nivó díjas vitték németbe, jugóba.- Péri Barna adta át neki a első díjat minden évben. Dávidkám pedig attól tartok buszra és kamionra akarja letenni a vizsgát-- és majd estin vagy levelezőn akar valamit tanulni-- nem tudom utál erről még beszélni is sajnos-- most is perel az apja és először fog Dávid elmenni helyettem a bíróságra--- nem akar fizetni még azt se amit megítéltek azt se amivel tartozik 9 hónappal- felebezett.Nekem pedig már nincs erőm elmenni még csak a nevüktől is ideges leszek.-- Remélem Dávidom nyugodtan fogja elintézni-- a férjem elkíséri és megvárja az utcán-- bár benne se bízom, mert egyszer pár éve már eltángálta azt a szemét hentes fajzatot.


Úgy hogy január 7. ig el kell döntenem mit tegyek. Tudod 7 éve már amikor a szemembe vágták "egy életük van" és akkora vitám volt és én buta fejjel nem ütöttem egyiket se meg-- kaptam egy bazi nagy infarktust-- azóta bizony labilis a szívem -azt naponta gyógyítom. Ezért is kezdtem írni a két blogot egy hasonló idegesség után-- itt ülök kiírom a gondolataimat, pihenek ülve. Mint most is itt várom hogy kicsit normálisnak érezzem, mert vacakolt-- aztán a gyógyítástól rendeződik, itt még egy kicsit írogatok majd elmegyek aludni.


Hát ez van. Vigyázz magadra- ha nem jönnél akkor Boldog uj esztendőt kívánok Neked és szeretteidnek.mami

2012. dec. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező bocsi hogy elkalandoztam a kérdésedtől. ez úton kívánok Neked is Boldog Békés új esztendőt.
2012. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!