Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van itt valaki aki tényleg...

Van itt valaki aki tényleg meggyógyult, mondjuk egy talpmasszázs kezeléstől? A kérdés nem provokatív, örülnék ha lenne!

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Buta vagy. Te, aki utoljára írtál.
2013. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert Neked nem használt és nem hiszel ezekbe, az még nem azt jelenti, hogy nem is jó.

Javaslom, hogy egy kicsit jobban mélyedj el a témába. Aztán, ha így sem ment, akkor kapkodj be minden bajodra gyógyszert, biztos sokat használ!

2013. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Nekem 4 mm-es vesekövet állapítottak meg a jobb vesém felső kelyhébe. Mivel ez még elég kicsi ahhoz, hogy műtsék ezért sok folyadékot javasolt az orvos, mivel ekkora még magától is el tud menni. Elkezdtem járni talpmasszőrhöz, aki egyből kitapintotta (nem mondtam meg neki, hogy milyen panasszal jövök), hogy a veséknél valami nincs rendbe. Így erre fókuszált jobbára és 6 kezelés után visszamentem az éves ellenőrzésre és azt mondták, hogy nem látják. Más szereket nem szedtem, sok folyadék és talpmasszázs volt. Mindenki döntse el, hogy akkor mi is történt."


Veszem a fáradságot és kifejtem, hogy a fent idézet vélemény miért sületlenség:

"sok folyadékot javasolt az orvos, mivel ekkora még magától is el tud menni" - Tehát az orvos szerint a kő sok folyadék hatására magától is távozni tud.

Ezek után az a tény, hogy a következő kontrollon már nem volt ott a kő betudható a sok folyadék hatásának és betudható lenne a talpmasszázs hatásának is.

Ezt úgy lehetne eldönteni, hogy fognak 100 vesekövest az egyiket talpmasszázzsal másikat orvosi módon kezelik és megnézik hol volt nagyobb a gyógyulási hajlam.

Azonban ilyen vizsgálatokban a talpmasszázs rendre nem bizonyított. Soha nem bizonyított. Ezek után a fent leírt eset nem tekinthető tendenciának sőt bizonyítéknak sem hiszen nem tudni mitől távozott a kő.

Ezért írtam, hogy butaság. Remélem így érthető.

2013. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Olvass utána a talpmasszázs jótékony hatásainak, illetve a keleti orvoslásnak, igaz ha nem hiszel bennük akkor nincs sok értelme. Illetve nem csak hinni kell benne, hanem az eddigi eredményeket elfogadni, és nem kifordítani.

A kínai orvoslást elfogadó hagyományos ORVOSOK javasolják kiegészítő terápiának a talpmasszászt. Úgyhogy a veseköves egyén egyáltalán nem írt sületlenségeket!!!

2013. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jól van te kis okoska! Légyszíves idézz egy szakirodalmat, amiben igazolják, hogy a talpmasszás bármilyen betegségre is hatásos! Nem fogsz, mert nincs ilyen.


Megint a szöveg, hogy én nem értek hozzá, meg nem vagyok olvasott.


Nagyon olvasott vagyok a témában azért írom, hogy ez az egész egy hiedelem. Olyan hiedelem amit soha, senkinek sem sikerült még hitelt érdemlően bizonyítani.

Na, lenyugtatok?

2013. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Talpreflexológiát az a természetgyógyász végezhet, aki elvégzi a 2 éves Természetgyógyász akadémiát,

ahol tanulnak anatómiát, élettant, reflexológia elméleti és gyakorlati oktatáson vesznek részt, és ezekből sikeres vizsgát tesznek. Ezután az Egészségügyi Szakképző és Továbbképző Intézetnél is sikeresen szakvizsgáznak, majd az Egészségügyi Szakdolgozók Nyilvántartásában szerepelnek.


Igaz, hogy a talpreflexológia egy tapasztalatokon alapuló tudomány és hogy műszeresen nem lehet kimutatni a reflexzónákat, de a rádió hullámokat sem látjuk a levegőben még is tudjuk hogy valahogyan eljutnak a vevőkészülékekig. A talpon elindított inger is eljut a szervekig, ha nem látjuk is.



A talpon reflexzónák, idegleképződési pontok és meridiánpontok is találhatók. Ezeknek a zónáknak és pontoknak a masszírozásával hatást tudunk gyakorolni a belső szervekre, és fordítva, egy szerv helytelen működése észrevehető a talpon a megfelelő zónában jelentkező érzékenység, lerakódás, vagy egyéb elváltozások formájában.

A masszírozás jótékonyan hat az idegrendszerre, feloldja az energia blokkokat. Kifejti hatását a reflexzónákhoz kapcsolódó szervekre, javítja a vérkeringést, a nyirokkeringést, biztosítja azokat az impulzusokat, amelyek elindítják az öngyógyító folyamatokat.

Ezen túlmenően megnyílik a lélek a szellem és ezáltal megteremtődik a szervezet harmóniája és energetikai egyensúlya.


Saját tapasztalatomban sok pozitív visszajelzést kaptam.


Szakirodalom:

Dr. Csikai Erzsébet Nagyné Halász Anna: "Reflexológiai klinikum"

Dr. Sarkadi Ádám, Dr. Eőry Ajándok, Dr. Ormos Gábor, Dr. Tamasi József, Dr. Csikai Erzsébet: "Természetes Gyógymódok Komplementer Medicina" című könyve

2013. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha torokfájásom van, mindig a megfelelő talp-zóna masszírozásával szoktam kezelni, általában 10-15 percen belül hat. Ez abban az esetben van így, ha a kezdeti tünetek megjelenésekor kezdem. Ha ez elmulasztom, akkor a gyors hatás nem mindig jelentkezik.
2014. jún. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben a könyvben sok esetleírás van: [link]

2014. jún. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]


"A Michigan Állami Egyetem kutatói minden eddiginél erőteljesebb bizonyítékot találtak arra, hogy a reflexológia – a fáraók kora óta alkalmazott speciális talpmasszázs – segíthet a rákos betegek tüneteinek enyhítésében és megkönnyíti mindennapjaikat.


Gwen Wyatt az Ápolási Szakkollégium professzora így számolt be a nagyszabású kutatásról"Korábban is feltételezték, hogy ez a fajta kezelés nyújt némi komfortérzetet, de eleddig nem dokumentálták az előnyős hatásait. Ez az első lépés annak irányába, hogy egy kiegészítő terápia a fő kezelés részévé váljon” – mondta el Wyatt professzor. A reflexológia alapja az a feltételezés, hogy a talp bizonyos pontjainak stimulációja javítja az annak megfelelő szervek, mirigyek és más testrészek működését.


385 olyan nő vett részt a kutatásban, akik előrehaladott, áttétes mellrák miatt részesültek kemoterápiában vagy hormonkezelésben. Véletlenszerűen három csoportra osztották őket: néhányukat képzett talpreflexológus kezelte, mások placebo hatású talpmasszázst kaptak, a többiek pedig csak a standard orvosi terápiában részesültek. Wyatt professzor munkatársaival együtt kikérdezte a résztvevőket a tüneteikről a kutatás kezdetén, majd 5, illetve 11 hét elteltével. A reflexológushoz járók között jelentősen csökkent a mellrákosok körében gyakori légszomj."


[link]

[link]

[link]

[link]


Itt vannak a hatékony vizsgálati eredmények a reflexológiáról és az akupresszúrás masszázskezelésről! Ja és a placebo effektust verd ki a fejedből mert már régóta hatékonyabb mint a placebo, ahogy az akupunktúra akár arról is belinkelhetnék tudományos publikációkat de tudom hogy egy hazudozó szerencsétlen vagy aki még azt is hazudja hogy talpmasszőr szánalmasan hazudsz....


Szkeptikus bunkó vagy semmi más...


Ja és bocsánat de én orvosi gyógymasszőr-fizioterapeuta vagyok és reflexológia az már régóta kórházi praxis része az egészségügyben és reumakórházban és rehabilitációs központokban alkalmazzák őket kiegészítő kezelésként és főorvosok irányítják ezeket a kezeléseket!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Egy Buddha szobor talpa.....


Igen már akkor volt lábtérkép, amin kidolgozták a belső szervek reflexzónáit!!! :)


A reflexológia az már 5000 éves ha nem több!


A reflexológia nyomaira rábukkantak már Afrikában, Japánban, Kínában, sőt Oroszországban is. Létezik olyan egyiptomi lelet is, amely ma már 5000 éves, és feltehetőleg azt mutatja be, ahogyan az egyiptomiak kéz- és talpmasszázst alkalmaznak egymáson.


Masszázst és reflexológiát ábrázoló falfestményeket találtak egy orvos szakkarai sírjában, s egyiptomi, perzsa és japán orvosok leírásaiban is olvashatók a masszázs használatának előnyeire tett utalások. A történelem során rendszeresen felbukkant a masszázs: az indiai Ájurvédában éppúgy olvashatunk róla, mint Homérosznál vagy az ókori görög orvosi szövegekben.


Hippokratész (i.e. 460-377) a szervezet egészséges működéséhez szükségesnek tartotta a friss levegőt, a megfelelő táplálkozást, testmozgást, gyógyfürdőt és masszázst.


[link]

[link]

[link]

[link]


Relflexzóna masszázsok: Szegment masszázs, kötőszöveti masszázs, periostalis masszázs, talpmasszázs, reflexológia, akupresszúrás masszázskezelés, köpölyözés! Amiket a szakorvosok írnak fel illetve a reflexológusok diagnosztizálnak!


Nagyon sok vizsgálati eredmény született a reflexológiával kapcsolatban és még a rákos betegeknek a tüneteit is lehet vele csökkenteni... Meddőség, nőgyógyászati problémák minden ami a belső szervek felborulása miatt alakult ki azt rendbe lehet vele hozni, de ehhez is persze jó szakember kell...

2016. márc. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!